چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: باید سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد.

پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: باید سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد.

پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه هفتم فروردین۹۵ تصریح کرد: باید سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد.

پل رایان که در اجلاس آیپک سخنرانی می‌کرد توافق هسته‌یی با رژیم ایران را «فاجعه کامل» نامید و گفت:‌ این توافق در نهایت راه را برای دستیابی رژیم ایران به توانایی ساخت سلاح هسته‌یی هموار می‌کند.

وی افزود: دیدگاه من را درباره توافقی که رئیس‌جمهوری اوباما با نظام حاکم بر ایران انجام داد، همه به خوبی می‌دانند، اگر می‌خواهیم در آینده بهتر عمل کنیم، نباید اشتباهات گذشته را فراموش کنیم.

پل رایان گفت: ما در راستای رفع تحریم‌های هسته‌یی میلیاردها دلار برای رژیم ایران فراهم کردیم و بیش از یک میلیارد پول نقد به آنها دادیم. در مقابل، رژیم ایران حمایت خود را از تروریسم افزایش داد، نقض حقوق‌بشر را بیشتر کرد و برنامه موشکی بالستیک خود را توسعه داد در حالی که هم‌چنان نیم نگاهی به تسلیحات اتمی دارد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواستار تشدید نظارت سفت و سخت براجرای توافق اتمی شد و گفت:‌ایراد مرگبار در این توافق این است که اگرنظام حاکم بر ایران حتی به‌طور کامل همکاری کند، این توافق راهی صبورانه برای دستیابی آنها به توانایی تولید سلاح هسته‌یی باز می‌کند. این غیرقابل قبول است. بنابراین ما می‌بایست نظارت‌های دقیق و سخت براجرای برجام را تشدید کنیم و این حکومت را با تحریم‌های غیرهسته‌یی به‌خاطر طیفی از اقدامات غیرقانونی مجازات کنیم.

پل رایان همچنین در ادامه گفت:‌ مسأله فراتر از برنامه هسته‌یی و موشکی، نظام حاکم بر ایران است و حکومت ایران درصدد گسترش نفوذ خود در منطقه است. آنها از یک دیکتاتور در دمشق که دست به نسل‌کشی می‌زند، حمایت می‌کنند، شبه‌نظامیان را در یمن مسلح می‌کنند و از تروریستها از بغداد تا بیروت حمایت مالی می‌کنند. هدف آنها هژمونی و تسلط بر منطقه است. برای مقابله با این تهدیدات، ما می‌بایست از تمامی امکانات قدرت آمریکا استفاده کنیم.

ما می‌بایست تحریم‌ها علیه ارتش تروریستی رژیم ایران، سپاه پاسداران را گسترش دهیم و آن را در فهرست گروه‌های تروریستی خارجی قرار دهیم.