یکشنبه , ۳۱ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » فعالیت‌های نامشروع رژیم ایران پس از امضای توافق هسته‌یی از سوی جامعه جهانی نادیده گرفته شده است!

فعالیت‌های نامشروع رژیم ایران پس از امضای توافق هسته‌یی از سوی جامعه جهانی نادیده گرفته شده است!

بنیاد دفاع از دموکراسی روز جمعه چهارم فروردین جلسه‌یی در کنگره آمریکا تحت عنوان «زیر نظر داشتن نظام حاکم بر ایران؛ چگونه با اقدامات نامشروع این رژیم مقابله کنیم» برگزار شد.

این جلسه با حضور کارشناسان اتمی و تروریسم و آشنا به مسایل ایران و منطقه از جمله دیوید آلبرایت، رئیس مؤسسه علوم و امنیت بین‌المللی؛ مارک دوبوویتز، مدیر اجرایی بنیاد دفاع از دموکراسی و چند تن دیگر تشکیل شد.

مارک دوبوویتز مدیر اجرایی بنیاد دفاع از دموکراسی در گفتگو با صدای آمریکا در مورد طرح تحریم‌های جدید فراحزبی از سوی سناتورها توضیح داد.

او گفت: «تحریم‌ها آغاز خوبی است که نقض حقوق بشر و آزمایش موشک‌های بالستیک و سپاه پاسداران ایران راهدف قرار می‌دهد که اهرم تجاوزات رژیم در خارج از کشور است.»

به گفته آقای دوبوویتز «دولت جدید آمریکا به سال‌ها مدارا و سهل گیری در برابر رژیم ایران پایان می‌دهد و به تهران هشدار داده است که تجاوزات رژیم و آزمایش‌های موشکی آن را تحمل نخواهد کرد. رژیم ایران شاهد استفاده دولت آمریکا از اهرم‌های مختلف قدرت از جمله تحریم‌ها خواهد بود.»

کارشناسان گفتند دخالت منطقه‌یی نظام ایران و فعالیت‌های نامشروع آنها پس از امضای توافق هسته‌یی با  از سوی جامعه جهانی نادیده گرفته شده و سیاست آمریکا به‌طور مؤثر در گذشته این فعالیتها را ریشه کن نکرده است. در این جلسه در مورد فرصت‌های پیگیری گزینه‌های یک سیاست جدید برای نظارت بر فعالیتهای رژیم ایران و همچنین در مورد این‌که ایالات متحده و کشورهای متحد و دوست منطقه چگونه می‌توانند نقش بی‌ثبات سازی رژیم ایران در منطقه را محدود کنند، بحث شد.