چهارشنبه , ۲ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » پیام تبریک سال نو دونالد ترامپ خطاب به ایرانیان و ملت‌های دیگر که این عید را جشن می‌گیرند

پیام تبریک سال نو دونالد ترامپ خطاب به ایرانیان و ملت‌های دیگر که این عید را جشن می‌گیرند

دونالد ترامپ در پیام نوروزی خود که روز چهارشنبه دوم فروردین منتشر شد، گفت: «مایلم در این هفته بهترین آرزوها را برای کسانی داشته باشم که در گوشه‌وکنار جهان عید باستانی شگفت‌انگیز نوروز را جشن می‌گیرند. میلیون‌ها نفر از میراث ایرانی، عراقی، ترک، جنوب آسیا و آسیای مرکزی همراه با خانواده‌های‌شان در این ایام برای جشن فرا رسیدن بهار گردهم آمده‌اند».

وی در پیام خود افزوده است: نوروز در پارسی به معنای «روز نو» است. فرصتی است تا سرآغازها را جشن گرفت، حسی که بویژه برای بسیاری از ایرانیانی که در دهه‌های اخیر به کشور ما آمده‌اند تا شروع تازه‌ای را در یک سرزمین آزاد رقم بزنند معنادار است.

رییس‌جمهوری آمریکا تصریح کرده است: برای سال‌های مدیدی، از دوستی فوق‌العاده با ایرانی – آمریکایی‌ها لذت برده‌ام که از گروه‌های مهاجر بسیار موفق در تاریخ معاصر ما هستند. آنها از مذاهب مختلف آمده‌اند- مسلمان، یهودی، مسیحی، زرتشتی و بهایی- ولی با مهر و علاقه میراث باستانی‌شان را پاس می‌دارند.

آقای ترامپ گفته است: کوروش کبیر، رهبر امپراتوری باستانی پارس، گفته مشهوری دارد: «آزادی، کرامت و ثروت جملگی بزرگترین شادی‌بخش بشریت‌اند. اگر این سه را به مردم‌تان ارزانی دارید، عشق و عاطفه آنان همواره با شماست». برای مردم ایران و همه کسانی که در سراسر جهان نوروز را جشن می‌گیرند: به نمایندگی از سوی مردم آمریکا، برای همه شما آزادی، کرامت و ثروت آرزو دارم.

نوروز پیروز.