دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » افشاگری » انعکاس بین المللی فعالیتهای افشاگرانه شبکه جهانی خبررسانی تلویزیونی “دُرّ تی وی” در رسانه های فارسی زبان دنیا

انعکاس بین المللی فعالیتهای افشاگرانه شبکه جهانی خبررسانی تلویزیونی “دُرّ تی وی” در رسانه های فارسی زبان دنیا

سایت رسمی “دویچه وله” فارسی – خبرگزاری رسمی آلمان- مینویسد: خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه اخیرا خانم هاشمی را به دلیل گفت‌وگو با تلویزیون اینترنتی “در تی وی” آماج حمله خود قرار داد. این خبرگزاری (میزان نیوز) تلویزیون یادشده (دُرّ تی وی)  را با بهائیان و “نیروهای معاند نظام” مرتبط دانسته و آن را مشغول “تخریب” قوه قضائیه توصیف کرده است.

ایران

فائزه هاشمی بار دیگر به ۶ ماه حبس محکوم شد

دادگاهی در ایران فائزه رفسنجانی را با استناد به ماده ۱۸ قانون جرائم رایانه‌ای به ۶ ماه حبس محکوم کرده است. “جرم” خانم هاشمی مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی اعلام شده که از نظر قوه قضائیه به “معاندان نظام” وابسته است.

Faezeh Hashemi iranische Reformistin und Tochter des Ex-Präsidenten Akbar Hashemi Rafsanjan (didban)

فائزه هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، برای بار دوم به ۶ ماه حبس محکوم شد.

به گزارش رسانه‌های ایران، فرشید دهقانی، رئیس شعبه ۱۰۶۰ مجتمع قضایی کارکنان دولت، اتهام‌‌های خانم هاشمی را “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی نسبت به قوه قضائیه و سپاه و همچنین سیاه‌نمایی علیه نظام” اعلام کرده است. محکومیت او به حبس با استناد به ماده ۱۸ قانون جرائم رایانه‌ای صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید: فائزه هاشمی و موج جدید دفاع و انتقاد از ستیز با دگراندیشان

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه اخیرا خانم هاشمی را به دلیل گفت‌وگو با تلویزیون اینترنتی “در تی وی” آماج حمله خود قرار داد. این خبرگزاری تلویزیون یادشده را با بهائیان و “نیروهای معاند نظام” مرتبط دانسته و آن را مشغول “تخریب” قوه قضائیه توصیف کرده است.

Faezeh Hashemi iranische Bürgerrechtlerin (jahannews)فائزه هاشمی به دلیل دیدار با فریبا کمال‌آبادی، یکی از زندانیان سرشناس بهایی آماج حمله قوه قضائیه قرار گرفته بود

پیشتر نیز دیدار خانم هاشمی با فریبا کمال آبادی، عضو ارشد بهائیت ایران، او را آماج انتقادها و تهدیدهای قوه قضائیه کرد. خانم کمال‌آبادی سال‌هاست که در زندان جمهوری اسلامی است و فائزه هاشمی در دوره ۶ ماهه اول زندان خود با او آشنا شده بود.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه، فائزه هاشمی را به علت این دیدار به “برخورد قانونی” تهدید کرده بود.

بیشتر بخوانید: فائزه هاشمی از دیدار خود با مدیر جامعه بهاییان دفاع کرد

دوره اول محکومیت و حبس فائزه هاشمی به مصاحبه او با سایت “روز آنلاین” برمی‌گشت. او در این مصاحبه با اشاره به هتاکی صورت گرفته در شهر ری علیه او، گفته بود که مملکت به دست اراذل و اوباش افتاده است. دادگاهی به ریاست قاضی صلواتی او را به جرم “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به شش ماه حبس تعزیری و ۵ سال محرومیت از فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و مطبوعاتی محکوم کرد. شش ماه زندان را خانم هاشمی در سال ۱۳۹۱ طی کرد.

بیشتر بخوانید: دادگاه تجدیدنظر حكم حبس فائزه هاشمی را تایید كرد