دوشنبه , ۱۰ مهر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » رییس پلیس پیشگیری ناجا از دستگیری 1389 مرد و 48 زن در چهارشنبه‌سوری امسال خبر داد!

رییس پلیس پیشگیری ناجا از دستگیری 1389 مرد و 48 زن در چهارشنبه‌سوری امسال خبر داد!

 

رییس پلیس پیشگیری ناجا درباره آمار خسارات جانی حوادث چهارشنبه سوری از دستگیری 1389 مرد و 48 زن در چهارشنبه‌سوری امسال خبر داد و گفت: از این تعداد 959 نفر به مراجع قضایی معرفی شده و مابقی با اخذ تعهد آزاد شدند.

به گزارش ایسنا، سردار محمد شرفی در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، درباره حوادث چهارشنبه‌سوری امسال گفت: امسال زمان استفاده از مواد محترقه کاهش یافت.

وی از دستگیری 1389 مرد در چهارشنبه‌سوری امسال خبر داد و گفت: از این تعداد 923 نفر به مراجع قضایی معرفی شده و مابقی بااخذ تعهد آزاد شدند.

سردار شرفی همچنین از دستگیری 48 زن در این شب خبر داد و افزود: از این تعداد نیز 12 نفر با اخذ تعهد آزاد شده و مابقی به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گفته وی در آمار دستگیری‌ها نیز شاهد کاهش نسبت به مدت مشابه در سال قبل بوده‌ایم.

رییس پلیس پیشگیری ناجا درباره آمار خسارات جانی حوادث چهارشنبه سوری گفت: 185 نفر در بیمارستان بستری شدند و 1093 نفر نیز به شکل سرپایی در محل درمان شدند. همچنین دو تن نیز جان خود را از دست دادند که یکی از آنها در تهران و دیگری در اصفهان جان خود را از دست داد.

وی اضافه کرد: برابر آمارها در این شب 46 نفر از عوامل اورژانس، پلیس و آتش‌نشانی نیز در سراسر کشور مصدوم شده‌اند.

سردار شرفی در ابتدای این نشست درباره عملکرد پلیس پیشگیری در طول ۱۱ ماه گذشته تصریح کرد: در این مدت دستگیری قاچاقچیان کالا پنج در صد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه 18 درصد از دستگیری معتادان نیز متعلق به پلیس بوده است، گفت: جیب‌بری در کشور پنج درصد کاهش داشته است ولی در سرقت دوچرخه رشد ۵ درصدی و در سرقت احشام شاهد رشد ۲۵ درصدی بوده‌ایم.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا افزود: پلیس در ۶۳ درصد از مأموریت‌ها در کمتر از ده دقیقه در محل حادثه حضور داشته است و در زمان وقوع جرائم خشن در ۸۰ درصد از پرونده‌ها پلیس کمتر از ده دقیقه بعد از اعلام حادثه در محل حادثه حضور یافته است.

سردار شرفی با بیان اینکه آمارها میانگین کل کشور است، گفت: آمارها در تهران در برخی شاخص‌ها متفاوت‌ است.

وی همچنین از رصد رفتار مأموران کلانتری‌ها و اپراتورهای ۱۱۰ از سوی بازررسی ناجا خبر داد و افزود: در صورت عدم رسیدگی به درخواست‌ها از سوی مأموران یا اپراتورها و یا همچنین در صورت تماس با ۱۱۰ و تأخیر در ارسال مأمور انتظامی، شهروندان می‌توانند انتقادات خود را با ۱۹۷ در میان بگذارند.