جمعه , ۴ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » فرق و ادیان » بیانیه جمعی از طلاب در باره حاکمیت زدایی از حوزه های دینی

بیانیه جمعی از طلاب در باره حاکمیت زدایی از حوزه های دینی

 از زبان مدیر محترم حوزه های علمیه، شورای عالی حوزه علمیه، معاونت های قم، مدیریت های استانی و همه تأثیرگذاران جامعه اسلامی عرض خجلت و شرمندگی به محضر رهبر معظم انقلاب می گردد.

جمعی از طلاب و روحانیت بسیجی خائن به آرمانهای اسلام و انقلاب و میراث آیت الله العظمی سیدروح الله الموسوی المصطفوی الخمینی المتخلص به “هندی” با اذعان به شکاف و شقه عظیم در حوزه میان ملای خائن بسیجی، و روحانیت مستقل غیرحکومتی در سالگرد بیانات رهبر نظام در مورد انقلاب زدایی از حوزه ها بیانیه ای را – آکنده از وارونه گویی و دروغ بافی- صادر کردند.
به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در بخش مهمی از این بیانیه آمده است: طلاب و روحانیت انقلابی به مسئولین حوزه علمیه تذکر می دهند و جلوگیری از این فاجعه (انقلاب زدایی) را به صورت جدی از آنها مطالبه می کنند.
متن کامل بیانیه را در ادامه میخوانید:
یک سال از تأکیدات رهبر انقلاب بر ضرورت انقلابی ماندن حوزه های علمیه و همچنین هشدار معظم له در مورد خطر انقلاب زدایی از حوزه ها می گذرد.
آنچه انتظار میرفت اقدامات شایسته، هوشمندانه و انقلابی برای برطرف شدن نگرانی رهبر معظم انقلاب بود، متأسفانه مانند بسیاری از موارد، اهمیت موضوع درک نشد و صرفا به برگزاری چند همایش و نیز برخورد شعاری اکتفاء گردید.
تا زمانی که موانع مرتفع نشود بیان کلیات و نصایح بدون ارائه راهکارها فایده چندانی ندارد.
روال حوزه‌های علمیه همچنان مانند قبل از ۲۵ اسفند ۹۴ می باشد و شاهد کم کاری مدیریت حوزه ها و ایضا طلاب و روحانیون در این باره هستیم.
امر به معروف و نهی از منکر، مطالبه گری، حضور جهادی و روحیه انقلابی از جایگاه مطلوبی در حوزه های علمیه برخوردار نیست.
در شهرستانها بعضا حتی فضای مطرح کردن و تلاش برای این ارزش ها هم وجود ندارد و با بهانه های واهی مانع از نقش آفرینی طلاب جوان می شوند.
گویاترین نماگر این اوضاع قضیه 5 طلبه ی انقلابی بروجرد است که از دو جهت قابل تأمل می باشد:
یک اینکه این پنج نفر همگی از معممین امام جماعت و پر تلاش درعرصه های فرهنگی اجتماعی هستند.
دوم اینکه طرف مقابل برای اخراج این پنج نفر از حوزه بدون داشتن هیچ دلیلی تنها با پرونده سازی مرتکب این کار غلط شده است.
وضعیت موجود حوزه ها، فرآورده سوء مدیریت معاونت های حوزه از جمله آمار و بررسی (که ایشان کما کان در این جایگاه حضور دارد) و همچنین مدیریت های حوزه های علمیه استان ها می باشد (جالب آن که مدیریت استان ها مانند دوره های قبل به صورت مزایده به کسی که از زور و نفوذ بیشتری برخوردار باشد واگذار می شود!!).
طلاب و روحانیت انقلابی به مسئولین حوزه علمیه تذکر می دهند و جلوگیری از این فاجعه (انقلاب زدایی) را به صورت جدی از آنها مطالبه می کنند.