چهارشنبه , ۲ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » آخوند جنایتکار ابراهیم رئیسی و سرهم بندی کردن ادعاهای پوچ و توخالی!

آخوند جنایتکار ابراهیم رئیسی و سرهم بندی کردن ادعاهای پوچ و توخالی!

 آخوند جنایتکار ابراهیم رئیسی از بازماندگان نسل هارون الرشید غاصب خلیفه عباسی – چهره خبیثی که به ملاخورکردن آستان قدس حضرت ثامن الائمه مشغول و همراه با پدرزن  عربده کش خود احمدعلم الهدی خراسان را تبدیل به  اقلیم خودمختار کرده- با حضور در شبکه دوم تلویزیون به سرهم بندی کردن ادعاهای پوچ و توخالی پرداخت!

غاصب تولیت آستان قدس رضوی با ادعای اینکه  ” ما هر کار اقتصادی را نه در شأن آستان قدس نمی‌بینیم و نه دنبالش هستیم”، با گُنده گوئی درباره “مقوله ای به نامِ “مشکلات مردم”!! گفت: “برخی مشارکت‌های آستان قدس رضوی حتی اگرسودآور هم باشد مشکلی از مشکلات مردم حل نمی‌کند”.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، آخوند ابراهیم رئیسی در نخستین سالگرد حکم تولیت آستان قدس رضوی، در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما که به‌طور زنده از حرم مطهر رضوی پخش می‌شد، با اشاره به پروژه زائر شهر رضوی اظهار داشت: بخشی از زائران بارگاه قدس رضوی از طبقات کم‌درآمد و متوسط جامعه هستند؛ این اقشار عموماً در کمپ‌های سطح شهر مشهد و پارک‌ها اسکان می‌یابند که به‌هیچ‌عنوان در شأن زائران حضرت رضا(ع) نیست؛ از همین رو با هدف فراهم‌آوردن شرایط اسکان شایسته برای زائران کم‌درآمد پروژه زائر شهر رضوی در تابستان سال جاری آغاز شد.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه فاز اول این پروژه بیش از 60 درصد پیشرفت کار داشته است، عنوان کرد: با تکمیل پروژه زائر شهر رضوی شرایط اسکان برای 24 هزار زائر بارگاه مطهر رضوی فراهم می‌شود.

احداث زائرسرا ویژه زائران پاکستانی در مرز میرجاوه 

وی یکی از مأموریت‌های اصلی آستان قدس رضوی را فراهم‌آوردن شرایط زیارت آسان، توأم با آرامش و آسایش برای زائران دانست و بیان کرد: برای زائر شهر رضوی دو نوع اسکان برای زائران گروهی به‌صورت سالنی و برای تشرف خانوادگی به‌صورت سوئیت پیش‌بینی‌شده است، همچنین زائرسرایی به مساحت 8 هکتار در 2 کیلومتری حرم مطهر با ظرفیت 3 هزارو 500 نفر در حال احداث است.همچنین در مرز میرجاوه برای زائران پاکستانی که مخلصانه‌ترین زیارت را دارند زائرسرایی در حال احداث است و استراحتگاه‌های میان راهی در جاده‌های منتهی به مشهد در حال افزایش هستند.

تسهیل زیارت و کمک به محرومان، سرلوحه اقدامات آستان قدس رضوی

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان گفت: دو موضوع تسهیل زیارت و کمک به محرومان، سرلوحه اقدامات آستان قدس رضوی قرار گرفته، در حوزه کمک‌رسانی به محرومان نیز عموم توجه ما رسیدگی به مناطق محروم و رفع نیازهای اساسی ساکنان آن مناطق است.یکی از برنامه‌های آستان قدس ‌فراهم‌آوردن شرایط برای تشرف نیازمندانی است که به‌دلیل مشکلات مالی یا تاکنون به حرم مطهر تشرف نیافته و یا از آخرین تشرف آن‌ها مدت‌زمان زیادی گذشته است. در همین راستا از ابتدای سال تاکنون بیش از 300 هزار زائر زیارت اولی از سراسر کشور به حرم مطهر امام علی بن موسی‌الرضا (ع) مشرف شدند.

رئیسی در ادامه به تأسیس معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی اشاره و ابراز داشت: با توجه به اینکه در منشور هفتگانه رهبر ‌انقلاب به آستان قدس‌، توجه به محرومان و نیازمندان مورد تأکید قرار گرفته بود لزوم ایجاد سازوکاری مدون و منظم برای خدمت‌رسانی به نیازمندان احساس می‌شد؛ در همین راستا معاونت امداد مستضعفان در آستان قدس رضوی شکل گرفت.

ارسال 20 هزار درخواست به آستان قدس رضوی

وی تعداد درخواست‌های ارسالی به آستان قدس ‌از ابتدای امسال تاکنون را حدود 20 هزار مورد اعلام و بیان کرد: درخواست‌های ارسالی به آستان قدس رضوی توسط معاونت امداد مستضعفان بررسی می‌شود، تلاش شده با ارتباط با مراکز درمانی خدمات پزشکی ارائه و با همکاری کمیته امداد و خیریه‌ها جهیزیه نوعروسان تا حد امکان تهیه شود، همچنین خدمات متنوع دیگری نیز به محرومان در حال ارائه است.

اعزام 3 هزار گروه جهادی به سراسر کشور

غاصب تولیت آستان قدس رضوی اعزام 3 هزار گروه جهادی به مناطق محروم سراسر کشور را یکی دیگر از اقدامات آستان قدس رضوی در سال گذشته برشمرد و عنوان کرد: در تابستان امسال و با مشارکت بسیج سازندگی، 3 هزار گروه جهادگران رضوی به مناطق محروم سراسر کشور اعزام شدند تا تحت لوای پرچم امام الرئوف علی بن موسی‌الرضا (ع) به نیازمندان خدمت‌رسانی کنند.

رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال در گروی تحقق اقتصاد مقاومتی

وی یکی از بیشترین درخواست‌های ارسالی به آستان قدس رضوی را مربوط به حوزه اشتغال دانست و تصریح کرد: امروز حوزه کارآفرینی و اشتغال‌زایی یکی از مهم‌ترین موضوعات برای کشور است، آستان قدس رضوی در حد توان تلاش دارد با توسعه اقتصاد روستایی و کارگاه‎های زودبازده در راه ایجاد اشتغال گامی بردارد.

رئیسی افزود: امروز مشکلات اقتصادی و بیکاری یکی از معضلات اصلی جامعه ماست؛ تمام توان آستان قدس رضوی، کمیته امداد، بهزیستی و سایر نهادهای امدادرسان تنها بخشی از مشکلات نیازمندان کشور را می‌تواند مرتفع کند، بی‌تردید حل مشکلات اساسی کشور و رفع بیکاری در گروی تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اعتماد به ظرفیت‌های داخلی این کشور است.

غاصب تولیت آستان قدس رضوی از آغاز احداث مجموعه‌های مسکونی زوج‌های جوان در مشهد و بیرجند، توزیع کمک‌های غذا در حاشیه شهر و نقاط محروم به‌ویژه در ماه مبارک رمضان و توزیع روزانه 120 هزار غذای متبرک در میان زائران دهه پایانی سفر به‌عنوان برخی دیگر از اقدامات آستان قدس رضوی در طی سال جاری یادکرد.

توسعه مفهوم خادم و مخدوم

وی تأکید کرد: آنچه را که در سال جاری انجام شد یک آغاز می‌دانیم، طبق حکم مقام معظم رهبری با توسعه مفهوم خادم و مخدوم می‌خواهیم یک اقدام جدید و متفاوت با سازمان‌های دیگر انجام دهیم.

غاصب تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه بسیاری از مردم، فرهیختگان و دانشجویان درخواست خدمت در این آستان مقدس را دارند، گفت: خدمت، خادم و مخدوم را فقط در حرم مطهر تعریف نمی‌کنیم و معتقدیم که بسیاری از مشتاقان خدمت به حضرت رضا(ع) می‌توانند خادم بشوند. مثلاً پزشکی که در شهرستان است، سالی چند روز می‌تواند با حضور در حرم مطهر رضوی خدمت کند و بقیه نیت خود را در شهر خود با خدمت به فقرا انجام دهد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه خادم فقط خدمت‌گذار در حرم مطهر نیست، گفت: ما خادمان مختلفی ازجمله خادم علمی، فرهنگی، تبلیغی وغیره تعریف کردیم که علاقه‌مندان می‌توانند در سایت آستان قدس رضوی(aqr.ir) فرمی را تکمیل کنند تا بخشی از خدمت‌شان را در حرم مطهر و بخش عمده‌اش را در منطقه خودشان انجام دهند که به همین دلیل دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی را در سراسر کشور افتتاح کردیم.

افتتاح دفاتر استانی آستان قدس رضوی در سراسر کشور

وی در تشریح اهداف تأسیس دفاتر استانی آستان قدس رضوی در سراسر کشور گفت: نخستین هدف تأسیس این نمایندگی‌ها شناسایی و اعزام زیارت اولی‌هاست و هدف دوم آن شناسایی مناطق نیازمند و خادمان آستان مقدس رضوی است که با این عمل میلیون‌ها خدمت به نام امام رضا(ع) در اشکال مختلف درمانی، آموزشی، علمی وغیره صورت می‌گیرد.

رئیسی تأکید کرد: اتصال بین خادم و مخدوم با خدمتی که آن خادم به نام امام رضا(ع) در شهر خودش انجام می‌دهد سبب ایجاد ارتباط بین خادم و نیازمند می‌شود.

اکثر شرکت‌های اقتصادی آستان قدس رضوی زیان ده بود

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در تشریح وضعیت سازمان‌ها و مراکز اقتصادی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: در ابتدای حضور در این آستان شرکت‌های اقتصادی را مورد بررسی قراردادیم.

رئیسی با بیان اینکه مجامع عمومی بعضی از شرکت‌ها چند سال برگزار نشده بود، تصریح کرد: در نخستین گام مجامع عمومی همه شرکت‌ها برگزار ‌و مشخص شد که اکثر شرکت‌های آستان قدس رضوی متأسفانه زیان‌ده هستند و تعداد کمی وجود داشت که سود‌ده بودند.

وی با اشاره به تشکیل تیم اقتصادی در آستان قدس رضوی، گفت: طبق حکم مقام معظم رهبری باید وضعیت این شرکت‌ها را ساماندهی می‌کردیم که با 3 طرح این مهم دنبال شد. اولاً وضعیت موجود شرکت‌ها را روشن کنیم، دوماً از وضعیت اقتصادی مسئله شناسی کنیم و سوماً برای ساماندهی اقتصادی راهکار ارائه شود.

هر کار اقتصادی را در شأن آستان قدس رضوی نمی‌بینیم

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه ما هر کار اقتصادی را نه در شأن آستان قدس می‌بینیم و نه دنبالش هستیم، گفت: برخی مشارکت‌های آستان قدس رضوی حتی اگرسودآور هم باشد مشکلی از مشکلات مردم حل نمی‌کند. مثلاً چرا در ساختن یک مجموعه تجاری شرکت کنیم؛ مشکل مشهد مجموعه تجاری نیست، بلکه تخت بیمارستانی است.

غاصب تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه ما باید در تولید داروهای درمان سرطان و گران‌قیمت سرمایه‌گذاری کنیم، گفت: باید رویکرد کار اقتصادی را عوض کرده و به سمتی که هم شئون آستان قدس رضوی رعایت شود و هم سوددهی داشته باشد، حرکت کنیم.

به سمت اقتصاد دانش‌بنیان حرکت می‌کنیم

وی با بیان اینکه مسئله کشاورزی بسیار مهم است و می‌تواند گره‌گشا باشد، تصریح کرد: ما به سمت کاری می‌رویم که بتواند در جهت رفع نیاز نیازمندان به کار گرفته شود و به سمت اقتصاد دانش‌بنیان حرکت می‌کنیم.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تیم‌های اقتصادی از اساتید و فرهیختگان برجسته دانشگاه تشکیل‌شده است، گفت: کارهای اقتصادی آستان قدس با کمک این تیم‌ها به سمت‌وسوی کار دانش‌بنیان و در جهت سیاست‌های اعلامی اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کند. اگر بتوانیم در همین مجموعه و همین چند شرکت موجود که کار می‌کند، سیاست‌های اعلام‌شده درباره اقتصاد مقاومتی را اجرایی کنیم، نشانه‌های خوبی است.

 درآمد سازمان‌های اقتصادی فقط 5 درصد هزینه‌های آستان قدس را پوشش می‌دهد

غاصب تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: می‌خواهیم وضعیت اقتصادی را به نحوی قرار دهیم که کاملاً بشود اعلام کرد که چند شرکت وجود دارد و چه میزان فعالیت اقتصادی انجام می‌شود.

رئیسی با تأکید بر‌اینکه اساس اقتصاد آستان قدس رضوی نذر و وقف است، تأکید کرد: درآمد سازمان‌های اقتصادی فقط 5 درصد هزینه‌های آستان قدس را می تواند پوشش دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فعالیت‌های انجام‌شده در استان‌های خراسان، سیستان بلوچستان و سراسر کشور گفت: اولویت ما مجاورین هستند ولی در همین سیل اخیر خوزستان، آستان قدس در جهت گره‌گشایی از زندگی مردم فعالیت‌های زیادی را انجام داد.

 فضای ملکوتی حضرت رضا(ع) نباید تحت‌الشعاع برج‌سازی‌ها قرار بگیرد

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت بلندمرتبه‌سازی در اطراف حرم مطهر رضوی خاطرنشان کرد: در جلسات متعدد در آستان قدس رضوی مطرح شد که این وضعیت باید سامان داده شود و همه مسئولان اعلام همکاری کردند.

رئیسی با بیان اینکه بارگاه و فضای ملکوتی حضرت رضا(ع) نباید تحت‌الشعاع برج‌سازی‌ها قرار بگیرد، گفت: خوشبختانه مقام معظم رهبری در مقطعی فرمودند در این موضوع نظر آستان قدس رضوی هم باید موردتوجه قرار بگیرد و ما از همین فرصت استفاده کردیم و به ساخت‌وسازهادر اطراف حرم مطهر در آینده حساسیت نشان دادیم و دنبال خواهیم کرد.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: بین آستان قدس رضوی و بعضی از مستأجرین در مشهد و سایر شهرها اختلافاتی در پرداخت اجاره، حق التقدیمی وغیره بود که از بعضی از آن‌ها بیش از 30 سال می‌گذرد. تیم‌هایی برای حل این مشکلات آغاز به کارکردند و در مناطقی که این مشکلات وجود داشت در زمان کوتاه بدون حضور در دادگاه مشکلات حل می‌شود.

غاصب تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: تاجایی که بتوانیم در مراکزی که موقوفه وجود دارد درصدی از عواید موقوفه یا اگر میزان آن کم باشد همه‌اش را خرج رفع نیازمندی محرومان همان منطقه می‌کنیم.

تأسیس اردوگاه‌های امام رضا(ع) در مشهد و تهران

وی در پاسخ به سؤالی درباره ساخت اردوگاه‌های جوانان توسط آستان قدس رضوی، خاطرنشان کرد: یکی از مسائلی که برای اهالی مشهد و بعضی از شهرها وجود داشت، تغییر کاربری باغات بود که این‌ها حکم شش را برای شهر دارند و در سراسر کشور باید به این موضوع دقت شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: برای حفظ این فضا و بهره‌برداری از آن به این نتیجه رسیدیم که برای رفع نیازهای فرهنگی به کار گرفته شود؛ مثلاً باغ بیلدر با حفظ باغ بودن، از روزی که آمدم اعلام کردم حتی یک درخت نباید قطع شود و به‌عنوان اردوگاه جوانان و نوجوانان اعلام شد.

وی افزود: شبیه همین کار را در باغ خواردین در غرب تهران هم انجام می‌دهیم و به‌عنوان اردوگاه فرهنگی و تربیتی امام رضا(ع) کلید می‌خورد و برای احداث مرکزی در کرمان هم در حال مطالعه هستیم.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: نخستین مأموریتی که برای آستان قدس تعریف می‌شود کاملاً فرهنگی است و در همین راستا برای نخستین‌بار سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی تشکیل شد که 15 مؤسسه فرهنگی زیر نظر آن وجود دارد که به‌زودی فعال می‌شود.

مشهد مقدس باید مرجعیت علمی جهان اسلام شود

وی با بیان اینکه اعلام کردیم مشهد ‌باید مرجعیت علمی پیدا کند، گفت: مراکز دانشگاهی و حوزه کهن مشهد ظرفیت این موضوع را دارد و علاوه بر این سراغ هرکدام از فرهیختگان می‌رویم آمادگی دارد تا به‌صورت نوبه‌ای و موقت همکاری کند.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: مشهد ظرفیت این را دارد که نه در کشور بلکه مرجعیت علمی جهان اسلام شود و در این مسیرگام‌هایی هم برمی‌داریم و به‌زودی خبرهای خوبی در این زمینه خواهیم داد.

برنامه‌ریزی برای حضور دلدادگان حضرت رضا(ع) از سراسر جهان

وی با اشاره به فعالیت‌های بین‌المللی آستان قدس ‌گفت: مشتاقان زیارت امام رضا(ع) فقط شیعیان و ایرانی‌ها نیستند، مشتاق این مضجع نورانی همه‌کسانی هستند که دل در گرو دین و آموزه‌های دینی دارند، میلیون‌ها دلداده به حضرت رضا(ع) در عالم وجود دارد که در حال فراهم‌کردن زمینه برای حضور دلدادگان از سراسر عالم هستیم.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان ‌خاطرنشان کرد: از یک و نیم میلیارد مسلمان در عالم، اکثراً مشتاق زیارت هستند و عزیزان اهل سنت ما امروز عاشق اهل‌بیت(ع) و دلداده امام رضا(ع) هستند که باید زمینه حضور آنان را فراهم کرد.

وی با اشاره به برگزاری نخستین اجلاس همکاری بین اعتاب مقدسه در روز ولادت امام رضا(ع)، گفت: در این اجلاس تفاهم‌نامه‌ای برای همکاری بین اعتاب مقدسه مختلف امضا شد. دومین کار ما نشست بین مذاهب بود که در هفته وحدت با شعار «امام رضا(ع) رمز اعتلاف و وحدت در جهان اسلام» با حضور صاحبان اندیشه از مذاهب مختلف برگزار شد و بنا داریم گفتگوی بین ادیان را هم برگزار کنیم.

رئیسی با بیان اینکه زمینه ارتباط با جهان اسلام فراهم است، گفت: در برخی رواق‌ها، برنامه‌هایی به زبان‌های ترکی، عربی و اردو برگزار و با زائران ارتباط برقرار می‌شود و ان‌شاءالله این ارتباطات انسجام بخش برای دنیای اسلام خواهد بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مشهد افتخار میزبانی زائران حضرت رضا(ع) را داشته است، اظهار داشت: سال گذشته که تحت عنوان این مسئولیت وارد مشهد شدم، هماهنگی خوبی برای برنامه‌های نوروزی بین مسئولان وجود داشت، امسال هم از چند ماه گذشته برنامه‌ریزی برای آغاز سال جدید شروع شده ‌و ما هم در کنار مسئولان محلی اقداماتی انجام دادیم که زائران بتوانند یک زیارت دل‌نشین داشته باشند.

رواق حضرت زهرا(س)ویژه بانوان در روز میلاد حضرت زهرا(س) افتتاح می‌شود

ناسید ابراهیم رئیسی غاصب تولیت آستان قدس رضوی  در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: در حرم مطهر رضوی بررسی کردیم که باید فضایی که کاملاً متعلق به خانم‌ها باشد، ایجاد شود. فضایی که خانم‌ها بتوانند در آن کلاس و برنامه‌هایی داشته باشند و با اقداماتی که صورت گرفت این فضا، که قبلاً بنیانش گذاشته‌شده بود، تا پایان سال تکمیل می‌شود و در روز ولادت حضرت زهرا(س) رواقی به نام مبارک ایشان، متعلق به بانوان افتتاح می‌شود.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: مقام معظم رهبری درباره امام رضا(ع) فرمودند؛ امام رضا(ع) بهترین الگوی مقاومت برای جهان اسلام هستند، اگر سیره امام رضا(ع) را مطالعه کنیم، می‌بینیم ایشان بهترین الگوی مقاومت در برابر خلفای اسلامی بودند، چگونه امام رضا(ع) توانستند جامعه اسلامی را در مقابل خلفای عباسی هدایت کنند و این فضا برای تمام مسلمانان درس است، درس مقاومت و ایستادگی است، درس دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی است.

انتهای پیام/