شنبه , ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » بین المللی » رویترز : نتانیاهو به پوتین گفته تا وقتی ایرانیان در سوریه حضور داشته باشند، صلح دراین کشور جنگ‌زده، دست‌ یافتنی نخواهد بود.

رویترز : نتانیاهو به پوتین گفته تا وقتی ایرانیان در سوریه حضور داشته باشند، صلح دراین کشور جنگ‌زده، دست‌ یافتنی نخواهد بود.

شبکه ۱۰ تلویزیون اسرائیل گفته اعلام گروهک مسلح موسوم “جنبش النجباء عراق”!! مبنی بر تشکیل “سپاه آزادسازی بلندی های جولان”،  موجب نگرانی محافل امنیتی اسرائیل شده است.

 

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری المیادین، در پی انتشار خبر تشکیل سپاه آزاد سازی بلندی های جولان از سوی جنبش النجباء عراق، شبکه 10 تلویزیون اسرائیل فاش کرد این خبر موجب نگرانی محافل امنیتی اسرائیل شده است.

این در حالی است که «هاشم الموسوی» سخنگوی جنبش النجباء دو روز پیش اظهار داشت: از سوریه خارج نمی‌شویم مگر اینکه آخرین تروریست از آنجا بیرون رود. ما به خاطر طوایف و مذاهب مختلف در سوریه می‌جنگیم و به هیچ عنوان تغییر جمعیتی را دنبال نمی‌کنیم. بعد از پیروزی‌های اخیر سپاه آزادسازی جولان را تشکیل داده‌ایم. این سپاه آموزش دیده است و نقشه‌های دقیقی دارد. اگر حکومت سوریه درخواست کند، آماده ایم با هم‌پیمانان‌مان در آزاد‌سازی جولان وارد شویم.

منبع: تسنیم
ناتانیاهو پس از ملاقات با پوتین در مسکو اظهار داشت: به تجربه میدانم که حرفهایم با پوتین نتیجه بخش خواهد بود.
نتانیاهو و پوتین

نخست‌وزیر اسرائیل می‌گوید در نهایت صراحت به رئیس‌جمهور روسیه گفته که مخالف حضور نظامی ایران در سوریه است و بر اساس تجربه می‌داند که این صحبت‌ها با پوتین «نتیجه بخش» خواهد بود.

به گزارش مشرق، «بنیامین نتانیاهو»  که روز پنج‌شنبه در کاخ کرملین با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه دیدار کرد، پس از پایان این سفر رسمی، جزئیات بیشتری از محورهای مورد مذاکره با طرف روس را منتشر کرد.

نتانیاهو البته به عنوان پیش‌زمینه این اظهارنظر، از حضور موثر روس‌ها در مبارزه با تروریست‌های سوریه، تقدیر به عمل آورده است. نخست‌وزیر اسرائیل در کاخ کرملین گفته: «مشخصاً در سال گذشته پیشرفت چشمگیری در مبارزه با تروریسم اسلامی سنی رادیکال که داعش و القاعده سردمداران آن هستند، صورت گرفته است…. روسیه هم کمک شایانی کرده است؛ ما هم طبیعتاً نمی‌خواهیم که این تروریسم با تروریسم اسلامی شیعی به سردمداری ایران جایگزین شود

دفتر نتانیاهو با انتشار بیانیه‌ای گفته که وی «به بهترین نحو ممکن، برای پرزیدنت پوتین روشن ساخت که اسرائیل مخالف هرگونه توافقی برای حل و فصل جنگ در سوریه است که به حضور نظامی ایران و نایبانش در این کشور بیانجامد.»

نتانیاهو گفته «به تجربه می‌دانم که گفتن این مطالب به پرزیدنت پوتین، نه تنها باعث جلوگیری از سوءتفاهم می‌شود بلکه نهایتاً تأثیری قابل‌لمس هم خواهد داشت.»

منبع: فارس