دوشنبه , ۴ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » محمد جواد ظریف اظهارات کریمی قدوسی و ادعای نامه نگاری او به وزیر خارجه آمریکا را خیالبافی خواند.

محمد جواد ظریف اظهارات کریمی قدوسی و ادعای نامه نگاری او به وزیر خارجه آمریکا را خیالبافی خواند.

“بداندیشی های وهم آمیز” عده ای منقلی در ولایت خودمختار خراسان زیر “ولایت” نوادگان هارون الرشید خلیفه غاصب عباسی، اسباب تشویش اذهان عمومی و قابل تعقیب و پیگرد قانونی است!

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان اظهارات کریمی قدوسی نماینده مجلس شورای اسلامی ادعای نامه نگاری او به وزیر خارجه آمریکا را خیالبافی خواند.

به گزارش جام جم آنلاین، چند روز پیش جواد کریمی قدوسی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران ادعا کرد که وزارت خارجه ایران نامه ای محرمانه به وزیر امور خارجه آمریکا نوشته و در آن درخواست دیداری محرمانه داشته است.

وزارت امور خارجه بعد از مدت کوتاهی با انتشار بیانیه ای رسمی به این اظهارات واکنش داشت. در این بیانیه حرف های کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی «بداندیشی‌های و‌هم‌آمیز» خوانده شده و نیت او را نسبت به تکرار این سخنان «تشویش افکار عمومی و خودنمایی» دانسته بود.

هر چند این اولین بار نبود که اظهارات کریمی قدوسی با واکنش وزارت امور خارجه ایران رو به رو می شد و پیش از این ها هم او با انتشار سخنان محرمانه ظریف در کمیسیون امنیت ملی به ادعای وزیر امور خارجه «مصداق بارز عمل مجرمانه و قابل پیگرد» شده بود.

اما این پایان ماجرای کریمی قدوسی و محمد جواد ظریف نبود. چرا که این نماینده مجلس سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه مشهد بود تا نسبت به تکذیب ادعایش از سوی وزارت امور خارجه واکنش نشان بدهد و همان حرف ها و ادعاها را این بار از تریبون نماز جمعه مشهد تکرار کند و بگوید: امروز جناب آقای ظریف به وزیر امور خارجه آمریکا نامه می نویسد و در نامه خود چهار درخواست می نویسد که متاسفانه کار اینها تکذیب کردن است، مگر بنده کارخانه تولید خبر کذب دارم؟ بنده 40 سال است که برای مردم حرف می زنم و آنها حرف مرا می شنوند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران اما درباره ادعای جواد کریمی قدوسی به پرسش جام جم آنلاین پاسخ کوتاه و صریحی داد. او به جام جم آنلاین گفت: صد در صد دروغ است. نه نامه نه پیام نه تلفن نه ایمیل نه پیامک نه پیغام نه «پسغام» . فقط خیالبافی.