چهارشنبه , ۹ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » فاطمه هاشمی رفسنجانی: البته من در آن جلسه فقط از امام سخن نگفتم

فاطمه هاشمی رفسنجانی: البته من در آن جلسه فقط از امام سخن نگفتم

فاطمه هاشمی رفسنجانی: البته من در آن جلسه فقط از امام سخن نگفتم و مطالب دیگری هم گفتم که منتشرکننده‌های نوار مطابق سلیقه‌شان نبود که آنها را هم انتشار دهند.

پس از انتشار فایل صوتی بخشی برچیده شده از اظهاراتِ فاطمه هاشمی رفسنجانی، او در مورد روز ضبط این فایل و مطلبی که در آن بیان شده توضیحاتی را ارائه داد.

فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگو با جماران در توضیح فایل صوتی منتشر شده منتسب به او اظهار داشت: این فایل متعلق به مراسمی است که برای پدرم گرفتند. من در جلسه‌ای شرکت کرده بودم و از اقدامات فرهنگی آقای هاشمی و ارتباط آقای هاشمی با امام و نزدیکی و احترام متقابل آنها گفتم و مسائل مختلف را توضیح دادم. بعد یکی از دانشجویان در مورد امام کلماتی بیان کرد که من گفتم شما نباید در مورد امام این کلمات را به کار ببرید.در این جلسه یکی از دانشجویان بلند شد و گفت که مگر شما همسایه امام نبودید؟ گفتم: بله. این در صورتی است که من قبلا در مورد خانه همه چیز را توضیح داده بودم. گفت: مگر هر روز خانه امام نمی‌رفتید؟ گفتم: هر روز نه ولی گاهی خانه امام می‌رفتیم. به خانه آقای هاشمی اشاره کرد و گفت: پس چرا آقای هاشمی ساده‌زیستی را از امام یاد نگرفت؟ من گفتم: اتفاقا آقای هاشمی خیلی ساده‌زیست بودند. گفتم: امام در یک محیط سه هزار متری بودند و خانه آقای هاشمی پانصد متر است.اگر گفتم سه هزار متر در اختیار امام بوده، منظورم این نبوده که منزل امام سه هزار متر بوده بلکه چنین که می‌دانیم جماران تنها منزل امام نبوده بلکه مقر رهبری نظام بوده و با توجه به موقعیت جنگ آنجا یک سری مراکز امنیتی بوده که درمانگاه، اقامتگاه محافظین، دفتر امام، حسینیه امام و کارهایی که امام به عنوان رهبر انقلاب داشتند، در آن محوطه انجام می‌گرفته است. یعنی همه آن سه هزار متر منزل و مربوط به شخص ایشان نبوده و در اختیار کارهای مختلف ایشان بوده و خانه آقای هاشمی یک خانه معمولی داخل آنجاست. این را هم بگویم که اولا خانه آقای هاشمی اجاره‌ای است و بعد امام خودشان از آقای هاشمی خواستند که در این خانه بنشینند، چون آقای هاشمی یک بار ترور شده بودند و نگران آقای هاشمی بودند از نظر امنیتی به محدوده جماران آوردنشان تا ایشان هم آنجا مواظبت شود.
محوطه‌ دفتر، بیت و حسینیه امام خمینی (ره) به همراه منزلی که همسر امام پس از ایشان تا آخرین روزهای عمر شریفشان در آن سکونت داشتند، برای بازدید عموم مردم باز است و همه روزه مشتاقان از این مجموعه بازدید می‌کنند.