پنجشنبه , ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » حقوق بشر » برگزاری محاکمات مسخره و تکراری بر علیه محمدعلی طاهری

برگزاری محاکمات مسخره و تکراری بر علیه محمدعلی طاهری

با برگزاری محاکمات مسخره و تکراری، ضابطان نهادهای امنیتی مصیطر برقوه “مستقل و شجاع” قضاییه!! ، به ریش گردانندگان قوه قضائیه ، و گردانندگان قوه قضائیه به ریش خودشان می خندند!

سایت تابناک به نقل از سایت موسوم به تسنیم آنلاین / اطلاعات سپاه پاسداران/ امروز گزارش کرد:محمدعلی طاهری سرکرده عرفان حلقه، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی احمدزاده، محاکمه و قرار شد در جلسه بعدی دادگاه، فایل صوتی اظهارات وی بررسی شود.

سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافع طاهری در گفت‌وگو با تسنیم با اعلام این خبر گفت: جلسه رسیدگی به پرونده موکل، روز گذشته (دوشنبه) در شعبه 26 دادگاه انقلاب برگزار و در نهایت هم جلسه دادگاه تجدید شد.
این وکیل دادگستری اضافه کرد: در این جلسه هم بحث افساد‌فی‌الارض مطرح بود و همان کیفرخواست سال 93 قرائت شد که استدلال کردیم مبنای قانونی ندارد زیرا دیوان عالی کشور قبلاً حکمی را که بر اساس این کیفرخواست صادر شده، نقض کرده است.
وکیل مدافع طاهری افزود: کارشناسان پرونده در جلسه دادگاه اعلام کردند که مسائل مطرح شده در استفتائات، در فایل‌های صوتی آقای طاهری وجود دارد. طاهری نیز اعلام کرد در صورتیکه که فایل‌های صوتی به همراه تصویر باشد، قبول دارد.
علیزاده طباطبایی گفت: در نهایت قرار شد در جلسه بعدی دادگاه، فایل‌های صوتی منتسب به آقای طاهری مورد بررسی قرار گیرد و به همین خاطر جلسه دادگاه تجدید و به هفته آینده موکول شد.
به گزارش تسنیم، محمد‌علی طاهری سرکرده فرقه عرفان کیهانی یا حلقه در ایران است که 14 اردیبهشت ماه سال 90 بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌اتهام توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس)، ضالّه بودن کتب و آثار، به 5 سال حبس، پرداخت 900میلیون تومان جزای نقدی و 74 ضربه شلاق محکوم شد.
افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد، دیگر اتهام طاهری بود که در ارتباط با این اتهام به اعدام محکوم شد اما شعبه 33 دیوان عالی کشور آن را نقض کرد.