یکشنبه , ۳۱ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » اظهارات اخیر دبیرکل حزب‌الله با هدف تعیین خطوط قرمز برای هرگونه تهدید علیه لبنان یا حزب‌الله بوده است.

اظهارات اخیر دبیرکل حزب‌الله با هدف تعیین خطوط قرمز برای هرگونه تهدید علیه لبنان یا حزب‌الله بوده است.

به نقل از «رویترز»، یک منبع نزدیک به حزب‌الله لبنان، روز جمعه اعلام کرد که اظهارات شدیداللحن «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله علیه اسرائیل و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، با هدف اعلان کردن «خطوط قرمز» برای دولت آمریکا در زمنیه هرگونه تهدید علیه لبنان یا حزب‌الله بوده است.

این منبع گفت: «تاکنون حزب‌الله از آمدن ترامپ به دولت آمریکا نگران و سردرگم نشده است بلکه هفته گذشته، او (ترامپ) را احمق توصیف و برای او خطوط قرمزی در مقابل هرگونه تهدید علیه لبنان یا اقدام حزب‌الله در سوریه، تعیین کرد.»

این منبع افزود: «سخنان روز پنجشنبه سید حسن نصر الله پیامی روشن برای دولت ترامپ داشت، مبنی بر این‌که حزب‌الله می‌تواند منافع آمریکا را با حمله به مراکز حیاتی اسرائیل، هدف قرار دهد.»

طبق این گزارش، سید حسن نصرالله در سخنرانی دو روز پیش خود به رژیم صهیونیستی نصیحت کرد که مخازن آمونیاک حیفا را تخلیه و رآکتورهای اتمی دیمونا را برچیند تا از موشک‌های مقاومت در امان باشد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: «اسرائیلی‌ها می دانند که اگر موشک ها به نیروگاه اتمی دیمونا و یا مخازن آمونیاک اصابت کند، چه حجمی از خطر رژیم اسرائیل را تهدید می‌کند.»

منبع: تسنیم