سه شنبه , ۲۶ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » مسیح مهاجری: صداوسیما 10 سال آیت الله هاشمی را سانسور کرد / جای تاسف است که برخی خودی ها به او ناسزا گفتند و فحش دادند

مسیح مهاجری: صداوسیما 10 سال آیت الله هاشمی را سانسور کرد / جای تاسف است که برخی خودی ها به او ناسزا گفتند و فحش دادند

مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی گفت: صدا و سیما 10 سال بصورت کامل یار دیرین امام (ره) ، انقلاب و نظام را سانسور خبری کرد و مطالبی از ایشان پخش نشد.
حجت الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری چهارشنبه شب در مراسم اربعین آیت الله هاشمی رفسنجانی در یزد افزود: در این مدت طولانی حتی اجازه نمی دادند که هاشمی مطالب خود را از طریق رسانه ملی به گوش مردم برساند.
وی ادامه داد: علیرغم این وضعیت در این سال ها، وقتی آیت الله هاشمی رفسنجانی به ملکوت اعلا می پیوندند از همان ابتدای اولیه این ارتحال توسط همان رسانه ملی بصورت گسترده پخش می شود و از کلمات و جملاتی استفاده می کند که در 10 سال سانسور هیچ کلمه ای را بیان نمی کرد.
مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی تصریح کرد: قبل از این حادثه و فوت ایشان بارها مطالب زیادی علیه هاشمی رفسنجانی پخش شد در حالی که باید تا افراد برجسته نظام در قید حیات هستند مورد استفاده قرار گیرند.
مسیح مهاجری گفت: در این سال ها باید گفت که هاشمی رفسنجانی خیلی مظلوم تر از شهید بهشتی بود و هیچگاه از وجود و شخصیت این یار دیرین نظام و انقلاب اسلامی بنحو شایسته برای کشور استفاده نشد.
وی افزود: دنیا و تاریخ این کشور با فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی قطعا به پایان نرسیده بنابراین باید از گذشته ها عبرت گرفت تا در آینده دیگر شخصیت ها همانند هاشمی مورد تضعیف و تخریب قرار نگیرند.
این مسئول گفت: در این سال ها منافقان و دشمنان خیلی علیه هاشمی سمپاشی کردند ولی جای تاسف است که برخی خودی ها حتی متدینین تحت تاثیر برخی تبلیغات که هاشمی را خوب نمی شناختند به او ناسزا گفتند و فحش دادند.
مسیح مهاجری اضافه کرد: بارها برخی افراد به روزنامه جمهوری اسلامی که در این سال ها به انعکاس اخبار و مطالب آیت الله هاشمی رفسنجانی اقدام می کرد مستمر توهین کردند.
وی افزود: متاسفانه برخی افراد هم اکنون هم علیه افراد دیگر مشغول سمپاشی و اهانت و ناسزا گویی هستند که بدون شک باید از گذشته همه عبرت بگیریم و در راستای برنامه های دشمنان کسی حرکت نکند.
وی گفت : نباید در کشور اسلامی ما مرتب مظلوم درست شود مثل هاشمی رفسنجانی که وقتی فوت کرد همه شاهد بودیم مردم به میدان آمدند و یک خیزش عمومی در حمایت از وی بوجود آمد.
مسیح مهاجری گفت: هاشمی حق بزرگی به گردن انقلاب و نظام ما دارد و باید همواره در بین آحاد مردم زنده بماند که یک وظیفه بزرگ محسوب می شود.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر روز یکشنبه 19 دیماه سال جاری به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش درگذشت و در جوار مرقد مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به خاک سپرده شد.
منبع: انتخاب