دوشنبه , ۲۵ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » خبر و گذر، از این ور و آن ور

خبر و گذر، از این ور و آن ور

روایت وزیر ارشاد از اوضاع اسفناک دولت

وزیر ارشاد با بیان اینکه اگر مسئولیت اجتماعی در جامعه شکل بگیرد فقر و بیکاری و مشکلات اقتصادی کم می شود، ادامه داد: در سخت ترین شرایط منابع مالی در دولت هستیم؛ درآمد نفت از 43 میلیارد دلار سال 91 به 23 میلیارد دلار در سال 94 و 33 میلیارد دلار در سال جاری کاهش یافته است. دولت با انبوهی از تعهدات دچار چالش جدی است.این عضو کابینه دولت یازدهم تأکید کرد: دولت به تنهایی نمی تواند بارمالی را به دوش بکشد؛ حجم نیازها با منابع درآمدی هیچ تطابقی ندارد و مهمترین راه برون رفت از این مشکلات گسترش مسئولیت اجتماعی است؛ برای این کار به نهادهای مدنی و اجتماعی فراوانی نیاز داریم. مسئولیت اجتماعی باید از این نهاد ها ایجاد شود نه از دولت.این مطلب در تسنیم منتشر شده است

موحدی کرمانی رئیس موقت مجمع تشخیص مصلحت :مردم به خاطر مشکلات اقتصادی از مذهب دست کشیده‌اند!

آیت‌الله موحدی کرمانی، رئیس موقت مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این که برخی‌ در مقابل هر گام موثری که برای کاسته شدن از مشکلات اقتصادی برداشته می‌شود کمبود بودجه را بهانه می‌کنند، اظهار کرد: این که نشد ما هر گاه می‌خواهیم گام موثری را در نظام برداریم، عده‌ای بگویند بودجه نیست. می‌خواهیم به داد فقرا برسیم، می‌گویند بودجه نیست. می‌خواهیم بهره‌وری بازنشستگان را بالا ببریم، می‌گویند بودجه نیست. می‌خواهیم فرزندان و خانواده‌های شهدا را حمایت کنیم، باز هم می‌گویند بودجه نیست. البته من فکر می‌کنم این‌طور هم نباشد که می‌گویند بودجه نیست. شاید بودجه هم هست اما به جای دیگری می‌رود. دبیر کل جامعه روحانیت مبارز افزود: اگر مردم نیازمند باشند، نان شب نداشته باشند، نتوانند بچه‌هایشان را به مدرسه بفرستند و خانه‌ای برای زندگی نداشته باشند، معنایش همان حدیث امام علی (ع) است که فرمود: نزدیک است که فقر به کفر بیانجامد. همان طور که الان هم می‌شنویم که عده‌ای به دلیل نیازهای شدید اقتصادی‌شان دست از مذهب برداشته‌اند.ایسنا این خبر را منتشر کرد

سیدعباس صالحی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد:   صداوسیما دوباره سانسور آیت الله رفسنجانی را برقرار کرده است!

سیدعباس صالحی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد که در ایام رحلت آیت‌الله هاشمی با توئیتی به انتقاد از عملکرد صداوسیما در نشان ندادن تصویر آیت‌الله هاشمی پرداخته بود و البته موجی از واکنش‌ها را برانگیخته بود امروز و در آستانه مراسم چهلم آیت‌الله هاشمی در توئیترش نوشت: “تلویزیون، دوباره هاشمی رفسنجانی را نشان نمی دهد، دختر نه ساله ام دیگر نمی پرسد

قتلهای زنجیره ای مقوله ای بود که هاشمی رفسنجانی از آن اطلاعی نداشت

صادق زیباکلام در خصوص عملکرد آیت‌الله هاشمی در زندگی سیاسی خود و برخی ابهامات این مسیر گفت: من از تمام مواضع آن مرحوم در طول ۷۰ سال زندگی سیاسی بطور کامل دفاع نمی‌کنم، اما نسل بعد از انقلاب باید بداند. برخی از مشکلات از جمله ماجرای قتل‌های زنجیره‌ای مربوط به دوره آیت‌ا….‌هاشمی می دانند و همه و همه حتی اصلاح‌طلبان امروز درکاستی‌های آن زمان سهیم هستند. من نمی‌خواهم آیت‌ا… هاشمی را تبرئه کنم که در فلان موضوع سهمی نداشتند، اما در دهه هفتاد مشکلاتی به وجود آمد که آیت‌ا…. هاشمی در آن مشکلات سهمی نداشت. روح آیت‌ا…. هاشمی در دهه هفتاد از ماجرای قتل‌های زنجیره‌ای باخبرنبود. بهترین تعبیر از قتل‌های زنجیره‌ای را رئیس دولت اصلاحات به کار برد. ایشان قتل‌های زنجیره‌ای را به واسطه عناصر خود‌سر می‌دانستند و واقعیت هم همین بود. البته آیت‌ا… هاشمی هم باید پاسخگو باشند. همچنان که ما نمی توانیم ادعا کنیم که قالیباف عامل سقوط پلاسکو است و باید تنها او پاسخگو باشد. در پلاسکو همه نهادها ازشهرداری تهران تا شورای شهر و آتش نشانی باید پاسخگو باشند. در وقایع خوب و بد همه باید پاسخکو باشند. نباید از انتقاد چشم پوشی کرد، اما همه در این موارد مقصر بودند. نباید شخصی در واقع مهم داوری کرد. روزنامه آرمان این گفت‌وگو را منتشر کرد.

مسمومیت ۱۸ دانش‌آموز با شیر فاسد

صبح امروز در حین توزیع شیر بین دانش‌آموزان مدرسه دخترانه نهضت شهر چادگان در حضور کارشناسان شبکه بهداشت شهرستان و در حین مصرف شیر، تعدادی از دختران دانش‌آموز دچار علائم مسمومیت نظیر دل درد و تهوع شده و به بیمارستان بوعلی چادگان انتقال پیدا داده می‌شوند. در پی این اتفاق تعداد 18 نفر از دانش‌آموزان دچار مسمومیت شده و پس از معاینه تحت درمان قرار گرفتند.ایسنا این خبر را منتشر کرد..

سانسور ۱۰ ساله آیت‌الله هاشمی در صداوسیما

حجت الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری در مراسم اربعین آیت الله هاشمی رفسنجانی در یزد گفت: در این مدت طولانی حتی اجازه نمی دادند که هاشمی مطالب خود را از طریق رسانه ملی به گوش مردم برساند. وی ادامه داد: علیرغم این وضعیت در این سال ها، وقتی آیت الله هاشمی رفسنجانی به ملکوت اعلا می پیوندند از همان ابتدای اولیه این ارتحال توسط همان رسانه ملی بصورت گسترده پخش می شود و از کلمات و جملاتی استفاده می کند که در 10 سال سانسور هیچ کلمه ای را بیان نمی کرد. انتخاب این خبر را منتشر کرد.

آواربرداری چهار ساله روحانی

سعید لیلاز در گفت‌وگو با روزنامه آرمان گفت: ما در چهار سال اول دوره روحاني از اقتصاد ايران آوار‌برداري كرديم و در نهايت بايد گفت كه مجموعه شرايط گذشته كشور را به جايي رسانده كه تا سال‌ها فقط اعتدال مي‌تواند يگانه گفتمان نجات بخش ايران باشد و براي جلوگيري از بازگشت تندروی، انتخاب مجدد روحاني به عنوان تبلور فعلي اين گفتمان، عاقلانه‌ترين تصميم است.

ایران به دنبال حمله به آمریکاست!

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نشست خبری با رییس‌جمهور آمریکا گفت: آقای رئیس‌جمهور شما خواستار مقابله با رژیم تروریست ایران شدید. اطمینان دارم که با رهبری شما روند قدرت گرفتن رادیکالیسم اسلامی روند معکوس به خود می‌گیرد. ترامپ از زمان روی کار آمدنش اقدامات مهمی انجام داده است، از جمله این که گفت ایران با موشک‌ها قطعنامه را نقض کرده است. او آن‌ها را به چالش کشید و تحریم‌هایی را وضع کرد. نه فقط اسرائیل و ایالات متحده، بلکه بسیاری دیگر در منطقه نسبت به تهدید ناشی از ایران با ما هم‌نظر هستند. این خطر فقط متوجه اسرائیل و منطقه نیست، بلکه متوجه ایالات متحده هم هست. آن‌ها دنبال بمب‌های قاره‌پیما هستند،آن هم نه یک بمب بلکه دنبال یک زرادخانه هستند. آن‌ها می‌خواهند به این توان برسند که هرکجای کره زمین را که خواستند هدف قرار دهند، و به خصوص نهایتا ایالات متحده را. فارس این خبر را منتشر کرد.

ادعای تازه فاکس‌نیوز درباره سردار سلیمانی

شبکه خبری «فاکس نیوز» برای چندمین بار مدعی شد سردار سلیمانی به مسکو سفر کرده است. این شبکه که پیش از این هم در چند مورد ادعای مشابهی را مطرح کرده بود، نوشته است که انجام این سفرها نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است. فاکس مدعی شده است که هدف از این سفر ابراز ناخرسندی از فروش تسلیحات روسی به عربستان و دیگر کشورهای عربی است. فارس این خبر را منتشر کرد.

واکنش سخنگوی شورای نگهبان به تذکر آیت الله مکارم

سخنگوی شورای نگهبان در کانال تلگرامی خود با ارائه مستنداتی به تذکر روز گذشته آیت‌الله مکارم درباره شرکت‌های هرمی پاسخ داده است. وی در پستی تلگرامی خود مستندات نظر فقهی شورای نگهبان را ارائه داد. «فقهای شورای نگهبان در پاسخ به نامه ای از دیوان عدالت اداری بند ب و ج ماده ( 1 ) آیین نامه اجرایی چگونگی صدور و تمدید پروانه کسب و نحوه نظارت بر افراد صنفی در فضای مجازی و ماده ( 1 ) دستور العمل تأسیسی و نحوه فعالیت و نظارت بر شرکت های بازار یابی شبکه ای را خلاف موازین شرع ندانستند.» عباسعلی کدخدایی در کانال تلگرامی خود دراین‌باره نوشت: به گواهی اسناد ذیل ادعای خلاف شرع بودن مصوبه ای از سوی دیوان عدالت اداری برای شورای نگهبان ارسال شده و فقهای محترم نیز به استناد ماده ۸۷ قانون دیوان عدالت اداری و مبتنی بر اصل چهارم قانون اساسی پس از بررسی نظر فقهی خود را بیان داشته اند.

توجیه نظام پزشکی اصفهان درباره خطای یک پزشک

رئیس سازمان نظام پزشکی اصفهان در مورد خبر خارج کردن کلیه یک بیمار به جای کیست می‌گوید: کلیه این بیمار در لگن او بوده و هر دو کلیه به هم چسبیده و در یک هاله قرار داشته است؛ این طرز قرار گرفتن کلیه تا کنون ۴ مورد در جهان گزارش شده و این بیمار اصفهانی نفر پنجم در دنیاست. کلیه این بیمار مشکل نداشته اما چون کلیه در مکان خودش نبوده دکتر آن را از بدن بیمار خارج کرده است. با توجه به حساسیت این موضوع در صورت شکایت بیمار طی کمتر از ۲۰ روز نتیجه را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد. ایسنا این خبر را منتشر کرد.

توصیه‌های اخلاقی رهبر انقلاب

کانال تلگرامی KHAMENEI.IR بخشی از بیانات مقام معظم رهبری را برای نخستین بار منتشر کرد.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ابتدای یکی از جلسات درس خارج فقه، با قرائت حدیثی درباره تلاش شیطان برای فریفتن انسانها، فرمودند: برادران! مراقب شیطان باشیم، در بهترین حالات، شیطان می‌آید سراغ انسان.در وقت نماز شب که مشغول عبادتید، مشغول تضرّعید، همان وقت شیطان می‌آید سراغ شما. بستگی دارد که من و شما چه‌جور آدمی باشیم؛ یک وقت ما را وسوسه می‌کند بوسیلۀ عُجب، یک وقت ما را وسوسه می‌کند بوسیلۀ ریا، یک وقت وسوسه می‌کند بوسیلۀ ایجاد شک و تردید در این کاری که داریم می‌کنیم. …بارها عرض کرده‌ایم اینکه شیطان در قرآن کریم این‌همه اسمش تکرار شده، چه اسم شیطان، چه اسم ابلیس برای خاطر این است که اهمیتِ این دشمنِ خطرناک را ما فراموش نکنیم… شیاطین انس هم همینجورند، آنها هم از شیطانِ جنّ الهام می‌گیرند، به یکدیگر کمک می‌کنند برای اینکه ما را منصرف کنند، منحرف کنند از صراط مستقیم.ثبات بر صراط مستقیم، آن چیزی است که انسان هر روزی بارها و بارها از خدای متعال می‌خواهد: «اهْدِنَا الصِّراطَ الْمُسْتَقيم‏». خوب، شما که در صراط مستقیم‌اید، «اهْدِنَا الصِّراطَ الْمُسْتَقيم‏» یعنی: در سرِ دو راهی‌ها، ما را به آن راهی که #صراط_مستقیم است، هدایت کن! یعنی ما را مستمراً بر این صراط قرار بده که از آن منصرف و منحرف نشویم.

روایت محمود صادقی از ذوق‌زدگی روزنامه کیهان

محمود صادقی در این مطلب که در کانال تلگرامی خود منتشر کرده آورده است:«این طرح توسط آقای یوسفیان ملأ، نماینده آمل تهیه شد و وقتی به ما نشان داد، اتفاقاً به آن ایراداتی گرفتیم و گفتیم که باید چکش کاری شود. حتی وقتی که او مطرح کرد که قصد دارد طرح را با ۲ فوریت به هیئت رئیسه تقدیم کند، دکتر عارف گفت که بهتر است یک فوریتش ارائه شود. در این مدت هم ما فرصت داریم که بیشتر روی این بندها و موادش بحث کنیم. حتی آقای عارف و من به آقای یوسفیان گفتیم که این طرح نیاز به بررسی تطبیقی دارد.متأسفانه این طرح برخی از جمله روزنامه کیهان را ذوق زده کرد. این طرح اصلاً از سوی اصلاح طلبان و یا فراکسیون امید تهیه نشده که آن را به اعضای فراکسیون نسبت می‌دهند. نمی‌دانند که دوستان همفکر خودشان این طرح را تهیه و حتی امضا هم کرده‌اند. در واقع حتی لیست امضا کنندگان را هم ندیده‌اند و اگر ما هم امضا کرده‌ایم، دلیلش این بوده که با کلیات موافقیم اما سر جزئیات بحث داریم. متأسفانه برخی که هیاهو می‌کنند، (البته غیر از ایرادات حقوقی حقوقدانان) منافقانه دم از آزادی می‌زنند. سال‌ها عملکردشان نشان داده که جز سرکوب آزادی مسئولیتی ندارند.هدف ما این بوده که کسانی که عرصه را تنگ می‌کنند، قانون با آنها برخورد کند. نمونه اخیرش در روز ۲۲ بهمن در بندرگز آقای مازنی سخنران بودند و شورای تأمین تصویب کردند اما عده‌ای شبانه جایگاه مراسم را تخریب کردند و اجازه برگزاری ندادند. درحالی که قانون اجازه برگزاری و سخنرانی می‌دهد، چه طور عده‌ای به خود اجازه می‌دهند که چنین اقداماتی کنند. اگر قانون باشد، قطعاً جلوی این رفتارها گرفته می‌شود. بنابراین ما می دانیم که این طرح باید بازنگری شود و در نوشتن برخی موارد دقت لازم به خرج داده نشده و سهل انگاری شده است. اما حرف این است که این طرح تصویب نشده و قطعاً تصحیح می‌شود.{در مورد رفع حصر} من مجموعاً از تعاملاتی که صورت گرفته است و قرائنی که وجود دارد، همچنین در برخی دیدارها و ملاقات‌های شخصیت‌های اصلاح طلب و دولتی نقل قول‌های خوبی شنیده‌ام. در واقع نقل قول‌هایی که شده، حاکی از نگاه مثبت به این موضوع بوده است. بنابراین از قرائن اینطور برمی آید که ان‌شاءالله گشایشی شود.»

نمی‌شد به هاشمی آمارغلط داد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: گذشت از جان سخت است اما سخت تر از گذشته از جان، گذشتن از آبروست. هاشمی آبرویش را برای پایان جنگ به میدان آورد. زخم زبان ها را تحمل کرد. بعد که مسئولیت ریاست جمهوری را برعهده گرفت. ویژگی های مدیریت او بی نظیر بود. سعه صدر داشت و اهل مطالعه گسترده بود. همه می دانستند نزد هاشمی نمی توان حرف بی حساب زد و آمار غلط داد. به روز بود تا مدیران بدانند درست مباحث کارشناسی را طرح کنند. او ساعت ها در تنهايي خود براي آينده كشور و برون رفت از مشكلات فكر مي كرد.انصاری افزود: 15 سال در مجموع تشخیص مصلحت نظام بودم آنقدر با حوصله حرف ها را می شنید و گوش می کرد محال بود وسط صحبت کسی وارد شود و صحبت او را قطع کند. حتی در میان روستاییان بیش از آنکه حرف بزند می شنید. وقتی زبان به سخن باز می کرد همه مجذوب می شدند همه برداشت شان این بود که حرف آنها را می زند. او اهل گوش كردن بود و اين ويژگي را از امام آموخته بود.این مطلب در خبرآنلاین منتشر شده است.

نگاه آیت‌الله امینی به ریاست جدید مجمع

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بعد از انتخاب اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام ریاست مجمع توسط مقام معظم رهبری انتخاب خواهد شد.آیت‌الله ابراهیم امینی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام بر اساس راهبردهای معین شده عمل می‌کنند درباره ریاست موقت آیت‌الله موحدی کرمانی در این مجمع گفت: مقرر شد تا انتخاب اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام ریاست جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام به عهده آیت‌‌الله موحدی کرمانی باشد.وی گفت: بعد از انتخاب اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام ریاست مجمع توسط مقام معظم رهبری انتخاب خواهد شد.

آیت‌الله امینی همچنین گفت: حضرت آقا هر امری که داشته باشند برای ما مطاع است و ایشان هر صلاحی بدانند و هرفردی را که خود ایشان صلاح بدانند و انتخاب کنند، همان درست و صحیح خواهد بود چرا که حضرت آقا برای همه ما فصل الخطاب و حجت است.این مطلب در تسنیم منتشر شده است.

عارف کاندیدای اصلاح طلبان را معرفی کرد

محمدرضا عارف روز پنج شنبه در کنگره حزب ترقی ایران افزود: مسیر روشن است و آنچه که از اول مطرح کردیم این است که رویکرد 92 باید ادامه یابد، ما رویکردی را در سال 92 ارائه کردیم که برای مردم پیام داشت و نتیجه اش را همه دریافت کردند.وی یادآور شد: ممکن است افرادی هم خلاف این نظر را داشته باشند، ولی همان رویکرد را باید ادامه دهیم و آنچه که امروز قطعی است جریان اصلاحات یک نامزد خواهد داشت که البته نظر شخصی من که بارها اعلام کرده ام آقای روحانی است چرا که چهار سال ایشان در راس دولت بوده و عملکردش را می دانیم.این مطلب در تسنیم منتشر شده است..

نظر یکی از نزدیکان احمدی نژاد درباره آشتی ملی

معاون سابق مطبوعاتی وزیر ارشاد گفت: مقدمه آشتی ملی، اظهار ندامت اصلاح طلبان از سال ها عملیات جنگ روانی و سیاسی علیه نظام است.محمدعلی رامین معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد دولت نهم با اشاره به ادعای اصلاح طلبان مبنی بر آشتی ملی و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اساسا مگر قهری وجود داشته که بخواهد آشتی صورت بگیرد اظهار داشت: قهر وجود داشته اما به نظرم این اصلاح طلبان بودند که با مردم قهر و بحث خروج از حاکمیت را مطرح کردند. پس از چند سال هم فتنه سال ۸۸ را سازماندهی و پیگیری کردند.وی افزود: حال اگر اصلاح طلبان بعد از گذشت چند سال و از دست دادن پدرخوانده خود، احساس می کنند باید برگردند و آشتی کنند، مانعی نخواهند داشت.ااین مطلب در مهر منتشر شده است.

به من نگویید احمدی‌نژاد!

حضور روز گذشته برخی از وزرای دولت در حیاط پاستور حاشیه‌های جالبی را به همراه داشت.برخی از اعضای کابینه حسن روحانی رئیس‌جمهور روز گذشته چهارشنبه پس از اتمام جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران حاضر شدند و به سوالات آنان پاسخ دادند.در این بین علی ربیعی وزیر کار و رفاه اجتماعی به خاطر کلاهی که بر سر داشت سوژه عکاسان خبری شده بود. یکی از خبرنگاران به همین دلیل به وی گفت،: آقای دکتر نکند می‌خواهید کاندیدای ریاست جمهوری شوید که کلاه بر سر گذاشته‌اید؟ چون آقای احمدی‌نژاد هم از همین کارها می‌کرد و شُد رئیس‌جمهور؟ربیعی نیز در پاسخ طنزگونه به خبرنگار و عکاس‌ها گفت، “تو رو خدا به من نگویید احمدی‌نژاد!”

اعلام زمان حکم اعدام زنجانی

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در حاشیه نشست «قوه قضائیه انقلابی» با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چه تدبیری باید برای از بین رفتن مشکل پرونده بانک سرمایه و حل اختلاف بین دادگاه و دادسرا اندیشیده شود، اظهار کرد: اختلاف بین دادسرا و دادگاه معنی ندارد؛ چراکه دادسرا در رتبه قضایی پایین‌تر از دادگاه قرار دارد و در نهایت دادگاه حکم را صادر می‌کند. دادستان کل کشور از ارجاع پرونده املاک شهرداری به دادسرا خبر داد و گفت: حکم اعدام زنجانی تا زمان استرداد پول‌ها اجرا نمی‌شود.

مستی ٤٠٠‌هزار‌ تومانی!

«جریمه رانندگی در حالت مستی با مبلغ ٤٠٠‌هزار تومانی بیشترین مبلغ برای یک تخلف رانندگی در ایران است. این میزان جریمه از ابتدای امسال قانونی و اجرا شد. با‌ وجود‌ این هنوز رانندگانی هستند که در شرایط مستی پشت فرمان می‌نشینند و خیابان‌ها و بزرگراه‌ها را با سرعت دیوانه‌وار ویراژ می‌دهندروزنامه شرق نوشت: «زنگ زده بود و پشت تلفن گریه می‌کرد، می‌گفت دوستش در بزرگراه تصادف کرده و از او خواسته برای کمک سراغش برود. به صحنه تصادف که رسیده بود، فهمید دوستش مست لایعقل بوده و با سرعت زیاد چپ کرده و هم به خودش و هم به چند نفر دیگر آسیب زده بود. از این شاکی نبود که چرا دوست درس‌خوان دانشگاه‌ رفته امروزی‌اش چنین خطایی کرده، از این شاکی بود که بقیه دوستان دیگرش رانندگی در مستی را کار با حالی می‌دانند که اگر آدم مواظب باشد و کمی احتیاط کند، مشکلی پیش نمی‌آید. این را که گفت، ادامه داد برخی از خودروهای این جماعت، شب‌ها میخانه سیار است، خیابان‌ها و بزرگراه‌ها را می‌چرخند و می‌نوشند و هر شب یک یا چند نفرشان تصادف می‌کنند… .این در شرایطی است که جریمه رانندگی در حالت مستی با مبلغ ٤٠٠‌هزارتومانی بیشترین مبلغ برای یک تخلف رانندگی در ایران است. این میزان جریمه از ابتدای امسال قانونی و اجرا شد. با‌ وجود‌ این هنوز رانندگانی هستند که در شرایط مستی پشت فرمان می‌نشینند و خیابان‌ها و بزرگراه‌ها را با سرعت دیوانه‌وار ویراژ می‌دهند.

کمیته اخلاق درگیر عجیب‌ترین فساد فوتبال

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال پرونده‌ای را زیر دست دارد که در آن ماجرای فروش سؤالات کارگزاری فوتبال به داوطلبان و اعطای مجوز دلالی با دریافت مبالغ کلان مطرح شده است.روزنامه خبر ورزشی نوشت: «امتحانات کارگزاری فدراسیون فوتبال (صدور لایسنس برای ایجنت‌ها) در حالی برگزار شد که به گفته شرکت‌کنندگان، تخلفات زیادی در آن صورت گرفت و قوانین مورد نظر فیفا رعایت نشد و ظاهراً کمیته اخلاق پرونده‌ای را زیر دست دارد که در آن ماجرای فروش سؤالات کارگزاری فوتبال به داوطلبان و اعطای مجوز دلالی با دریافت مبالغ کلان مطرح شده است!چند تن از ایجنت‌ها که علاقه‌ای به افشای نام‌شان نداشته‌اند، در این خصوص گفتند: «گفته می‌شد سؤالات لو رفته؛ چرا که طراحان سؤال با بعضی از ایجنت‌ها یا دلال‌ها دوست هستند!

کارکشته های سیا در دانشگاه تهران!

حجت الاسلام حیدرعلی مصلحی، وزیر سابق اطلاعات و مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در جمع اساتید سطوح عالی و نخبگان بسیجی حوزه علمیه اصفهان، گفت: دو ماه پیش گروهی از آمریکا وارد دانشگاه تهران شدند تا مبادلات علمی داشته باشند اما پس از بررسی فهمیدیم که کارکشته های سیا بودند و دنبال این بودند که دانشمندان ما را شناسایی کنند.وی بیان کرد: غفلت از راه امام خمینی یک تهدید برای نسل اول و دوم انقلاب است که امام را دیده است، عوامل این غفلت فراوان است که یکی از آنها اشرافی گری است، ما در اینکه از مشی قرآن در ابعاد مختلف به ویژه در مباحث سیاسی استفاده کنیم و بهره کافی ببریم فاصله گرفته ایم، یک سوم قرآن مباحث تاریخی است اما در تجزیه و تحلیل تاریخی بر اساس قرآن که غیر قابل تحریف است کوتاهی شده، چراکه تاریخ نوشته شده غیر قرآنی قابل تحریف است، امروز در آمریکا 10 جلد کتاب تاریخ انقلاب اسلامی به زبان فارسی نوشته شده که این کتاب سراسر تحریف است و برای ورود آن به کشور تلاش‌های فراوانی می‌کنند.رسا این خبر را منتشر کرده است.