جمعه , ۱ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » افشاگری » داد وفریاد حسین شریعتمداری از افشاگریهای هادی غفاری درمورد خط مشی دروغپردازانه ورقپاره کیهان به هوا بلند شد!

داد وفریاد حسین شریعتمداری از افشاگریهای هادی غفاری درمورد خط مشی دروغپردازانه ورقپاره کیهان به هوا بلند شد!

جواب یک بازجوی جنایت پیشه دروغگو موسوم به حسین شریعتمداری  به آیت الله هادی غفاری – یک فرد صریح اللهجه-  زیر عنوان “پاسخ شریعتمداری به دروغبافیهای یک انقلابی پشیمان!
هادی غفاری در مصاحبه‌ای که در روزنامه شرق روز یکشنبه 95/11/24 چاپ شده است، دروغ بزرگی به مدیر مسئول روزنامه کیهان نسبت داده است که نه فقط با شواهد و قرائن موجود مغایرت آشکار دارد، بلکه با اسناد مکتوب موجود از مصاحبه‌های قبلی ایشان با روزنامه‌های آن هنگام، از جمله گزارش مستند کیهان و اظهارات وی در مصاحبه با روزنامه اعتماد نیز دروغ بودن ادعای وی به وضوح قابل دیدن است.

به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان در پاسخ به اظهارات هادی غفاری که روزنامه‌ها و سایت‌های اصلاحات و کارگزارانی‌ها و اعتدالچی‌ها با ذوق‌ زدگی به آن پرداخته‌اند، جوابیه‌ای برای روزنامه شرق نوشته است که متن کامل آن از نظرتان می‌گذرد؛

جناب آقای رحمانیان
مدیر مسئول محترم روزنامه شرق
با عرض سلام؛
در روزنامه شرق یکشنبه 95/11/24 مصاحبه‌ای از آقای هادی غفاری را چاپ کرده بودید که در آن دروغ بزرگی را به اینجانب نسبت داده بود و جنابعالی نیز این دروغ بزرگ را بدون درخواست شاهد و قرینه‌ و سند به دست چاپ سپرده بودید که گلایه‌ای نیست، اما مستدعی است پاسخ مستند اینجانب را برای اطلاع خوانندگان روزنامه تحت مدیریت خویش درج فرمائید.

آقای هادی غفاری می‌گوید؛

«دستگیری من در سال 88 دروغی بود که جناب آقای شریعتمداری گفت؛ پسر بزرگم زنگ زد خانه و خانمم گوشی را برداشت. گفت بابا را گرفتند؟ خانمم گفت بابات اینجا خوابیده توی اتاق خواب پیش من خوابیده! گفت آره اینجا کیهان توی مدرسه فیضیه قدم به قدم چسبانده‌اند. بعد گوشی را گرفتم گفتم چه شده بابا؟ گفت این جا کیهان پر کردند. گرفتن 57 قبضه سلاح کمری و 98 قبضه کلاشینکف در آن موقع از من، دروغ محض است، یک فشنگ هم نگرفتند.
من زنگ زدم به آقای حسین شریعتمداری، گفتم آقای شریعتمداری من هادی غفاری هستم. گفت: از زندان زنگ می‌زنی؟ گفتم: خجالت بکش حیا کن! آخر چرا دروغ می‌گویی؟… این چه کاری است؟ گفت: تو داری از زندان زنگ می‌زنی. گفتم: آقا از کی در زندان به آدم موبایل می‌دهند، این موبایل من است. گفت: باشه از تو ترسیدند به تو موبایل دادند! گفتم: صبر کن خانمم با تو حرف بزند! گفتم: قطع بکنم با تلفن منزل می‌گیرم. می‌دانی چه جواب داد؟ گفت: حالا مگه خانم چی شده؟ یک شب آقای غفاری را زود از خواب بیدار کردی! گفتم همین؟ تو حیثیت من را در سراسر کشور برده‌ای. کیهان بالاخره درست است که تیراژی ندارد؛ اما دیده می‌شود! گفت بنویس، جوابیه بنویس، چاپ می‌کنیم! بینی و بین‌الله چاپ هم نکرد.»
دروغ پراکنی آقای هادی غفاری که از ایشان دور از انتظار نبوده و نیست در حالی است که کیهان در تاریخ 88/11/12 به نقل از مقامات مسئول آورده بود؛

«پنجشنبه گذشته درپی خبری مبنی بر احتکار برخی اقلام و مایحتاج غذایی مثل برنج در مسجد الهادی، تیم بازرسی وزارت بازرگانی به تحقیق و تفحص پرداخت که مشخص شد برنج کشف شده مربوط به هادی غفاری امام جماعت مسجد مذکور است. در این بازرسی همچنین مأمورین به یک انبار مشکوک شدند که در نهایت تعداد 57 قبضه سلاح کمری، 98 قبضه کلاشینکف و مقدار زیادی فشنگ در آنجا کشف شد. همچنین جمعه گذشته به دنبال تکمیل تحقیقات و با مجوز مقام قضایی از منزل خادم مسجد الهادی بازرسی به عمل آمد و یک قبضه سلاح یوزی، دو قبضه سلاح کمری، یک قبضه کلاشینکف، یک قبضه ژ3 و یک قبضه قناسه و هفت عدد خشاب کشف شد. هادی غفاری دیروز در مصاحبه‌ای کشف این اقلام در مسجد خود را تأیید ولی اضافه کرد اتاقی که این سلاح‌ها در آن کشف شده در اختیار متولی مسجد بوده و او هم آن را به فردی ناشناس اجاره داده است. غفاری دیروز به جرم نگهداری سلاح غیرمجاز دستگیر شد.»
 بعد از درج این خبر، آقای هادی غفاری با بنده تماس گرفت و خبر دستگیری خود را تکذیب کرد ولی کشف اسلحه و مهمات و اقلام غذایی مثل برنج و… را برخلاف آنچه در مصاحبه کذایی ادعا کرده است تکذیب نکرد بلکه اختفای اسلحه و مهمات را به خادم مسجد نسبت داد که به ایشان گفتم؛ شما که ادعای حمایت از محرومان و مستضعفان را داشتید دیواری کوتاه‌تر از دیوار خادم مستضعف مسجد پیدا نکرده‌اید؟ اگر در گفته خود صادق هستید جوابیه‌ای بفرستید تا برای اطلاع عموم چاپ کنیم. ایشان تأکید کرد که نیازی به جوابیه نیست و درخواست ما را بی‌پاسخ گذاشت. ایشان گوشی را به همسر محترمه‌اشان دادند و گفت‌وگوی کوتاهی در حد حال و احوال داشتیم و ادعای غفاری که گفته‌ام «مگر چه شده! یک شب آقای غفاری را زود از خواب بیدار کرده‌ای»؟! دروغ محض است. ایشان از ترس مطرح شدن دوباره اختفای اسلحه و مهمات حاضر به ارسال تکذیبیه نبود و اصرار اینجانب نیز فایده‌ای نبخشید.

آقای غفاری چند روز بعد در مصاحبه با روزنامه اعتماد، تلاش کرده بود ماجرای یاد شده را تحریف کند وی که قبلاً اختفای سلاح و مهمات را به خادم مسجد نسبت داده بود این بار آن را متعلق به بسیج دانست! و کیهان در شماره 88/11/18 خود به این خبر پرداخت و بار دیگر از ایشان خواست که چنانچه در ادعای خود صادق است جوابیه‌ای بفرستد. متن خبر 88/11/18 کیهان به شرح زیر است؛

«هادی غفاری در مصاحبه با روزنامه اعتماد بدون توضیح در مورد نقش خود در انباشت غیرقانونی و مشکوک سلاح، به دروغ‌پردازی علیه کیهان پرداخت. غفاری که در واکنش اولیه (گفت‌وگو با خبرگزاری فارس)، کشف ده‌ها قبضه اسلحه در مسجد الهادی را به خادم مسجد منتسب کرده بود، در گفت‌وگو با اعتماد مدعی شد سلاح کشف شده متعلق به پایگاه مقاومت بسیج مسجد است! این ادعا در حالی است که اولاً فعالیت بسیج در مسجد الهادی از 17 سال قبل تعطیل شده و ثانیاً نوع سلاح‌های مکشوفه (نارنجک، یوزی و…) گویای کذب این ادعا بود و ثالثاً این که آقای غفاری در مصاحبه روز قبل خود ادعا کرده بود محل کشف سلاح‌ها به خادم مسجد و از طریق او به شخص دیگری اجاره داده شده است! کیهان، تناقض‌گویی آقای هادی غفاری را به اطلاع وی رساند و از او خواست اصل ماجرا را به عنوان جوابیه بازگو کند که ایشان هیچ جوابیه‌ای نفرستاد. گفتنی است پس از کشف این تسلیحات، آخرین مسئول بسیج مسجد احضار شده و وی در توضیحات خود گفته است که تمام تجهیزات نظامی همان زمان (17 سال قبل) تحویل سپاه داده شده و قبض تحویل را نیز ارائه کرده بود. و اما، آقای غفاری در مصاحبه‌ای بازداشت خود را کلاً تکذیب کرده و به کیهان و سایر رسانه‌ها به دلیل انتشار این خبر اعتراض کرده بود. در حالی که پیگیری‌ها نشان داده است، وی برای ادای توضیحات بازداشت شده و سپس آزاد می‌شود و قرار بود آقای غفاری حتی بدون این توضیح نیز جوابیه‌ای بفرستد که نفرستاد و البته کیهان، ادعای ایشان درباره عدم بازداشت خود را بدون کنکاش می‌پذیرد و خود را موظف به توضیح در این باره می‌داند.»
همانگونه که ملاحظه می‌شود؛
اولاً: برخلاف ادعای هادی غفاری که گفته است کیهان از چاپ جوابیه او خودداری کرده است، کیهان در خبر بعدی خود نیز خواستار ارسال جوابیه از جانب ایشان شده بود و اگر ایشان در ادعای خود صادق است بایستی همان زمان اعلام می‌کرد که جوابیه فرستاده ولی کیهان از چاپ آن خودداری کرده است!
ثانیاً: باز هم برخلاف ادعای دروغی که مطرح کرده است؛ کیهان در انتهای خبر 88/11/18 خود تأکید کرده است؛ «ادعای ایشان درباره عدم بازداشت خود را بدون کنکاش می‌پذیرد و خود را موظف به توضیح در این باره می‌داند.»
ثالثاً: در مصاحبه می‌گوید؛ حتی یک فشنگ هم از من نگرفته بودند! ولی در مصاحبه با اعتماد اختفای اسلحه و مهمات را تأیید می‌کند ولی آن را به خادم مسجد و سپس به بسیج نسبت می‌دهد که هر دو ادعا کذب محض است. خادم مسجد! بسیج! و حالا از اصل آن را انکار می‌کند!

با احترام
حسین شریعتمداری
مدیرمسئول و سردبیر روزنامه کیهان

منبع: کیهان