شنبه , ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » فرهنگ » ایرانی‌ها با «ساز و آواز» به آمریکا می‌روند

ایرانی‌ها با «ساز و آواز» به آمریکا می‌روند

در حالی که ترامپ در حال کشمکش با جهان بر سر ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور از جمله ایرانیان به آمریکاست؛ کیهان کلهر و علی‌رضا قربانی با «ساز و آواز» به آمریکا می‌روند.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» کنسرت مشترک علی‌رضا قربانی و کیهان کلهر 13 می برابر با 23 اردیبهشت 1396، در سالن «Schimmel Center» نیویورک برگزار خواهد شد. در این اجرا همچنین یک نوزانده تنبک این دو هنرمند را همراهی خواهد کرد.

«LA times» درباره این رویداد نوشته است: «کیهان کلهر استاد کمانچه یکی از هنرمندان محبوب ایران و سفیر برجسته موسیقی فارسی است. او همکاری‌ هایی گسترده با هنرمندانی از جمله یویو ما، بروکلین رایدر، کرونوس کوارتت، گروه غزل و ارکسترهای بسیاری در سراسر جهان داشته است. موسیقی کلهر در غرب محبوب است و او یک نیروی خلاق در صحنه موسیقی بین‌المللی امروز است.

کیهان کلهر برای این کنسرت از علی‌رضا قربانی دعوت کرده است تا با یکدیگر «ساز و آواز» اجرا کنند. ساز و آواز اجرای اشعار کهن توسط خواننده و همراهی آن با ساز و موسیقی است. قربانی خواننده‌ای توانمند است و از او به عنوان جانشین محمدرضا شجریان، استاد موسیقی کلاسیک فارسی یاد می‌شود».

کیهان کلهر در حال حاضر در ایران حضور دارد و در ماه‌های اخیر تور کنسرت‌هایش را در تهران و شهرستان‌ها برگزار کرد.