دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » سینما » ادعای بهنود کامل رد شد: ابراهیم گلستان در برنامه پرگار بی بی سی فارسی فرضیه ازدواج با فروغ فرخزاد را کاملا رد کرد!

ادعای بهنود کامل رد شد: ابراهیم گلستان در برنامه پرگار بی بی سی فارسی فرضیه ازدواج با فروغ فرخزاد را کاملا رد کرد!

ادعای ازدواج فروغ و ابراهیم گلستان، یک سناریو خیالی غیرواقعی

پوران فرخزاد (خواهر فروغ فرخزاد) میگوید: ««فروغ رفته و متأسفم که عده ای زندگی و خانواده اش را رها نمی کنند. من برای آن کسی که این ادعا (ی ازدواج فروغ و ابراهیم گلستان)را کرده، متأسفم و به ایشان (یعنی به مسعود بهنود) پیشنهاد می کنم، اگر به این نتیجه رسیده که تمام شده، به جای آنکه به دیگران ضربه بزند، همان حرکتی را انجام دهد که همینگوی وقتی حس کرد رو به افول است، انجام داد و اسلحه را زیر گلویش بگذارد و شلیک کند.»

پس از خواهر فروغ فرخزاد که ادعای ازدواج این شاعر ایرانی با ابراهیم گلستان را رد کرده بود، خودِ ابراهیم گلستان – به عنوان یک طرف ماجرا-   نیز در گفت و گویی به صراحت حتی قرائت صیغه عقد را نیز رد کرد تا بدین ترتیب این ادعای تاریخی مسعود بهنود نیز همچون بسیاری از ادعای تاریخی پیشینش به یک داستان تقلیل یابد.
به گزارش «تابناک»؛ چندی پیش، مسعود بهنود روایت تازه ای از زندگی خصوصی فروغ فرخزاد مطرح کرده که تاکنون توسط هیچ شخصی روایت نشده و قطعاً نسبتی به واقعیت ندارد. او در بخشی از  یادداشت تازه اش ادعا کرده است: «دو فیلم مستند “آتش”، و “موج و مرجان و خارا” آماده شده بود. آیت الله تقوی شیرازی با دیدن آن ها به این نظر رسید که این گونه فیلم ها نه تنها از نظر شرعی ایرادی ندارد، بلکه مفید هم هست. در پایان همان روز بود که تقی گلستان از پسر(یعنی ابراهیم گلستان) پرسید این خانم فروغ کجاست؟ فردایش پدر و پسر با فروغ راهی زرده بند شدند گفتگوکنان. در همه راه گلستان بزرگ(یعنی تقی گلستان) با فروغ سخن می گفت. تا ناگهان از این دو(یعنی از فروغ فرخزاد و ابراهیم گلستان) پرسید چرا ازدواج نمی کنید.. مخاطبان به طبع لبخند می زدند و پاسخی در کار نبود. اما آقای پدر پیگیر بود و صلاح نمی دید ارتباطی که همه از آن باخبر بودند، چنین بماند. ابراهیم گلستان سنگ انداخت و پرسید شما به فخری می گویید؟ و از پدر جواب شنید بله. فردایش وقتی آنان به دیدار آیت الله تقوی شیرازی رفتند، آقای گلستان پدر که برای فخری خانم گلستان عمو و بزرگتر و عزیز بود و علاقه سرشاری هم به وی داشت، پاسخ آورده است که گفته اند موافقم به هر چه صلاح می دانید. و بدین گونه بود که روز نهم شهریور ۱۳۴۲ آیت الله تقوی شیرازی، خطبه عقد شرعی فروغ فرخزاد فرزند سرهنگ محمدباقر فرخ زاد را با سید ابراهیم گلستان فرزند سید تقی خواند. هم او بیست سال قبل دو برادرزاده خود فخری و سید ابراهیم را هم برای هم عقد کرده بود.»
واکنش پوران فرخزاد

وقتی این جملات را با پوران فرخزاد، خواهر فروغ در میان گذاشتیم، او که احوال خوشی نداشت، با چنین ادعایی به شدت عصبانی شد و ضمن تکذیب این ادعاها گفت: «فرض کنید این ادعاها واقعیت داشت، خب که چی؟ حالا که واقعیت ندارد، متأسفم که بدون تحقیق این ادعاها نقل می شود.»
پوران فرخزاد در ادامه واکنش تندش به ادعاهای مطرح گفت: «فروغ رفته و متأسفم که عده ای زندگی و خانواده اش را رها نمی کنند. من برای کسی که این ادعا را کرده متاسفم و به ایشان پیشنهاد می کنم اگر به این نتیجه رسیده که تمام شده، به جای آنکه به دیگران ضربه بزند، همان حرکتی را انجام دهد که همینگوی وقتی حس کرد رو به افول است، انجام داد و اسلحه را زیر گلویش بگذارد و شلیک کند. بیان این تعابیر برای من راحت نیست؛ اما ببینید با زندگی ما چه می کنند؟»

اکنون ابراهیم گلستان نیز در گفت و گو با بی سی سی، ادعای بهنود را به کل رد کرد و این ادعاها را «پرت» خواند. گلستان تأکید کرد، او و فروغ فرخزاد به چنین حرف هایی می خندیدند.