یکشنبه , ۳۱ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » افشاگری » کمیت بسیار حقیر وناچیز شرکت کننده ها در کارناوال فرمایشی – نمایشی امروز بیست و دو بهمن اسباب تحقیربرگزارکنندگان در آینه رسانه های بین المللی شد!

کمیت بسیار حقیر وناچیز شرکت کننده ها در کارناوال فرمایشی – نمایشی امروز بیست و دو بهمن اسباب تحقیربرگزارکنندگان در آینه رسانه های بین المللی شد!

دروغگویی رویترز درباره جمعیت میلیونی/ شعار و انتقاد ویژه از سیاست‌های ترامپ در ایران
سایتها و مراکز پروپاگاندای رژیم ولایت فقیه دلخوری زائدالوصف خودرا از اطلاع مردم جهان از بی اعتنایی ایرانیها به کارناوال نمایشی- فرمایشی بیست و دو بهمن امسال با فحاشی و اتهام زنی به رسانه های خارجی ابراز کردند! سایت مشرق نیوز -اطلاعات سپاه پاسداران- خبرگزاری رویترز را دروغگو لقب داده است.
در زیر گوشه ای از اخبار کارناوال فرمایشی -نمایشی امروز در رسانه های بین المللی را مشاهده میکنیم:
 راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن‌ماه سال 1395 از ساعت 9 صبح امروز جمعه آغاز شد. آنچه در ادامه می‌آید؛ گزارشی است از بازتاب بی اعتنایی مردمی در رسانه‌های بین‌المللی.
****

گزارش جهت‌دار «رویترز» از راهپیمایی مردم ایران در یوم‌الله 22 بهمن

در حالی که رسانه‌های مختلفی به حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی روز 22 بهمن تاکید می‌کنند اما خبرگزاری انگلیسی «رویترز» خبرگزاری «رویترز» در گزارشی جهت‌دار مدعی شد امروز فقط «چند صدهزار نفر» آنهم بخاطر تهدید رئیس جمهور آمریکا به خیابان‌های ایران آمده‌اند

***** .

واشنگتن پست: ایران سال‌روز پیروزی انقلاب اسلامی را در میان تنش‌ها با آمریکا جشن گرفت

روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» در گزارشی که به منظور پوشش راهپیمایی میلیونی مردم ایران در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی منتشر کرد، صرفا به حضور «هزاران نفر در تهران» بسنده کرد و نوشت: «این تعداد از مردم ایران به منظور گرامیداشت سالروز انقلاب اسلامی این کشور به خیابان‌ها آمدند و این حضور در میان تنش‌های اخیر با دولت جدید آمریکا و تهدیدات رئیس‌جمهوری آمریکا برای منزوی کردن ایران صورت گرفت».

***

آسوشیتدپرس: راهپیمایی مردم ایران با شعارهایی ضد آمریکا و اسرائیل در دمای زیر صفر

مراسم جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز جمعه (22 بهمن) با حضور گسترده مردم آغاز شده و خبرگزاری «آسوشیتد پرس» در اولین خبر به شعارهای ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی شرکت کنندگان در این مراسم اشاره کرد. راهپیمایی‌کنندگان روز جمعه در تهران شعارهای سنّتی ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی را در زمانی سر می‌دهند که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور جدید آمریکا درگیر جنگی لفظی با سران ایران شده و تهران را به خاطر آزمایش موشکی بالستیک در کانون توجه قرار داده است..

***

الجزیره: ایرانی‌ها همچون گذشته علیه آمریکا و اسرائیل شعار دادند

الجزیره در خصوص راهپیمایی 22 بهمن، عنوان کرد: تظاهرات‌کنندگان با حضور در خیابان‌های اصلی تهران، همچون گذشته شعارهایی را علیه آمریکا و اسرائیل سر دادند. مردم با حضور در میدان آزادی به سخنان «حسن روحانی» رئیس‌جمهور خود گوش می‌دهند.

در ادامه این گزارش آمده که حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن در حالی صورت می‌گیرد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا پس از صدور فرمان ضد مهاجرتی علیه اتباع 7 کشور در پی آزمایش موشکی ایران اعلام کرده بود که ایران را تحت‌نظر می‌گیرد.

***

خبرگزاری فرانسه: روحانی در جمع راهپیمایان به آمریکا درباره تهدید ایران هشدار داد

یک خبرگزاری غربی در انعکاس حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن نوشت که رئیس جمهور ایران در سخنرانی خود آمریکا را تهدید کرد.

***

نیویورک تایمز: مشارکت‌کنندگان در راهپیمایی شعارهای مرگ‌بر آمریکا را سر می‌دهند

نیویورک تایمز نوشت: راهپیمایی در سرتاسر ایران برگزار شده است و شرکت کنندگان در راهپیمایی تهران شعارهای سنتی خود علیه آمریکا و اسرائیل را سر می‌دادند.

******

الاهرام: تظاهرات‌کنندگان تهرانی از ترامپ برای آشکار کردن چهره آمریکا تشکر کردند

الاهرام نوشت: هزاران نفر در راهپیمایی تهران مشارکت کردند و برخی از آنها پرچم‌های ایران و برخی دیگر نیز پوسترهایی با شعارهای انقلابی در دست داشتند.

همچنین تصویری از پرچم آمریکا و تصاویری از رئیس جمهور کنونی و قبلی آمریکا بر روی مسیر چاپ شده بود و مردم بر روی آنها پا می‌گذاشتند.

***

المنار: تظاهرات‌کنندگان از تهدیدات آمریکا هراسی ندارند

المنار نوشت: شرکت کنندگان در راهپیمایی شعارهایی درباره پایبندی آنها به اهداف و مبانی انقلاب اسلامی سر می‌دادند. همچنین تظاهرات کنندگان شعارهای “مرگ بر ترامپ” سر داده و تاکید داشتند که هرگز از تهدیدات هراسی ندارند.

***
 ووکیتیو: ترامپ مرکز توجه راهپیمایان ایرانی
 بنابر گزارش پایگاه آمریکایی ووکیتیو، در جریان راهپیمایی گسترده در سراسر ایران، معترضان از سران قبلی آمریکا هم انتقاد کردند اما ترامپ بیش از بقیه در مرکز توجه بود. این موضوع از این جهت اهمیت داشت که ترامپ پس از به قدرت رسیدن ایران را به دلیل آزمایش موشکی اخیر تهدید کرده بود. فرمان محدودیت ورود اتباع 7 کشور از جمله ایران به آمریکا به مدت 90 روز از دیگر مواردی بود که نژادپرستانه ارزیابی شده است.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی ضمن اینکه مطابق معمول شعار مرگ بر آمریکا سر می‌داند، آدمک ترامپ را حلق‌آویز کرده بودند و پرچم های امریکا و اسرائیل را آتش زدند و لگدمال کردند. همچنین پوسترهایی به چشم می‌خورد که در آن رئیس‌جمهور آمریکا در حالی دیده می‌شد که با صورت وی مشت خورده است.
***
ایندیپندنت: رهبر ایران از مردم خواسته بود نشان دهند از تهدید‌ات آمریکا نمی‌ترسند

روزنامه ایندیپندنت در راستای مقابله با جنگ‌طلبی آمریکا اعلام کرد که صدها هزار تن با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا در ایران راهپیمایی کردند. این روزنامه نوشته است که تصاویر تلویزیونی در ایران مردمی را نشان می‌داد که بر روی تصویر ترامپ ایستاده بودند و ضمن اینکه پرچم‌های آمریکا و اسرائیل را به آتش‌ می‌کشیدند فریاد مرگ بر آمریکا سر می‌دادند. «آیت‌الله خامنه‌ای» رهبر ایران از مردم کشورش خواسته بود تا نشان دهند که از تهدید‌های آمریکا نمی‌ترسند.