شنبه , ۱۸ آذر ۱۴۰۲
صفحه اول » افشاگری » اظهارات رئیس سپاه پاسداران از سایتهای متعلق به خود سپاه پاسداران حذف یا سانسور شد!

اظهارات رئیس سپاه پاسداران از سایتهای متعلق به خود سپاه پاسداران حذف یا سانسور شد!

اظهارات رئیس سپاه پاسداران که درآن آمریکا را از نگاه سردمداران نظام حاکم بر ایران “ببرکاغذی” خوانده بود، از سایتهای متعلق به خود سپاه پاسداران حذف یا سانسور شد!

اظهارات خصومت جویانه رئیس سپاه پاسداران برعلیه آمریکا

عزیز جعفری فرمانده سپاه پاسداران: از نظر “جمهوری اسلامی” آمریکا چیزی بیش از یک “ببرکاغذی” نیست!

مقاله ای با عنوان “سرلشکر جعفری: جمهوری اسلامی موقعیتی دارد که آمریکا را”ببر کاغذی” میبیند. ” در سایت “تسنیم آنلاین” (وابسته به اطلاعات سپاه پاسداران) انتشار یافت، و به نقل از این سایت توسط سایت جوان آنلاین(اطلاعات بسیج) باز نشر شد. این مقاله همچنین در سایتهای دیگر مانند “فارس نیوز” نیز انتشار یافت. اما در کمتر از چند ساعت فارس نیوز و تسنیم و… این خبررا از خروجی خود – یا بکلی حذف کردند، یا عبارت ببرکاغذی را از آن سانسور نمودند!

به این ترتیب این مقاله ازطریق فارس نیوز و تسنیم قابل دسترسی نیست.

شبتاب برای خوانندگان خود این مقاله را از سایت جوان آنلاین بازنشر میکند و در عین حال تشتت و عدم هماهنگی عقیده و سلیقه در سطح روسای سپاه پاسداران و صاحب منصبان اطلاعاتی را تبیین میکند.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه توصیه می‌کنیم که دولتمردان آمریکایی تهدید علیه ایران را بی‌فایده بدانند گفت: ایران موقعیتی دارد که آمریکا را “ببر کاغذی” می‌بیند.

جوان آنلاين: در ششمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت در رونمایی از تقریظ مقام معظم رهبری از چهار کتاب دفاع مقدس همدان سردار سرلشکر محمد‌علی جعفری فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با گرامیداشت یاد شهیدان دفاع مقدس به‌ویژه شهدای غیور، مؤمن، انقلابی و مخلص استان همدان اظهار داشت: دهه مبارک فجر را به تمامی مؤمنان و مؤمنات استان همدان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. تبریک صمیمانه خود را به مردم استان همدان که نقش تعیین‌کننده‌ای در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و مباحث فرهنگی در رابطه با انقلاب اسلامی داشتند عرض می‌کنم.وی افزود: در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و شاهد هستیم که هرچه از عمر انقلاب می‌گذرد ابعاد بیشتری از انقلاب بر همگان روشن می‌شود و به عظمت و شکوه انقلاب اضافه می‌شود. این را دوست و دشمن اقرار می‌کنند که این عظمت و اقتدار ناشی از انقلاب اسلامی برای جمهوری اسلامی بوده است.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران بیان کرد: در سال‌های اخیر دشمنان انقلاب اسلامی آشکارا به مجد و اقتدار آن اقرار دارند و توصیه می‌کنیم که دولتمردان آمریکایی تهدید علیه ایران را بی‌فایده بدانند.

سرلشکر جعفری با اشاره به چند تحلیل از صاحبنظران آمریکایی در مورد آمریکا عنوان کرد: یکی از این تحلیل‌ها این است که تقابل با ایران خطرات قابل توجه‌ای دارد و برخی از آنها ترامپ را نصیحت می‌کنند که بداند ایران موقعیتی دارد که آمریکا را “ببر کاغذی” می‌بیند و برخی معتقدند که آمریکا باید این نیمه ابرقدرت بودن در جهان را فراموش کند.

وی افزود: برخی تحلیلگران نیز نام شیطان بزرگ برای آمریکا را دقیق و حکیمانه می‌دانند و اگر به این جملات دقت کنیم می‌بینیم که این امر بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است که سبب شده دشمنان ما و بیگانگان این‌گونه بر مجد و عظمت ایران اقرار کنند.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران با اشاره به فرا رسیدن 22 بهمن گفت: در روز جمعه 22 بهمن مراتب قدردانی خود را از درگاه الهی نشان می‌دهیم و ان‌شاءالله حضوری پرشور، گسترده و دشمن‌شکن را خواهیم داشت.

سرلشکر جعفری با طرح این سوال که علت اصلی این عظمت و اقتدار روزافزون جمهوری اسلامی در چیست؟ بیان کرد: همه ما به ویژه مردم انقلابی و مردم همدان که همیشه با نگاهی عمیق به انقلاب اسلامی و شرایط آن نگاه کرده و به موقع در صحنه عمل کرده‌اند باید بتوانند به این سوال پاسخ دهند.

وی گفت: تمامی انقلاب‌های دنیا بعد از چند سال سیر نزولی پیدا کرده‌اند اما انقلاب اسلامی هر چه جلو می‌رود پویا‌تر، شفاف‌تر و با عظمت به پیش می‌رود.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران افزود: یکی از علل آن ماهیت انقلاب ایران یعنی اسلامی بودن آن است که در چارچوب اصول و ضوابطی که مکتب سرخ بشریت تعیین کرده حرکت می‌کنیم.

سرلشکر جعفری عنوان کرد: اسلام واقعی و ناب که ضمانت اسلامی بودن انقلاب است از رموز اصلی بقا و ماندگاری انقلاب اسلامی است.

وی دفاع مقدس را علت بعدی رمز بقا انقلاب اسلامی ایران دانست و افزود: آموزه‌های  8 سال جنگ موتور حرکت انرژی بی‌پایان است و امروز می‌توان گفت بخش عظیم پایداری انقلاب اسلامی و استمرار آن در جهان و نهضت بیداری انقلاب ناشی از دفاع مقدس است.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران گفت: همان‌گونه که جنگ‌های اوایل اسلام سبب ادامه اسلام بود دوران 8 سال دفاع مقدس ما نیز باعث بقا و گسترش انقلاب اسلامی در جهان است.

سرلشکر جعفری تصریح کرد: معتقدیم مقام معظم رهبری بیشتر از همه قدر قداست دفاع مقدس را می‌داند و بر ماندگاری آن برای نسل‌های بعد تصریح دارد.

وی گفت: اکثر کشورهای مخالف انقلاب اسلامی در جنگ 8 ساله علیه ایران بسیج شده بودند و ایران در محاصره اقتصادی، نظامی و مالی قرار داشت و این جنگ را با موفقیت بعد از 8 سال به پایان رسانید.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران علت پیروزی ما در جنگ را حضور گسترده مؤمنانه و انقلابی مردم ایران دانست و افزود: اگر حضور داوطلبانه مردم در دفاع مقدس نبود امروز معلوم نبود دفاع مقدس چه سرنوشتی داشته باشد.

سرلشکر جعفری در رابطه با جمله مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت تشریح ابعاد مختلف دفاع مقدس گفت: ابعاد مهم این جنگ را نتوانسته‌ایم برای مخاطبان خود تشریح کنیم و این جای تأسف دارد که به جز تعداد کمی هنرمند و نویسنده انقلابی برای دفاع مقدس قلم می‌زنند و آثار هنری تولید می‌کنند؛ چرا بقیه بسیج نمی‌‌شود؟

وی تأکید کرد: ما بیش از هر زمان دیگری برای گسترش فرهنگ جهاد و مقاومت به منظور استمرار انقلاب اسلامی نیاز به حرکت فرهنگی داریم. ما باید بدانیم دوران دفاع مقدس از چه فراز و نشیب‌هایی برخوردار بوده و چه مشکلاتی داشته است.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران افزود: ما هنوز فراموش نکردیم رزمندگان در ماه‌های نخست جنگ چه مشکلاتی داشتند. مشکل اساسی در سال نخست جنگ این بود که رئیس‌جمهور وقت بنی‌صدر به عنوان فرمانده کل قوا در جنگ مخالف حضور نیروهای مردمی در جنگ بود و با نیروهای ارتش به دلیل حضور نیروهای مردمی برخورد می‌کرد.

سرلشکر جعفری عنوان کرد: با حضور مردم پیشروی دشمن سد شد و با فرار بنی‌صدر و حاکمیت نیروهای حزب‌الله و به دست گرفتن فرماندهی یگان‌ها تحول عظیمی در جبهه‌ها ایجاد شد و در سال 60 تا 61 در ظرف یکسال با انجام 5 عملیات خرمشهر آزاد شد.

وی گفت: وحدت و حضور مردم در جنگ و مدیریت انقلابی در دفاع مقدس سبب شد دشمن عقب رانده شود و ماهیت صدام مشخص شود و به صدام فرصت پیشروی ندهند. بنابراین این مجموعه معارف، جانبازی‌ها و ایثارگری‌ها در دفاع مقدس انجام شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه عملیات‌های والفجر8 و کربلای 5 در تاریخ جنگ‌های 200 ساله اخیر بی‌نظیر بوده است، بیان کرد: مقام معظم رهبری یادداشتی در عملیات کربلای 5 داشتند مبنی بر اینکه سپاه کربلا را در شلمچه مشق کرد. هر کسی این عملیاتها را یادش رفته باشد نامش از لیست انقلابی‌ها خط می‌خورد چرا که همه عملیات‌های دفاع مقدس بازسازی صحنه کربلا بود و اوج ایثار و فداکاری‌ رزمندگان را به نمایش گذاشت.

سرلشکر جعفری افزود: ایران در جنگ تنهای تنها بود و بسیاری از فرماندهان در عملیات کربلای 5 که اوج فداکاری‌ها و ناامیدی از امکانات مادی بود جان خود را فدا کردند چرا که آن‌قدر موانع زیاد بود که به هیچ‌وجه شکسته شدن خط کربلای 5 ممکن نبود.

وی با بیان اینکه صحنه کربلای 5 صحنه عاشورا را به نمایش گذاشت، عنوان کرد: وقتی که رزمندگان به دروازه‌های بصره نزدیک شدند اربابان صدام به این رسیدند که وقتی ایرانیان می‌توانند دژ مستحکم شلمچه را بشکنند دیگر سدها را راحت‌تر می‌شکنند بر این اساس نامه زدند و پذیرش قطعنامه مطرح شد.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران با بیان اینکه ابعاد معنوی بر دیگر ابعاد جنگ غلبه دارد، گفت: بُعد معنوی دفاع مقدس برای ما تقدس خاصی دارد و خداوند عنایت خود را شامل انقلاب اسلامی کرد.

سرلشکر جعفری گفت: خدای بزرگ را بر این نعمت الهی شکر می‌کنیم و از خانواده شهیدان، پدران، مادران و فرزندان آنها که این حماسه بزرگ مرهون خون آنها است سپاسگزاری می‌کنیم.

وی در مورد نگرانی و دغدغه مقام معظم رهبری درباره انتشار و انتقال معارف انقلاب اسلامی به نسل‌های آینده اظهار داشت: تعدادی از هنرمندان و صاحب قلم ما این جهاد بزرگ را شروع کردند و به تعبیر مقام معظم رهبری کتاب‌های دفاع مقدس قابل طرح در سطح جهانی است و 8 سال دفاع مقدس ظرفیت‌ تولید هزاران اثر در جامعه و جهان را دارد.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران افزود: بنابراین تمامی کسانی که توانایی دارند باید به عنوان تکلیف الهی بسیج شوند و تا زمانی که رزمندگان در حیات هستند نسبت به ثبت خاطرات آنها اقدام کنند.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه انقلاب اسلامی فقط مختص یک برهه زمانی نیست، گفت: انقلاب گنجینه عظیمی است که تا مدتهای طولانی ظرفیت استخراج و سرمایه‌گذاری توسط ملت ما را دارد و تکلیف بر دوش همه ملت‌ ما این است که چنین کتاب‌هایی را مطالعه کنید.

وی با اشاره به 4 کتاب تقریظ شده توسط مقام معظم رهبری در حوزه دفاع مقدس همدان اظهار داشت: این کتابها بخشی از خاطرات لشکر انصارالحسین در دفاع مقدس است که کمتر از 10 درصد خاطرات مربوط به لشکر 32 انصار منعکس شده است. وظیفه بسیار زیادی بر دوش داریم تا همه کسانی که توان چنین حرکت جهادی در عرصه جهاد فرهنگی دارند بسیج شوند و این حرکت را دنبال کنند.

منبع : تسنيم