شنبه , ۱۸ آذر ۱۴۰۲
صفحه اول » بین المللی » سعدالله زارعی -سرمقاله نویس باند حسین شریعتمداری در کیهان-: شلیک موشک به ریاض پایتخت عربستان سعودی در راستای استراتژی انصارالله در یمن است!

سعدالله زارعی -سرمقاله نویس باند حسین شریعتمداری در کیهان-: شلیک موشک به ریاض پایتخت عربستان سعودی در راستای استراتژی انصارالله در یمن است!

سعدالله زارعی در مورد شلیک موشک به ریاض گفت: انصارلله اعلام کرده بود اگر حملات به «صنعا» ادامه یابد آنها حملاتشان را متوجه ریاض خواهند کرد و نشان داد که توانایی عمل به گفته‌اش را دارد.

به گزارش مشرق،  سعدالله زارعی کارشناس مسائل خاورمیانه در خصوص شلیک موشک به ریاض پایتخت عربستان سعودی اظهار داشت: اقدام انصارالله در شلیک موشک به پایتخت عربستان در راستای استراتژی این جنبش صورت گرفت. همانطور که انصارلله اعلام کرده بود اگر حملات به «صنعا» پایتخت یمن ادامه یابد آنها حملات‌شان را متوجه ریاض خواهند کرد. به همین دلیل انصارالله اولین شلیک خود را انجام داد تا نشان‌ دهد توانایی عمل به آنچه گفته را دارد.

وی با اشاره به دو رخداد شلیک موشک به ریاض و حمله به ناوچه سعودی و تاثیر آن بر عربستان و حامیان آمریکایی آن، گفت: شلیک به ناو و پایتخت کشور متجاوز عربستان نشان‌دهنده توانایی قابل توجه یمنی‌ها در دفاع از کشور، موقعیت‌ و امنیت‌شان است. بنابراین عربستان نباید گمان کند که جنگ مردم یمن را خسته کرده و یا توانایی آنها را در مقابل ارتش متجاوز از بین برده است. ما شاهد هستیم که با گذشت دو سال از آغاز این جنگ ارتش یمن توانایی حمله به یگان‌ها و ارتش متجاوز سعودی را در دریا، زمین و هوا دارد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه در پاسخ به این سوال که جنگ یمن وارد چه مرحله‌ای شده است؟ گفت: ما طی یک سال گذشته شاهد تلاش‌هایی در خصوص رسیدن به راه‌حل میان عربستان و یمن از طریق گفت‌وگو بودیم اما عربستان در نهایت با تاکید بر خواسته‌های غیرقانونی‌اش مبنی بر نفی استقلال و تمامیت ارضی یمن این تلاش‌ها را ناکام گذاشت. امروز شاهد هستیم زمانی که تلاش‌های سیاسی به بن‌بست می‌رسد پایتخت‌ها در معرض تهدید بیشتری قرار می‌گیرند.

زارعی در پایان صحبت‌های خود در خصوص ناتوانایی‌های عربستان در کسب دستاورد از جنگ یمن، خاطرنشان کرد: هدف‌گذاری عربستان مبتنی بر تداوم سیطره بر یمن است و هیچ معادله‌ دیگری را غیر از این نمی‌پذیرد به این معنا که عربستان، یمن را به عنوان یک منطقه محصور در محیط جغرافیای خود در نظر دارد و این موضوع بزرگ‌ترین مشکلی است که بر سر راه پایان جنگ یمن و عربستان وجود دارد.

منبع: فارس

ادعای تازه سایت تسنیم – اطلاعات سپاه پاسداران-:تخلیۀ کاخ‌های پادشاهی در ریاض از ترس موشک دوربرد یمن

منابع رسانه‌ای از فرآیند تخلیه گروهی چند کاخ پادشاهی در ریاض و تعدادی از شهرهای سعودی از ترس موشک‌های دوربرد یمنی خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم و به نقل از العالم، منابع رسانه‌ای از فرآیند تخلیه گروهی چند کاخ پادشاهی در ریاض و تعدادی از شهرهای سعودی از ترس موشک‌های دوربرد یمنی خبر دادند.برخی رسانه‌ها به نقل از منابع مطلع(؟!!!)  اعلام کردند حاکمان سعودی تعدادی از کاخ‌ها را در ریاض تخلیه و خانواده هایشان را به مناطق دیگری که اعلام نشده منتقل کردند.این منابع تاکید کردند که تخلیۀ کاخ‌ها بعد از آزمایش موفقیت آمیز موشک بالستیک توسط واحد موشکی یمن بود که یک پایگاه نظامی در المزاحمیه در غرب ریاض را با دقت بالا هدف قرار داد.گفتنی است سعودی‌ها هیچ اظهارنظر رسمی دربارۀ فرآیند تخلیۀ این کاخ‌ها نکرده‌اند.