پنجشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » خبرگزاری میزان به نقل از حسن بیگی: نظام آماده رویارویی جنگی با آمریکااست !

خبرگزاری میزان به نقل از حسن بیگی: نظام آماده رویارویی جنگی با آمریکااست !

خبرگزاری میزان به نقل از ابوالفضل حسن بیگی: نظام آماده رویارویی جنگی با آمریکااست و در خلیج فارس مجموعه “هوا-فضا”ی نظام – از زیرِ زمین (!!)- آمادگی برخورد با آمریکاییها را دارد!!

ابوالفضل حسن بیگی در ادامه ادعاهای بیسروته خود اضافه کرد: ما آماده جنگ شده ایم. اگر در آبهایِ خلیج فارس بین ما و آمریکایی ها جنگی دربگیرد، ما احتیاجی به ناو جنگی پیشرفته و ناوگان دریایی مقتدر نداریم، چون  ما موشک های زیرزمینی داریم که می توانیم همه ناوهای آمریکایی در خلیج فارس را غرق کنیم!!

حسن بیکی با اشاره به اینکه بر روی قایق های تندروی سپاه موشک های بسیار پیشرفته ای نصب شده است بیان داشت: مجموعه هوا فضا و موشکی ما آمادگی برخورد با آمریکایی ها را دارد.

به گزارش میزان، ابوالفضل حسن بیکی مدعی شد  موشک های بسیار پیشرفته ای که از نظر تخصصی سِرّی هستند بر روی قایق های تندرو سپاه نصب شده است، و اکنون ما میتوانیم با استفاده از  دو قایق تندرو سپاه، یک ناو آمریکایی را غرق کنیم.

 نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه ما با دو شکل می توانیم با آمریکایی ها برخورد کنیم بیان داشت : مجموعه هوافضا، موشکی و ناوهای ما قادر به رویارویی با ناوگان دریایی آمریکا هستند.

 حسن بیکی در ادامه موضوع قدرت دفاعی در بخش دریایی را بر اساس 3 پایه خواند و بیان داشت: پایه اول ناوهای بزرگی است که در اختیار قدرتهای بزرگ است و بعد ناوهای متوسط و بعد از آن هم نیروی دریایی در بخش قایق های تندرو است.
 وی با تاکید بر اینکه دنیا در بخش قایق های تندرو بسیار ضعیف است اظهار داشت: جمهوری اسلامی در جنگ 8 ساله تجربیات خوبی را در عملیات دریایی کسب کرده است.
 نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه قایق های تندرو سه خاصیت دارند، اظهار داشت: خاصیت اول این است که جسته آنها به قدری کوچک است که به راحتی رصد نمی شوند.
وی ادامه داد: نکته دوم سرعت آن است که به گونه ای است که کسی نمی تواند آن را رهگیری کند.
 حسن بیکی در بیان نکته سوم گفت: وقتی این قایق های تندرو کنار ناوهای بزرگ می رسند برای آنها قابل دیده شدن نیستند و به راحتی می توانند به آنها آسیب برسانند.
 وی خاطر نشان کرد: موشک های ما علاوه بر قایق ها بر روی زیر دریایی ها هم نصب هستند.
وی با اشاره به اینکه حوزه خلیج فارس یکی از جاهایی است که اگر آمریکایی ها بخواهند از آنجا به ایران تجاوز کنند قایق های تندرو به سرعت آنها را غرق می کنند اظهار داشت: بدنه این قایق ها به گونه ای ساخته شده که رادار گریز بوده و قابل رهگیری نیستند.
 وی تصریح کرد: این قایق ها زمانی که نزدیک ناو می روند چون حجم آنها کوچک و سرعتشان زیاد است قدرت مانورشان هم بالا است و موشک هایی که بر روی این قایق ها نصب شده به راحتی می تواند این ناوها را غرق کنند.