سه شنبه , ۲۶ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » فرق و ادیان » پاسدار غلامحسین غیب پرور – رئیس سازمان ضدمردمی موسوم به بسیج-: مهمترین ماموریت بسیج، کادرسازی میباشد!

پاسدار غلامحسین غیب پرور – رئیس سازمان ضدمردمی موسوم به بسیج-: مهمترین ماموریت بسیج، کادرسازی میباشد!

 

سردار غیب پرور گفت: بسیج مأموریت های مختلفی به عهده دارد اما مهمترین مأموریت بسیج کادر سازی برای انقلاب اسلامی می باشد.

به گزارش جوان آنلاين به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بسیج، سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج که در مراسم معارفه معاون جدید آموزش سازمان بسیج و سرپرست جدید بسیج مساجد و محلات سخن می گفت ضمن گرامی داشت دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاغلامحسین غیب پرور- رئیس سازمان ضدمردمی موسوم به “بسیج”ب اسلامی افزود: بعد از دوران غیبت کبری امام زمان (عج) علمای زیادی برای تشکیل جکومت در حوزه های نظری و عملی تلاش نمودند، اما اراده خداوند بر این قرار گرفت که در زمان حیات ما و به دست امام بزرگوار ما حکومت دینی بر پا شود.

وی با اشاره به اینکه مؤمنین زیادی در طول تاریخ آرزوی تنفس در ذیل حکومت دینی را داشته اند، گفت: خداوند بر ما منت نهاده است که عمر ما را در این دوران قرار داده و این نعمت چنان عظیم است که ما از عهده شکرگزاری آن بر نمی آییم.

سردار غیب پرور با اشاره به اینکه خداوند انسان را آزاد آفریده و نمی خواهد ما وابسته و تحت سلطه دیگران باشیم، تأکید کرد: اقتدار و عزتی که مردم ایران امروز از آن برخوردارند به واسطه رهبری ولایت فقیه است به گونه ای که در منطقه ای که در وسط آتش مستکبران قرار دارد کشور ایران در شرایط «بردا و سلاما» قرار دارد.

سردار غیب پرور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رمز موفقیت امام خمینی (ره) در پیروزی انقلاب اسلامی، کادر سازی را یکی از مهمترین موفقیت های امام راحل دانست و گفت: حضرت امام خمینی (ره) در سطوح مختلف این کادرسازی را انجام دادند. وی ادامه داد: افرادی همچون شهید بهشتی، شهید مطهری و رهبر معظم انقلاب اسلامی در سطوح مدیریتی کلان و خیل عظیم انقلابیون در سطوح بعدی، موفقیت های امام در موضوع کادر سازی است.

سردار غیب پرور با اشاره به اهمیت کادرسازی در بسیج حلقه های صالحین را در این راستا ارزیابی نمود و گفت: حوزه های تربیت را خانواده، محل کار و جامعه بر شمرده اند، اما کانون تربیت، مساجد می باشند و بسیج نیز بر همین مبنا اولویت خود را محوریت مساجد قرار داده است.

سردار غیب پرور با  تشبیه بسیج مساجد و محلات به ستون فقرات بسیج، تاکید کرد: اگر اقشار ما خود را از مساجد جدا نمایند قطعا از اهداف خود دور شده و موفقیتی حاصل نخواهند کرد.

وی در ادامه بر محوریت امام جماعت در مساجد تاکید نمود و گفت: پایگاه های بسیج در مساجد باید با امام جماعت هماهنگ باشند.

سردار غیب پرور در ادامه با معرفی حجت الاسلام و المسلمین سعید دسمی به عنوان سرپرست جدید بسیج مساجد و محلات گفت: از آنجا که ماهیت مساجد با حضور یک روحانی و امام جماعت شکل می یابد، از حجت الاسلام و المسلمین دسمی در خواست نمودیم تا با حفظ مسئولیت تعلیم و تربیت متولی بسیج مساجد و محلات نیز باشند تا بسیج در قالب مباحث تربیتی بهتر و سریعتر بتواند هدف اصلی خود را در حوزه کادرسازی محقق نماید.

سردارغیب پرور همچنین تربیت و آموزش را در همین راستا دارای اهمیت زیاد دانست و با معرفی سردار مهدی معینی به عنوان معاون آموزش بسیج و فرمانده دانشکده مطهری گفت: یکی از برنامه های سازمان بسیج تفکیک معاونت آموزشی از معاونت مقاومت مردمی بوده است لذا ضمن تقدیر از سردار سیف که هر دو معاونت را مدیریت می کردند سردار مهدی معینی را که از افراد با سابقه در امور آموزشی بسیج می باشند به عنوان معاون جدید آموزش بسیج و ریاست دانشکده مطهری معرفی می نمایم.

در پایان این جلسه نیز از سردار بهشتی مسئول سابق بسیج مساجد و محلات و سردار موسوی مسئول سابق دانشکده شهید مطهری تقدیر به عمل آمد.