سه شنبه , ۲۶ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » زمان و مکان مراسم تشییع و تجلیل شهدای آتش نشان

زمان و مکان مراسم تشییع و تجلیل شهدای آتش نشان

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با اعلام اینکه شهدای آتش نشان روز دوشنبه 11 بهمن ماه از مصلی بزرگ تهران با حضور شهروندان تشییع می شوند، گفت: مراسم تشییع 16 شهید آتش نشان از ساعت 8:30 صبح روز دوشنبه از مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تهران پس از قرائت نماز و قرآن بر پیکر شهدا به سمت بهشت زهرا(س) برگزار می شود.

شهرنوشت: مجتبی عبدالهی در مصاحبه تلویزیونی خبر ساعت 20:30 شبکه خبر، با تاکید بر اینکه سازمان پزشکی قانونی اعلام کرده است که تا فردا یکشنبه احراز هویت پیکرهای آتش نشان حادثه پلاسکو به پایان می رسد، تصریح کرد: فردا بعدازظهر پیکر شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو به شهرداری تهران از سوی پزشکی قانونی تحویل داده خواهد شد.

رييس ستاد تشيیع شهداى آتش‌نشان در حادثه پلاسكو ضمن عرض تسلیت خدمت مقام معظم رهبری و امت مسلمان و خانواده شهدای آتش نشان و شهرداری تهران، افزود: این شهدا در قطعات شهدای بهشت زهرا(س) به خاک سپرده می شوند.

عبدالهی همچنین اعلام کرد که چهارشنبه 13 بهمن ماه نیز از ساعت 14 لغایت 16 بعدازظهر در مدرسه عالی شهید مطهری مراسم بزگرداشت شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو به منظور تکریم دوباره خانواده های شهدا برگزار می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران ضمن دعوت از همه شهروندان نوع دوست که در روزهای پس از وقوع حادثه پلاسکو با حمایت های عاطفی شان دل آتش نشانان را گرم کرده است، ادامه داد: شهرداری تهران به منظور ارائه خدمات به شهروندانی که قصد حضور در مراسم تشییع شهدای آتش نشان را دارند، در صبح مراسم تشییع اتوبوس هایی را در میادین اصلی شهر به صورت رایگان مستقر کرده، همچنین از ابتدای صبح خطوط 1 و 3 متروی تهران نیز آمادگی انتقال شهروندان به مصلی بزرگ امام خمینی(ره) به صورت رایگان را دارد تا این مراسم هرچه باشکوه تر برگزار شود.

وی اضافه کرد: از 30میدان پایتخت اتوبوس ها آماده خدمات رسانی به شرکت کنندگان در این مراسم هستند.

عبداللهی با بیان اینکه تمامی دربهای مصلی از صبح زود باز هستند، تصریح کرد: نماز میت به امامت ایت الله امامی کاشانی برگزار می شود. سپس پیکر شهدا از مصلی بزرگ تهران و در ادامه در خیابان مفتح شمالی تا خیابان شهید مطهری تشییع شده و از انجا به بهشت زهرا (س)انتقال داده می شود.