چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » صدای ناشی از انفجار ظهر امروز مناطقی از دزفول را لرزاند.

صدای ناشی از انفجار ظهر امروز مناطقی از دزفول را لرزاند.

خبرگزاری فارس: معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار دزفول اظهار کرد: انفجار ظهر امروز در شهر دزفول برنامه‌ریزی شده بوده و ناشی از انهدام مهمات فرسوده در یکی از یگان‌های نظامی اطراف این شهر بوده است.
 امیر عیسی‌زاده با بیان اینکه جای هیچ‌گونه نگرانی نیست، افزود: مقادیری مهمات جنگی فرسوده ظهر امروز به صورت کنترل شده در سوله‌ای در یکی از یگان‌های نظامی اطراف شهر دزفول منهدم شد.

فرماندار دزفول گفت:‌ انفجار مهمات که صدای آن ساعتی پیش در دزفول شنیده شد، کاملا کنترل شده و برنامه ریزی شده بود.

حبیب آصفی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص صدای انفجاری که ساعتی پیش در دزفول شنیده شد، اظهار کرد: ‌این انفجار در یکی از انبارهای مربوط به یکی از یگان های نظامی در بیابان های حوالی دزفول رخ داد.

وی افزود:‌ تعداد بسیاری از گلوله های قدیمی و زنگ زده یگان های نظامی هر از گاهی با هماهنگی های کامل امنیتی با فرمانداری، وبه صورت کنترل شده منهدم می شود. این انهدام ها کاملا تحت کنترل و بی خطر هستند.

فرماندار دزفول افزود:‌ انباشت گلوله های جنگی که به نوعی تاریخ مصرف آنها گذشته، خطرزا است و ممکن است که این گلوله ها خود به خود منفجر شوند. بنابراین برای جلوگیری از انفجار اتوماتیک مهمات فرسوده، هر از گاهی این مهمان به صورت کنترل شده منهدم می شوند.