پنجشنبه , ۱۶ آذر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » گویا یک “فروند” طیر ناشناس از یک سو وارد فضای تهران شده و نیمساعتی جولان داده و از سوی دیگر بیرون زده و به دنبال کارش رفته، اما در همین مانور هوائی شگفت انگیز، پدافند عامل و غیرعامل را سرِ کار گذاشته است!!

گویا یک “فروند” طیر ناشناس از یک سو وارد فضای تهران شده و نیمساعتی جولان داده و از سوی دیگر بیرون زده و به دنبال کارش رفته، اما در همین مانور هوائی شگفت انگیز، پدافند عامل و غیرعامل را سرِ کار گذاشته است!!

«علی‌رضا الهامی» معاون عملیات پدافند خاتم‌الانبیاء درخصوص شنیده شدن صدای شلیک ضد هوایی در تهران گفت:‌ یک فروند پرنده بدون سرنشین وارد منطقه پرواز ممنوع و با واکنش پدافند هوایی مواجه شد.

فرماندار تهران در گفت‌وگو با تسنیم:شلیک پدافند هوایی به سوی یک فروند پهپاد در تهران/ پهپاد وارد منطقه پرواز ممنوع شده بود

عیسی فرهادی فرماندار تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم با اشاره به شلیک تیر توسط پدافند در مرکز تهران، گفت: شلیک ها به سمت یک پهپاد در آسمان در منطقه پرواز ممنوع تهران صورت گرفته است و جای نگرانی نیست.

وی افزود: مشخص نیست که این پهپاد متعلق به کجا بوده است.

برخی منابع دیگر می گویند، این پرنده پهپاد نظامی نبوده و یک فروند کوادکوپتر بوده است.

 

توپ 23

معاون فرماندار تهران در گفتگو با تسنیم تشریح کرد:

تازه‌ترین جزئیات از پرواز «هلی شات» در منطقه پرواز ممنوع تهران/ عملکرد موفق پدافند هوایی تهران

هلی شات

معاون امنیتی و انتظامی فرماندار تهران درباره آخرین جزئیات حضور ریز پرنده ناشناس(هلی شات) در منطقه پرواز ممنوع تهران گفت: با عملکرد سریع پدافند هوایی منطقه دانشگاه تهران،‌ یک فروند هلی شات از محدوده پرواز ممنوع خارج شد.

علی‌اصغر ناصر‌بخت در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» درباره آخرین جزییات تیراندازی عصر امروز دوشنبه پدافند هوایی تهران در محدوده میدان انقلاب اظهار کرد: در تهران برخی محدوده‌های پرواز ممنوع وجود دارد و هیچ پرنده هوایی نباید بدون اطلاع و مجوز در این محدوده‌ها اقدام به پرواز کند.

وی ادامه داد: عصر امروز دوشنبه یک ریز پرنده(هلی شات) بدون هرگونه مجوز در محدوده میدان انقلاب، نقض حریم و اقدام به پرواز کرد که پدافند هوایی مستقر در دانشگاه تهران اقدام به شلیکهای مکرر به این هلی شات کرد.

معاون امنیتی و انتظامی فرمانداری تهران تصریح کرد: با عملکرد سریع پدافند هوایی تهران این هلی شات مجبور به خروج از محدوده پرواز ممنوع شد.

ناصر‌بخت عنوان کرد: پدافند هوایی تهران به خوبی به وظیفه خود عمل کرد چرا که باید از حریم مدنظر حفاظت کند و جای تشکر دارد.

وی درباره این پرسش که این هلی شات از کدام منطقه برخاسته و متعلق به چه نهادی بوده است، گفت: برداشت ما این است که این هلی شات متعلق به سازمانی یا نهادی بوده است اما هنوز جزئیات دقیقی از آن مشخص نیست چرا که از محدوده پرواز ممنوع خارج شده است.

معاون امنیتی و انتظامی فرماندار تهران خاطر‌نشان کرد: این هلی شاتها بیشتر متعلق به سازمانها و نهادها هستند و کارهای همچون فیلمبرداری را انجام می‌دهند که باید تمامی سازمانها و ارگانهای استفاده کننده از آن هوشیار باشند و مجوزهای لازم را کاملا دریافت کنند.

ناصر‌بخت عنوان کرد: خوشبختانه پدافند هوایی از حریم کشور و شهرهای ما دفاع می‌کند و جای هیچگونه تهدید و نگرانی هم نسبت به اتفاق پیش آمده وجود ندارد.

وی تصریح کرد: این ریز پرنده (هلی شات) فقط یک دستگاه بوده و مردم به صحبتها و شایعات فضای مجازی دقت نکنند؛ خوشبختانه هیچگونه مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

انتهای پیام/