یکشنبه , ۳۱ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » پیام تسلیت آیت‌الله بیات زنجانی به مناسبت شهادت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

پیام تسلیت آیت‌الله بیات زنجانی به مناسبت شهادت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

حضرت آیت‌الله العظمی بیات زنجانی

در پی رحلت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (ره)، پیام تسلیتی به شرح زیر صادر فرمودند:

انالله و انا الیه راجعون
روح بلند برادر ارجمند و گرانمایه‌ام، یار دیرین امام و امت و امانتدار بزرگ انقلاب اسلامی و مردم ایران، آیت الله حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی رحمة الله علیه به ملکوت اعلی پیوست و آرامشی ابدی یافت اما ثلمه‌ای سخت و عمیق بر جای گذاشت.

هاشمی رفسنجانی، اسوۀ صبر و نمونه‌ای از احرار و آزادگان این سرزمین و یکی از مصادیق بارز اعتدال و میانه‌روی در امت وسط رسول خدا بود که تلاش‌های خستگی ناپذیر او در این راه بر کسی پوشیده نبوده و ایرانیان در هر جای دنیا مفتخر و بالنده به او و نام او به عنوان یک مسلمان و شیعۀ واقعی امیرالمؤمنین سلام الله علیه و عامل وحدت و وفاق اسلامی در دورۀ معاصر هستند.

او امانتدار امام و انقلاب و حق‌داری است که حق بزرگی بر آرامش و امنیت انقلاب اسلامی از یکسو و قوّت و شوکت آن از سویی دیگر دارد. او به مفهوم دقیق کلمه، تا جان در بدن داشت، تکلیف خود را در برابر مردم و سرزمین ایران ادا نمود؛ اما حق بایسته و شایستۀ او به ویژه در سال‌های اخیر ادا نشد که یقیناً مردم، شایسته‌ترین قدرشناسی را از او انجام خواهند داد.

سابقه دوران مبارزه در رژیم گذشته و نیز یک دهه تلاش شبانه روزی و مشترک در روزهای سخت اول انقلاب و شرایط ویژه جنگ در مجلس شورای اسلامی، بین بنده و ایشان ارتباطی صمیمانه ایجاد کرده بود که یادآوری آن خاطرات مشترک، تحمل اين اتفاق تلخ را برای من سخت تر می کند.

اینجانب ضایعۀ فقدان آن فقیه و مبارز خستگی ناپذیر را به محضر حضرت ولی عصر ارواحنا فداه، عموم مردم ایران و اهل بیت معزز ایشان تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال، غفران و بهجت مدام اخروی را برای ایشان مسئلت دارم.

اسدالله بیات زنجانی
بیستم دی ماه ۱۳۹۵