چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » دیدار صادق زیباکلام با مهدی هاشمی

دیدار صادق زیباکلام با مهدی هاشمی

نامه صادق زیباکلام به سعید قاسمی سرپاسدار عربده کش مورخ پانزده دیماه

باسمه‌تعالی
سردار بزرگوار
حاج سعید قاسمی مدظله‌العالی

با سلام و تحیات در سخنرانی اخیرتان پیرامون استنکاف این‌جانب از پای گذاردن بر روی پرچم کشور آمریکا مطالبی را فرموده بودید که چون عین آن را بنده به سمع و نظر مخاطبین رسانیده‌ام، نیازی به تکرار آن نیست. فی‌الجمله چند نکته را در خصوص بیاناتتان لازم دیدم به استماع معظم له برسانم:

1⃣توهین به پرچم هر کشوری، توهین به مردم آن کشور است و با هیچ استدلال انقلابی هم نمی‌توان آن را توجیه نمود. طرفه آن‌که ما با حکومت آمریکا سر ستیز داریم، پرچم آمریکا تعلق به مردم و کشور آمریکا دارد.

2⃣ ما حتی به حکومت آمریکا هم نبایستی توهین کنیم و به اعتبار دشمنی با مقامات آن کشور نمی‌توانیم به پرچمشان اهانت نماییم. چراکه حکومت آمریکا که با کودتا و قوای قهریه بر سر کار نیامده. آن حکومت با رأی مستقیم مردم آمریکا به روی کار آمده است. فلذا آتش زدن پرچم «حکومت آمریکا و پای گذاردن بر روی آن به اعتبار آنکه ما با مردم آمریکا دشمن نیستیم بلکه با حکومت آن مشکل‌داریم» یک مغلطه بیش نیست. آن حکومت منتخب آن مردم است و هر توهینی به آن، توهین به مردمی است که آن را انتخاب کرده‌اند.
3⃣ فرموده‌اید که بنده «جانمازم به سمت غرب است». جناب سردار سعید قاسمی بزرگوار، ممکن است که جنابعالی به نسل‌های بعد از انقلاب توضیح دهید که انگیزه مردم ایران از مبارزه علیه رژیم شاه چه بود؟ آیا خواسته‌های مردمی که علیه رژیم شاه مبارزه می‌کردند غیر از نبود زندانی سیاسی در کشور، آزادی بیان، آزادی مطبوعات، لغو سانسور، انتخابات آزاد و حاکمیت قانون در یک نظام اسلامی چیز دیگری هم بود؟ اگر نسل‌های بعد از انقلاب از آن برادر بزرگوار بپرسند که پس چرا غرب‌ستیزی، آمریکاستیزی و اصرار بر نابودی اسراییل جایگزین شعارهای اصلی انقلاب شدند، شما چه پاسخی به آن‌ها می‌دهید؟

4⃣ ای‌کاش جنابعالی و همفکرانتان که «جانمازتان پشت به آمریکاست» می‌توانستید یک مورد (بیشتر هم نه، فقط یک مورد) مثال می‌آوردید که سی‌وهفت سال «آمریکاستیزی» حضرت‌عالی و همفکرانتان چه نفعی و چه دستاوردی برای منافع ملی ایران اسلامی در برداشته؟ بنده که «جانمازم» به قول شما «رو به آمریکا و غرب است» می‌توانم یک دوجین برای حضرت‌عالی مثال بیاورم که چگونه اصرار بر دشمنی با غرب و دشمنی با آمریکا در طی این سی‌وهفت سال تیشه به ریشه منافع ملی‌مان زده است.
ایام به کام باد
صادق زیباکلام
پانزدهم دی‌ماه ۱۳۹۵