دوشنبه , ۳ مهر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » مذاکرات هسته ای معاویه زمان را از نابودی نجات داد و امروز مانند ابوموسی اشعری به چه کنم چه کنم افتاده اند

مذاکرات هسته ای معاویه زمان را از نابودی نجات داد و امروز مانند ابوموسی اشعری به چه کنم چه کنم افتاده اند

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: برخی در مذاکرات هسته ای معاویه زمان را از نابودی نجات دادند و امروز مانند ابوموسی اشعری به چه کنم چه کنم افتاده اند.
 حاجی صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مجمع بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت که صبح امروز با حضور ۶۰۰ نفر از نخبگان و اعضای شوراهای مجامع بسیج پیشکسوتان سراسر کشور برگزار شد با گرامیداشت سالروز ۱۹ دی ماه که روز قیام مردم قم بود اظهار داشت: در روایت آمده که هر تلاشی بدون توفیق از طرف خدا نتیجه نمی دهد. خدا دو چیز از ما خواسته که اگر انجام شود به نتیجه می رسیم، یکی حرکت ما جهادی باشد که در انقلاب وضعیت عادی جواب نمی دهد بلکه قیام و جهاد واجب است و دوم اینکه این جهاد جهت دار باشد یعنی برای خدا صورت بگیرد که اگر به این دو نکته توجه شود خدا جلوی اشتباهات ما را خواهد گرفت.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه ولی فقیه معصوم نیست ولی برجسته ترین مصداق مصونیت از خطاست، تاکید کرد: باید در کارها اخلاص داشته باشیم و در تمام کارها خدا را درنظر بگیریم در این صورت پیروز خواهیم شد زیرا ما هرچه داریم از خدا بوده و اگر امروز به جایی رسیدیم از طرف خدا بوده است.
وی افزود: آیا تا لحظه آخر این روحیه انقلابی را نگه خواهیم داشت یا خیر، از خدا می خواهیم تا آخرین لحظه زندگی ما را انقلابی نگه دارد و لذا نسبت به آینده باید به خدا توکل کنیم تا عاقبت به خیر شویم.
 حاجی صادقی یکی از مهمترین شاخص های مومنین راستین واقعی را دفاع از دین دانست و گفت: مومنان واقعی فقط دین دار نیستند بلکه اگر جایی دین خدا مورد هجوم واقع شود وارد صحنه دفاع از دین می شوند، درست مانند همان چیزی که امامان ما انجام دادند. اگر گلوله های دشمن به دین بخورد به هدف خورده ولی اگر به جسم بخورد یعنی ما پیروز شده ایم، این همان فرهنگ عاشورایی است که برای دفاع از دین جان خود و عزیزان خود را نیز می دهد.
وی ادامه داد: وضع جهان اسلام به گونه ای شده که یا باید فاتحه اسلام خوانده شود یا باید شهادت نامه خود را بنویسیم. امروز دفاع از دین خدا در قالب دفاع از انقلاب شکل گرفته که تجلی بخش حاکمیت خدا همان اسلام ناب است. امروز یک فرد انقلابی درسی که از اهل بیت گرفته دفاع از انقلابی است که احیاگر اسلام ناب بوده و در آینده زمینه ساز نهضت ظهور است و زمینه ظهور را فراهم کرده و شرایط را آماده ظهور می کند.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه ماموریت انقلاب اسلامی را آماده کردن جهان برای ظهور دانست و گفت: خوشا به حال کسانی که در این راه به شهادت رسیده اند زیرا پیروزی انقلاب پیروزی اسلام ناب است.
وی افزود: دفاع لوازم و مقدماتی دارد که یکی از مهمترین الزامات دفاع توجه به نوع خطر و ابزار حمله دشمن است، برای اینکه بتوانیم دفاع صحیح داشته باشیم باید از حمله های دشمن یک تصویر درست داشته باشیم.
 حاجی صادقی بصیرت را بسیار حیاتی دانست و گفت: یکی از مهمترین ابعاد بصیرت آگاهی نسبت به دشمن است به خصوص در شرایطی که دشمن با چهره دوستانه و نفاق و فتنه می آید ، در فتنه تانک های دشمن در قالب طنز و مردم داری و ارادت می آید در چنین وضعیتی دفاع بدون دشمن شناسی امکان ندارد.
وی ادامه داد: درگیری جبهه استکبار در برابر جبهه انقلاب شفاف شده است، سال قبل رهبر انقلاب فرمودند دشمن جبهه ای عظیم و گسترده و نامتجانس مقابل انقلاب درست کرده است.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه  با اذعان به اینکه، گیرندگی ما نسبت به نسخه های هدایت بخش رهبر کم شده است، بیان داشت: رهبر گفتند همه همت دشمنان این است که ماندگاری انقلاب را بر هم بزنند، بین ایران و آمریکا چیزی نشسته که نمی گذارد دست این دو به هم برسد و اگر انقلاب اسلامی از وسط آن ها برداشته شود ایران و آمریکا دوست خواهند شد.
 حاجی صادقی تاکید کرد: دشمن ناکام امروز امیدوار به فتنه ها است و دیدیم که فتنه ۸۸ یک حماسه ۴۰ میلیونی را آسیب زد و چه زمینه های خوبی را برای دشمن فراهم کرد. در فتنه دو روز ۲۹ خرداد ۸۸ که روز اعجاز ولایت الله بود و دیگری ۹ دی بود که اعجاز الهی به دست مردم شکل گرفت.
وی با طرح این سوال که چرا فتنه ۸۸ که طراحی آن۱۰ سال طول کشید جواب نداد؟ اظهار داشت: علت شکست این فتنه دو چیز بود یکی قدرت رهبری بود اما امروز دشمنان تلاش می کنند تا به جایگاه رهبری در فتنه های بعدی ضربه بزند. در انتخابات خبرگان برخی هوس هایی داشتند و برخی می گویند باید کاری کرد که رهبری سوم از جنس رهبر اول و دوم نباشد، باید مراقب این فتنه بزرگ باشیم، برخی نیز به دنبال عوض کردن خطوط قرمز رهبری هستند.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: رهبری ما که از امام علی بالاتر نیست ، در زمان حضرت علی با فتنه که همان آتش بس با معاویه بود علی را خراب کردند و صدمات سنگینی به اسلام زدند، دومین نکته اینکه تحمیل کردند به حضرت علی که با معاویه مذاکره کند.
مذاکرات هسته ای معاویه زمان را از نابودی نجات داند
وی افزود: برخی در مذاکرات هسته ای معاویه زمان را از نابودی نجات داند و مانند ابوموسی اشعری به چه کنم چه کنم افتاده اند
حاجی صادقی تاکید کرد: سران قوا بدانند حق سیاست گذاری ندارند و همه باید پشت رهبری باشند.
وی ادامه داد: تمام رئیس جمهوران ما خودشان را رئیس نظام می دادند و اقدام به سیاست گذاری می کنند که اقدام غلطی است و تنها کسی که حق سیاست گذاری دارد رهبری است.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه دشمنان به دنبال تضعیف نهادها و کسانی است که پشت ولایت فقیه ایستاده اند است ، اظهار داشت: دومین عامل شکست فتنه ۸۸ از زبان دشمنان این است که مردم آمادگی فتنه را نداشتند لذا دشمنان بر این باورند که اول باید مردم را آماده فتنه کنیم و بعد عملیات آغاز شود ، فتنه دهه ۹۰ آمده است مردم را برای تغییرات آمریکایی آماده کند.
وی اظهار داشت: فرق یزید و معاویه در این است که یزید به میدان می آید ولی معاویه به گونه ای عمل می کند که قتل عام امامان توجیه داشته باشد لذا امروز چهره دشمن چهره معاویه ای است.
حاجی صادقی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: دشمنان با فتنه نفوذ می خواهند ضربه بزنند، باید بدانیم خطر نفوذ امروز یک تهدید بزرگ است چرا که گرایش مردم و اعتقاد آنها را تغییر می دهد و آماده تغییرات آمریکایی کرده و مردم را از روحیه استکبارستیزی دور می کند.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه نفوذ فرهنگی را  بسیار مهم دانست و گفت:  نفوذ فرهنگی یعنی اینکه دشمن تلاش می کند خداگرایی را کم رنگ کند و مردم به جای رای به افراد انقلابی به کسانی رای می دهند که آزادی فراهم کند و مردم به دنبال الگوهای غرب گرا می روند، دشمن در انتخابات به دنبال این است که مردم بگویند کدام کاندیدا دنیای ما را فراهم می کند و به دنبال افراد انقلابی نمی روند، نفوذ فرهنگی یعنی اینکه منکرها معروف شود.
وی افزود: یکی از راههای درمان نفوذ فرهنگی احیای امر به معروف و نهی از منکر است، متاسفانه دشمن در نفوذ فرهنگی پیش روی کرده است.
کسی که می گویند با شعار مرگ بر آمریکا نمی شود کشور را هدایت کرد قطعا  سخنگوی کاخ سفید است
حاجی صادقی گفت: نفوذ سیاسی یعنی اینکه در ۲۲ بهمن فردی برود پشت تریبون بگوید که انقلاب را باید به روز کنیم، یعنی انقلاب را با بعد رحمانی جلو ببریم و با تمام دنیا باید رفیق شویم و این افراد به دنبال تحریف انقلاب هستند. کسی که می گویند با شعار مرگ بر آمریکا نمی شود کشور را هدایت کرد قطعا  سخنگوی کاخ سفید است.
وی ادامه  داد: به دنبال این هستند که بگویند نماز را با رهبر بخونید ولی یادتان نرود که از سفره معاویه نیز باید بخورید، برخی می گویند که نیازی نیست پول زیادی را صرف نیروهای مسلح کنیم، این فرد نمی داند که با توان دفاعی میتوانیم دشمنان را عقب بزنیم.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال آن است که ساختار حکومت را از دست ولایت بگیرد اظهار داشت: جا دارد که جبهه انقلاب منسجم شود در حالی که می بینیم دشمنان جبهه انقلاب را به جان هم انداخته اند تا به اهداف شوم خود برسند.
 اگر دفاع از ارکان انقلاب و اصل ولایت فقیه سیاسی است سپاه از همه نهادها سیاسی تر است
وی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یعنی سنگرنشینان خط مقدم اسلام و انقلاب، بیان داشت: سپاه در جناح وارد نمی شود ولی در جبهه وارد می شود، در جبهه انقلاب اسلامی مردانه و شجاعانه حضور داریم و اگر دفاع از ارکان انقلاب و اصل ولایت فقیه سیاسی است سپاه از همه نهادها سیاسی تر است.
 حاجی صادقی خطاب به دشمنان انقلاب اظهار داشت: استکبار و هنرپیشگان استکبار بدانند این آرزو را به گور می برید که سپاه روزی به عناصر و نهادهای انقلاب بی تفاوت باشد.
وی ادامه داد: همیه همت من و شما باید این باشد تا ماندگاری انقلاب را حفظ کنیم ، رهبری فرمودند که این ماندگاری را به عنوان هدف قرار دهید لذا همه ما وظیفه داریم برای ماندگاری انقلاب تلاش کنیم.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه انقلاب اسلامی را دارای ۴ رکن دانست و گفت: موتور حرکت انقلاب اسلام است که دشمنان در پی خاموش کردن آن هستند ، راننده این حرکت ولایت است و دشمنان می خواهند راننده را حذف کنند، سوخت این موتور مردم هستند و استکبارستیزی رکن دیگر انقلاب است.
حاجی صادقی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: در انتخابات سال آینده جهت گیری ما باید در جهت وحدت جبهه انقلاب باشد زیرا  رئیس جمهوری می خواهیم که نسبت به اسلام تقید داشته باشد و نسبت به ولایت تبعیت و فرمانبردار و نسبت به ولایت سرباز باشد ، نسبت به مردم روحیه خدمت گذاری داشته باشد، نسبت به دشمنان تبری و استکبارستیز داشته باشد و با دشمن سازش نکند.
وی درپایان اظهار داشت: امیدواریم خدا کمک کند تا بتوانیم انقلاب اسلامی را که امانت امام دست ما است از گردنه های سخت عبور دهیم و به دست امام زمان برسانیم