دوشنبه , ۱۰ مهر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » استاندار دزد و بی وجدان تهران درنهایت وقاحت و بی شرافتی مدعی شد در تهران هیچ کسی گرسنه و بی خانمان نیست!

استاندار دزد و بی وجدان تهران درنهایت وقاحت و بی شرافتی مدعی شد در تهران هیچ کسی گرسنه و بی خانمان نیست!

استاندار تهران – که از شدت مال مردم خواری، به شدت ورم کرده و  در حال ترکیدن است-  در اظهاراتی تهوع برانگیز با نفی وجود ده ها هزار زن کارتن خواب و صدهاهزار بیخانمان گرسنهء آواره در سطح پایتخت، بالحن طلبکارانه گفت “نباید با طرح و ارائه آمارهای غلط چهره نظام را مخدوش کرد”!!!

استاندار “چاق و ورقلمبیده” تهران در گفت‌وگو با رسانه موسوم به “تسنیم” -اطلاعات سپاه/ بسیج-   مدعی شد: در پایتخت “گرسنه مطلق” نداریم/ باز هم می‌گویم در تهران بی‌خانمان نداریم.

استاندار تهران گفت: در تهران به‌معنای واقعی گرسنه مطلق نداریم؛ اینهایی که شما می‌بینید معتاد هستند تا گرسنه؛ حساب این دو از هم جداست.

سیدحسین هاشمی استاندار تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، درباره انتقادهای صورت گرفته نسبت به اظهارنظر اخیرش مبنی بر “در تهران بی‌خانمان نداریم”، گفت: من باز هم می‌گویم که در تهران بی‌خانمان نداریم.

وی افزود: در تهران به‌معنای واقعی گرسنه مطلق نداریم؛ اینهایی که شما می‌بینید معتاد متجاهر هستند تا گرسنه؛ حساب این دو از هم جداست.

استاندار تهران با بیان اینکه تمامی افراد نیازمند تحت پوشش کمیته امداد،‌ بهزیستی و خیّرین هستند، اظهار داشت: حساب گرسنگان از معتادان جداست.

هاشمی تصریح کرد: نزدیک 140 هزار نفر از بی‌خانمان‌ها را کمیته امداد پوشش می‌دهد. همچنین  18 هزار زن و 150 هزار مرد را بهزیستی تحت پوشش خود قرار داده و بیش از 3 هزار نفر را نیز خیرین یا سمن‌ها پوشش‌ می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: نباید با ارائه آمارهای دروغ کشور را زیر سؤال ببریم.

 به گزارش خبرگزاری فارس، سید حسین هاشمی در حاشیه جلسه شورای اشتغال استان تهران در جمع خبرنگاران با تایید ضرب و شتم بیچاره های گورخواب در قبرستانی در شهریار توسط ماموران استانداری گفت:
خیلی از معتادین علاقمند به حضور در کمپ‌ها نیستند. البته بنده کتک زدن را تائید نمی‌کنم !!! ولی نسبت به جمع‌آوری آنها باید اقدام شود.افرادی که در آن قبرستان حضور داشتند معتادان متجاهری بودند که به خاطر سرما به آنجا پناه برده بودند ولی این موضوع به خوبی جلوه داده نشده است. بر اساس سیاست‌های دولت یازدهم نسبت به جمع‌آوری، نگهداری، سم‌زدایی و درمان معتادین در سراسر کشور اقدام شده است.در ابتدای دولت تنها برای 400 نفر معتاد متجاهر سقف نگهداری بود که آن نیز به دلیل نبود استانداردهای لازم تعطیل شد ولی اکنون ظرفیت نگهداری حدود 11 هزار نفر از معتادین را داریم.در حال حاضر 6 هزار نفر از معتادین متجاهر در استان تهران تحت درمان هستند. البته اکثر معتادین تهرانی از سایر شهرستان‌ها وارد استان شده‌اند.در موضوع اخیر که حضور معتادین متجاهر در قبرستان‌ بوده است نیز این افراد هم‌اکنون جمع‌آوری و به کمپ‌های نگهداری منتقل شده‌اند. به شهرستان‌های مختلف استان تهران سهمیه‌هایی برای نگهداری معتادین داده شده است که با همکاری نیروی انتظامی شهرداری تهران و بهزیستی و همینطور ستاد مبارزه با مواد مخدر نسبت به جمع آوری آنها اقدام می‌شود.در فصل زمستان نباید معتادین بیرون بمانند و باید نسبت به جمع‌آوری این افراد دستگاه‌های مختلف اهتمام بیشتری داشته باشند.معتادین بیمار هستند و باید با آنها به عنوان یک بیمار برخورد شود.5 هزار متکدی در شهر تهران جمع‌آوری شده‌اند ولی همچنان در سطح شهر کودکانی وجود دارند که دستفروشی می‌کنند که به لحاظ قانونی این افراد متکدی محسوب نمی‌شوند و نمی‌توان با آنها برخورد جدی داشت.”
هاشمی به حضور اتباع خارجی و تکدی‌گری آنها نیز اشاره کرد و گفت: اختلاف برداشت از قانون کمی برخورد با متکدیان و دست‌فروشان را سخت کرده است ولی باید باندهای حرفه‌ای تکدی‌گری را شناسایی و نسبت به دستگیری سر باندها اقدام کرد.
وی درباره اشتغال در استان تهران نیز اشاره کرد و گفت: بعضی از آمارهای استانی در آمارهای ملی به حساب می‌آمد برای همین در این جلسه اعلام شد که در آمارهای استانی نیز وضعیت اشتغال مطرح شود و آمارهای اشتغال کمیته امداد استان با سازمان تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز یکپارچه شود.