جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » عربده کشی های تازه پاسدار سعید قاسمی برعلیه محمدجواد ظریف، این بار در دانشگاه تهران

عربده کشی های تازه پاسدار سعید قاسمی برعلیه محمدجواد ظریف، این بار در دانشگاه تهران

ابتدا محمدجوادظریف را به جلسه غیرعلنی کمیسیون امنیت ملی فراخواندند تا با او به گفت و شنود محرمانه بنشینند. سپس محتوای این گفتگ و شنود ظاهراً “محرمانه” توسط جوادکریمی قدوسی – که غایب جلسه مزبور بود و آنرا بطور “محرمانه شنود ” کرده بود!!- در صحن علنی مجلس به صورت دستنوشته انتشار یافت و سپس خبرگزاری فارس اقدام به انتشار آن به صورت مقاله مطبوعاتی کرد و در پرده دیگر پاسدار سعید قاسمی در وسط دانشگاه تهران به عربده کشی در باره این موضوع پرداخت.

اینها پرده های مختلف یک تئاتر برعلیه حسن روحانی و ممانعت از انتخاب مجدد او است

 سعید قاسمی در دانشگاه تهران:
 ظریف باید رسما و برای عبرت تاریخ به اشتباه اعتماد به آمریکا اعتراف کند/ حصر باید شکسته و سران فتنه اعدام شوند/ باید با پتک و قلم بتن‌های اراک را دربیاورند
سایت افراطی و مرتجع دست راستی موسوم به رجا نیوز با نامبردن از پاسدار سعید قاسمی به عنوان “یک فرمانده دوران دفاع مقدس”!!! با بیان اینکه غلط‌نامه وزیر خارجه باید در مقابل دوربین صورت بگیرد نه در مجلسی که 20 دقیقه‌ای برجام را امضا کرد، گفت: همانطور که دیپلماسی خنده، دیپلماسی ایمیلی و دیپلماسی بالکنی در هتل‌ کوبورگ علنی بود اعتراف به اشتباه‌ اعتماد به آمریکا هم باید علنی و رسمی باشد.
گروه سیاسی- رجانیوز:سردار سعید قاسمی عضو جبهه فرهنگی انقلاب در مراسم راویان فتنه که صبح امروز پنج‌شنبه 2 دی در دانشگاه تهران برگزار شد با اشاره به جریانی که باعث انحراف و ایجاد اشرافیت فتنه در کشور شده است اظهار داشت: گروهی نو کیسه ظرف 3 دهه بار خود را بسته‌اند و حقوق‌های نجومی محصول  انحرافی است که آنها ایجاد کرده‌اند و ما باید به این مسائل بپردازیم و از این رو وقت آن نیست که به بدحجابی گیر دهیم؛ هرچند که در این دانشگاه نیز برخی  دانشجویان با لباس غیرمناسب می‌آیند و در دوران پسافرجام احساس راحتی می‌کنند.
قاسمی با یادآوری این نکته که شیخ‌الوزراء وعده گلابی برجام را به ما داده بود تصریح کرد: میوه‌های زقوم درخت گلابی برجام توسط پدر معنوی این جریان کاشته شده است و معلوم نیست کی دوباره میوه‌های آن بیرون بزند، البته هرگاه که دولت سر و صدایی کند شیخ خاطر به آنها یادآوری می‌کند که 5 درصد بیشتر رأی ندارند و 45 درصد آن متعلق به اوست.
این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه در سال 88 حدود 80-70 درصد از چهره‌های این جریان عیان شد و سوخت اما با این حال آنها همه شخصیت‌ها و چهره‌های خود را نمی‌سوزانند ادامه داد: این جماعت نهایتا به دنبال هدم انقلاب و نوکری با جیره و مواجب هستند یعنی همانطور ک در فتنه 88 از عبدالله سعودی برای تغییر نظام وام گرفتند و در دادگاه نیز اعتراف کردند الان نیز همین گونه است هرچند که ممکن است زیر آن بزنند و بگویند اعترافات زیر فشار بوده است، آن هم فشار ایمیلی!
وی تصریح کرد: همه فسادها و مسائلی همچون حقوق‌های نجومی ثمره شجره زقومه‌ای است که قرار است برای ما شبه گلابی بیاورد که البته ما می‌گوییم بزک نمیر بهار میاد، ایرباس با خیار میاد!
قاسمی ادامه داد: یکی از استانداران اخیرا اعلام کرد که در مراسم 9 دی شرکت نمی‌کند چون اگر قرار باشد اینطور برای مراسم‌ها برود باید هر 365 روز به این برنامه‌ها برود در حالی که اگر جایی کنسرت برگزار شود همین‌ها با آفتابه برجام حاضر می‌شوند.
این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه جمعیت معاند قابل توجهی در تمام مقاطع‌های کار هستند در عین حال گفت: شما نباید نگران باشید چرا که نسل شما کنار ژنرال سلیمانی در حلب در حال غوغا کردن است و هرکدام از آنها یک حسن باقری هستند اما متاسفانه ما آنها را باور نداریم و به آنها میدان داده نمی‌شود؛ لذا نباید نگران جماعتی باشیم که پای کار ضدانقلاب و گوش به فرمانBBC ، VOA هستند؛ البته آنها همه جا هستند و هرگاه جان کری سوت هم بزند آنها می‌آیند.
وی اظهار داشت: این جماعت در شرایط مختلف با ضرب آهنگ، هیلاری، جین شارپ و جین سوروس به میدان می‌آیند و هر دفعه با یک مدل می‌آیند بنابراین اگر فکر کنیم که فتنه مرده اشتباه کرده‌ایم بلکه شکل منافقین جدید شده است همان که رهبر انقلاب به عنوان جنگ احزاب یاد می‌کنند و شناخت آن نیز یک کار حرفه‌‌ای است چرا که منافقین دیگر آن پدیده مسعود رجوی نیستند که با نفاق سال 61 ، 17 هزار نفر و رئیس جمهور و نخست‌وزیر و ائمه جمعه را شهید کند، حساب آنها مشخص است، آنها محارب مسلح هستند در حالی که منافقین جدید با لباس خودمان و با عناوین حجت‌الاسلام، آیت‌الله، مهندس و دکتر به میدان می‌آیند که در 88 و تاکنون هم دیده‌ایم.
قاسمی خاطرنشان کرد: مهندس آلزایمر گرفته‌ای که که 20 سال کنار رفته بود و نقاشی می‌کشید اما یکباره برای تغییر در نظام احساس تکلیف کرد و به میدان آمد.
این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه به نظر بنده امروز بعد از فتنه برجام فتنه جدیدی است که اتفاق افتاده و ما شاهد یک جریان انحرافی در این میان بودیم تصریح کرد: این جریان 20 سال انقلاب را به عقب انداخت و باید به دست این تیم قلم و چکش داد که تا قبل از پایان دورانشان بتن‌ها را از قلب راکتور اراک  در بیاورند تا درس عبرتی برای همه باشد.
وی تاکید کرد: ما برجام را در کتاب‌های خود به جای حسین فهمیده حتما خواهیم آورد اما نه به دروغ که آفتابه را آفتاب خطاب کنیم و چشم خود را بر کلاه بزرگی که غرب بر سر ما گذاشت ببیندیم، آیت‌الله جوادی آملی بسیار عالی فرمودند که جماعت وطن‌ فروش دیاثت سیاسی دارند و به معنای اخص کلمه این اقدام دیاثت سیاسی است.
قاسمی گفت: باید برای فرزندان ما هزارباره گفته شود تا فرزندان ما با شیب ملایم و کلماتی مانند علی برکت الله دوباره بتن نشوند.
این سردار دوران دفاع مقدس اظهار داشت: دیروز مطلع شدیم که وزیر امور خارجه در جمع نمایندگان مجلس گفته است که اشتباه کردم که به جان کری اعتماد کردم اما اعتراف پنهانی و در گوشی قابل قبول نیست چرا که مطالبه امت شهید پرور و خاصه افسران جنگ نرم در دانشگاه‌ها این است که این اعتراف به صورت علنی و این شکست به صورت رسمی در مقابل دوربین جهانیان اتفاق بیفتد.
وی با اشاره به جریان کثیف روشنفکری و خائنانه استکبار بلیسی و اساتیدی که جانمازشان به سمت غرب پهن است گفت: احساسات بس است، باید عقلانیت حاکم شود آن هم عقلانیتی از نوع گرگ‌باوری؛ لذا همانطور که دیپلماسی خنده، دیپلماسی ایمیلی، دیپلماسی اعطای فرش ظریف بافت هزار و چند شانه استاد فرشچیان به وندی شرمن و جان کری و دیپلماسی بالکنی در هتل‌ کوبورگ علنی بود اعتراف به اشتباه‌شان نیز باید علنی و رسمی باشد و غلط‌نامه وزیر خارجه باید در مقابل دوربین صورت بگیرد نه مجلس که 20 دقیقه‌ای برجام را امضا کرد.
قاسمی با بیان اینکه خدا را شکر ما تا دیروز حقوق شهروندی خود را نمی‌دانستیم و فکر می‌کردیم حاشیه‌نشین هستیم و این دولت حقوق شهروندی را به ما اعطاء کرد، ادامه داد: امت حزب‌الله جز اعتراف رسمی به اشتباه اعتماد به آمریکا هیچ جور دیگری راضی نخواهد بود، آنها بعد از تمدید تحریم‌ها و نقض برجام  آن را گردن رهبری انداختند اما امروز باید برای ثبت در تاریخ به صورت علنی برای عبرت آیندگان این اعتراف را اعلان کنند و برای یک‌ سده این مسیر باید بتن شود.
این فرمانده دوران دفاع مقدس تاکید کرد: ما به نمایندگی از امت شهید پرور و افسران جنگ نرم دانشگاه‌ها به نایب‌المجلسی که آلزایمر گرفته است و می‌گوید برخورد با منتظری اشتباه بود و ما باید از خانواده منافقین دلجویی کنیم می‌گوییم که شما در طول 8 سال جنگ کجا بوده اید که امروز با هر مساله‌ای حاشیه‌ درست می‌کنید.
وی با اشاره به فتنه 88 و مطالبه مردم در حماسه 9 دی خاطرنشان کرد: ما هم معتقدم که حصر باید شکسته شود و اعلام می‌کنیم که قوه قضاییه باید به این حصر پایان دهد و سران فتنه مجازات، محاکمه و اعدام شوند.
قاسمی با بیان اینکه در هر نظامی جرم براندازی در آن مشخص است یادآور شد: همین آقایان بعد از کودتای ترکیه با اردوغان عکس سلفی گرفتند در حالی که او همه را در قفس کرده است.
عضو جبهه فرهنگی انقلاب با تاکید بر اینکه دانشجویان و مردم خواستار محاکمه جریانی هستند که انقلاب را عقب انداخت و به دستاورد شهدای هسته‌ای ظلم و آنچه با خون بدست آورده‌ بودیم از بین بردند گفت: این در حالی است که خود مقامات آمریکایی اعتراف کردند اگر ما تحریم‌ها را می‌خواستیم ادامه دهیم 2 ماه بیشتر دوام نمی‌آورد.
وی تصریح کرد: جرم این جریان ایجاد امید در دل دشمنان‌،ایجاد یاس و ناامیدی در دل عشاق انقلاب و بازی دادن مردم ایران با بازی کثیف برد برد است که از این رو باید رسما محاکمه شوند و باید به دست مسئولان برجام و خاصه ماله‌کشان برجام که این روزها در رسانه مفقود شده‌اند، پتک و قلم داد تا بتن‌های اراک را دربیاورند.
قاسمی با اشاره به تهدیدات دشمن علیه دستاوردهای هسته‌ای کشورمان در سال‌های قبل که منجر به تشکیل زنجیره انسانی در مقابل فردو، اراک و نظنز شد گفت: ما خواهان به چرخش درآمدن صنعت هسته‌ای کشورمان هستیم و همه دوستان احمدی روشن که از محل کار خود اخراج و تعدیل شدند باید به محل کارشان بازگردند.
این فرمانده دوران دفاع مقدس در پایان تاکید کرد: نابودی منافقین جدید چه 4 ماه دیگر باشد و چه 4 سال و 4 ماه دیگر قطعا پایان آن کوبیدن میخ بر تابوت‌های پوسیده لیبرال دموکراسی نوین در ایران اسلامی خواهد بود.
زماني كه محمدجواد ظريف شامگاه دوشنبه براي ارائه گزارشي درباره بدعهدي‌ امريكا در موضوع برجام در كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي حضور يافت…
نویسنده : مهدی‌ پورصفا
زماني كه محمدجواد ظريف شامگاه دوشنبه براي ارائه گزارشي درباره بدعهدي‌ امريكا در موضوع برجام در كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي حضور يافت، كمتر كسي تصور مي‌كرد كه برخي اظهارات و سخنان وي سبب ‌حاشيه‌های زیادی  در مجلس شوراي اسلامي و صدالبته فضاي خبري كشور شود. البته نمي‌توان اين نكته را كتمان كرد كه ظريف با تمديد قانون تحريم‌هاي ايران در سناي امريكا ديگر نمي‌تواند بي‌محابا از برجام دفاع كند و سکوت این روزهای او درباره برجام هیچ شباهتی به تریبون‌های پرطمطراق یک‌سال گذشته او ندارد. اما نقل قولي از ظريف در كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس كه توسط يكي از نمايندگان منتشر شد، تكان‌دهنده‌تر از آن بود كه كسي بتواند به آن واكنشي نشان ندهد.
‌ بلافاصله پس از انتشار خبر ظریف در مجلس موج تكذيب‌ها و تأييد‌ها از سوي مقامات مختلف آغاز شد. روندي كه در نهايت روشن كرد، نمي‌توان اصل اين سخنان را زير سؤال برد، اگرچه انتشار آن برخلاف تدابير مربوط به جلسات محرمانه صورت گرفته باشد.ظريف گفت من پشيمانم
البته در متن رسمي كه از جلسه محمدجواد ظريف با نمايندگان منتشر شده است، هيچ نكته جنجالي وجود ندارد، اما موضوع زماني جنجالي شد كه روز گذشته يكي از اعضاي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در گفت‌و‌گو با خبرگزاري‌ها ابعاد جديدي از اين جلسه را افشا كرد.
جواد کريمي‌قدوسي، نماينده مردم مشهد در گفت‌وگو با فارس، به بيان برخي اظهارات محمدجواد ظريف، وزير امور خارجه در موضوع برجام در جلسه 28 آذر کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس پرداخت.‌در اين خبر به نقل از كريمي‌قدوسي آمده بود كه ظريف اعترافات آشکاری کرد،  همچون‌ «من اعتراف مي‌کنم اشتباه کردم»، «به حرف جان کري، وزير امور خارجه امريکا اعتماد کردم»، «اگر استراتژي خودم را دنبال مي‌کردم اکنون با مشکل مواجه نمي‌شدم»، «مي‌پذيرم اشتباه کردم، مسئوليت آن را مي‌پذيرم»، «ما با صحبت و قول آقاي کري اظهارنظر کرديم»، «اين اشتباه بزرگي بوده که من کردم»، «به جان کري بعد از نقض اخير که درخواست مذاکره در ايتاليا را داشت گفتم شما کاري کرديد که حضور من با شما در يک شهر غيرممکن است»، «قبلا جان کري وزير خارجه و وزير خزانه‌داري امريکا به ما گفتند اگر قانون داماتو به سنا برود ما روش‌هايي داريم که جلوي آن را مي‌گيريم».  البته بيان اظهارات تأييد نشده از جلسات كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس مسبوق به سابقه بوده است، اما انتشار چنين سخناني آن هم به نقل از يك نماينده مجلس واكنش بسيار گسترده‌اي در فضاي خبري داشت. كريمي‌قدوسي اين گفت‌وگو را علاوه بر خبرگزاري فارس با خبرگزاري مهر نيز انجام داد.  اندكي پس از اين سخنان واكنش‌ها به اين خبر آغاز شد.تکذیب رحیمی!
اولين واكنش را عليرضا رحيمي، نماينده تهران و از اعضاي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي داشت كه اين اظهارات را كذب محض عنوان كرد.
وي در گفت‌و‌گو با خبرنگاران ‌گفت: «‌ اولاً کميسيون سخنگو دارد و ايشان گزارش جلسات را مطرح مي‌کند. کما اينکه گزارش اين جلسه را نيز سخنگو به رسانه‌ها داده و خلاصه آن از طريق سيما به اطلاع مردم رسيده است و اينکه يکي از اعضاي کميسيون که در جلسه حضور نداشته بخواهد نقل قول غيرمسئولانه‌اي از جلسه داشته باشد غيراخلاقي و خلاف پروتکل کميسيون است، زيرا وقتي کميسيون سخنگو و رئيس دارد جايي براي اظهارنظر اعضا باقي نخواهد ماند.»  وي ادامه داد: « اظهارات غيرمسئولانه در مورد صحبت‌هاي آقاي ظريف اجحاف به وزير و همچنين کميسيون است و يک اقدام غيراخلاقي و غيرحرفه‌اي است زيرا آنچه به نقل از آقاي دکتر ظريف مطرح شده کذب محض است و مطلقاً در کميسيون مطرح نشده است.»تکذیب تکذیب رحیمی!
سيدحسن نقوي‌حسيني، سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي نيز در واكنش به انتشار اين اخبار به سكوت بسنده كرد.  با اين حال واكنش ديگر اعضاي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تكذيب سفت و سخت رحيمي را زير سؤال برد.
مجتبي ذوالنور يكي از اعضاي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي در گفت‌و‌گو با مهر تصريح كرد:« تکذيبيه‌هايي که از سوي يکي از اعضاي کميسيون امنيت پيرامون مطالب مطرح شده در اين جلسه اعلام مي‌شود، مبنا ندارد. آقاي کريمي‌قدوسي که مطالب جلسه را منتشر کرده، يا سند دارد يا ندارد. آقاي وزير مي‌تواند مطالب منتشر شده در مورد جلسه را تکذيب کند.»

وزارت‌خارجه: مخدوش است
با اين مصاحبه روند اظهارنظر در خصوص سخنان كريمي‌قدوسي ادامه يافت. نكته جالب اينجا بود كه بهرام قاسمي سخنگوي وزارت امور خارجه نيز در مصاحبه‌اي سخنان رحیمی را تأييد كرد.
قاسمي با اشاره به سخنان كريمي‌قدوسي گفت: «نامبرده از قضا در آن جلسه حضور نداشتند و نقل قول ايشان از سخنان وزير امور خارجه کاملاً نادرست، مخدوش و گزينشي است و به منظور بهر‌ه‌برداري‌هاي خاص تحرير و تنظيم شده است. نقل قول‌هاي منتشره وارونه جلوه دادن واقعيات و اظهارات وزير امور خارجه بوده و اين ناراستي در بيان و نقل قول با واقعيت سخنان وزير امور خارجه در تضاد کامل قرار دارد.»

فايل صوتي اظهارات كريمي‌قدوسي را تأييد كرد
اين اظهارات قاسمي سبب شد تا در نهايت كار به صحن علني مجلس شوراي اسلامي كشيده شود و نمايندگان به بررسي جزء به جزء سخنان ظريف در كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي بپردازند.  براساس گزارش فارس، در ابتدا علاءالدين بروجردي، بهروز نعمتي، جهانبخش محبي‌نيا و مجتبي ذالنور پيرامون جزئيات نشست مذکور در گوشه‌اي از صحن پارلمان به گفت‌وگو با يکديگر پرداختند. در اين بين كريمي‌قدوسي با انتقاد از تكذيبيه رحيمي خطاب به وی گفت: « آقاي رحيمي! چرا اظهارات من را تکذيب کرديد؟ شما مي‌دانيد آقاي ظريف اين اظهارات را در کميسيون مطرح کرده است!»

در نهايت با ادامه يافتن كشمكش‌ها فايل سخنان صوتي ظريف در بين اعضاي كميسيون امنيت و سياست خارجي مجلس بررسي و صدق سخنان كريمي قدوسي در اين‌باره روشن شد. در همين باره اکبر رنجبرزاده، نماينده مردم اسدآباد به فارس گفته است: «فيلم اين جلسه با حضور بهروز نعمتي سخنگوي هيئت رئيسه، ‌جهانبخش محبي‌نيا و جواد کريمي‌قدوسي بازبيني و صحبت‌هاي جواد کريمي‌قدوسي در خصوص اظهارات وزير امور خارجه دراين جلسه توسط نعمتي و محبي‌نيا تأييد شد.»