یکشنبه , ۲ مهر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران: خطر فتنه 88 از همه خطرات قبل از انقلاب عمیق‌تر و ریشه‌دارتر بود

صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران: خطر فتنه 88 از همه خطرات قبل از انقلاب عمیق‌تر و ریشه‌دارتر بود

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه دستور رئیس‌جمهوری به سازمان انرژی اتمی ایران چیزی نبود که برای آمریکا مشکلی ایجاد کند از مجریان کشور خواست که گامی عزت‌ساز و جدی در این مسئله بردارند.

جوان آنلاين: کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های خود با اشاره به یوم‌الله 9 دی اظهار داشت: 9 دی ایام‌الله قطعی و یکی از کرامت‌های انقلاب است.خداوند با حضور مردم در 22 بهمن سال 57 نابودی سلطنتی‌ها را قطعی کرد و با حضور خداجوش مردم در 9 دی نیز بقای انقلاب و پیروزی خط ولایت را تضمین کرد.  9 دی به سران فتنه و حامیان خارجی آن ثابت کرد که این آتش خانمان‌سوز است، قدرت‌طلب‌های داخل مغرور شده بودند و فکر می‌کردند با این آتش نانی به دست می‌آورند. اگر این آتش خاموش نمی‌شد همه مردم را می‌سوزاند بنابراین حضور مردم در سال 88 بعد از 8 ماه خون جگر خوردن 9 دی انروز ماموریت الهی بود که مردم به موقع بیرون آمدند.

بصیرت یعنی تشخیص، حضور، تصمیم و اقدام به موقع،  مردم در 9 دی با حضور به موقع خود حضور یافتند و اگر مدتی این حضور به تاخیر می‌افتاد معلوم نبود چه می‌شد اما در 9 دی مردم با همه سلایق به صحنه آمدند و برخی از افرادی که با فریب سران فتنه فکر می‌کردند تقلبی صورت گرفته پس از حمایت بیگانگان از فتنه‌گران و اعلام مواضع صریح رئیس‌جمهور آمریکا و مسئول وزارت‌خانه‌های صهیونیست‌ها و انگلیس‌ها فهمیدند که خطر جدی در کار است. بنده در یوم‌الله 9 دی مثل دیگر مردم حضور یافتنم. برخی از مردم نزد من می‌آمدن و می‌گفتند مردم به صحنه آمدند بنابراین منتظر چه هستید و تقاضای مجازات سران فتنه را داشتند. انقلاب ما خطرات زیادی را خنثی کرده. شما شاهد بودید که 8 سال جنگ تحمیلی را علیه ایران به راه انداختند و مردم با همه توان خود در جبهه‌ها حضور یافتند. خطر فتنه 88 از همه خطرات قبل از انقلاب عمیق‌تر و ریشه‌دارتر بود، گفت: در جنگ تحمیلی دشمن ما بیرونی بود اما در فتنه کسانی ضمام فتنه را سوار شده بودند که در خانه و کنار امام قرار داشتند و سوابقی در کارنامه خود درج کرده بودند بنابراین این مسئله با جریانات دیگر فرق داشت. در مسئله فتنه عده‌ای به شبهه افتادند و خام شدند چراکه فضا غبارآلود بود و دشمن هم با تبلیغات همه جانبه ماهواره‌ای خود فضای تاریکی به وجود آورده بود و همین سبب شد برخی از جبهه رفته‌ها و مردم ما به تردید بیفتند که ما با چه کسی مقابله می‌کنیم بنابراین فتنه 88 سنگین و فتنه براندازی بود اما این دست خدا بود که همه ما را در لبه آتش قرار گرفته بودیم نجات داد.

خطیب نماز جمعه تهران حضور قدرت‌های استکباری بی‌اعتباری به قانون،حذف شورای نگهبان، مقابله با مقدسات، اهانت به امام، هتک حرمت عاشورا و سیدالشهدا، بی‌اعتبار کردن ستون تاسیس، بقای نظام، انقلاب و ولایت فقیه را از اهداف فتنه‌ گران برشمرد و اظهار داشت: فتنه‌گران هم با اصل ولایت مقابله کردند هم با ولی.

صدیقی اضافه کرد: فتنه‌گران در ماه مبارک رمضان در ملاءعام روزه‌خواری کردند و از خود گردن‌کلفتی و مباهات نشان دادند اما سران فتنه نه در مقابل این عمل نه هتک حرمت به سیدالشهدا و امام راحل هیچ حرف و اعتراضی نکردند بلکه کشته‌سازی نیز کردند که همه اینها قابل احصا است.

وی به ادعای برخی از افراد مبنی بر دادگاه سران فتنه اشاره و خاطرنشان کرد: اگر روزی قرار باشد دادگاهی برگزار شود جرم‌های سنگین تعرض به بانوان چادری، از بین بردن اعتبار بین‌المللی، آتش کشیدن مساجد، هموار کردن راه تحریم و از بین بردن اعتقادات ریشه‌دار مردم جزو این جرایم است.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: برخی ها حرف‌های بی‌ربط می‌زنند و نان‌شان در این است و می‌گویند که مسئله حصر باید از بین برود. آیا ما می‌دانم چه می‌گویند. این مسائل از کجا آب می‌خورد و با چه انگیزه ای است.

صدیقی تاکید کرد: مردم تا حضور امام زمان این انقلاب را زیر پرچم ولایت حفاظت خواهند کرد.

وی در مورد نقض برجام توسط آمریکایی‌ها نیز گفت: نقض برجام قابل پیش‌بینی بود و مقام معظم رهبری نیز از روز نخست با صدای رسا اعلام فرمودند ما به طرف مقابل بدبین هستیم و آمریکا عهدشکن است.

خطیب نماز جمعه تهران خطاب به تیم مذاکره‌کننده ایرانی گفت: مسئولان ما که دنبال این توافق بودند باید با استحکام بیشتری وارد و به زودی تسلیم نمی‌شدند. حال که روشن شده طرف مقابل نقض عهد کرده باید مقابله‌ای که در تراز یک کشور انقلابی و قدرتمند منطقه‌ای است صورت دهید.

صدیقی تاکید کرد: در مقابل نقض عهد برجام نباید به چیزهای دم دستی اکتفا شود. امروز نظام اسلامی در منطقه حرف اول را می‌زند و شاخ آمریکا را در منطقه شکسته است.

وی ادامه داد: دستوری که رئیس‌جمهور به سازمان انرژی اتمی داد چیزی نبود که برای آمریکایی‌ها مشکلی ایجاد کند. باید اقدامی صورت دهیم که به دنیا نشان دهد که ما انقلابی و قدرتمند هستیم. بنابراین توقع ما از مجریان این است که در مقابل این بدعهدی قدمی عزت‌ساز و جدی بردارند.