یکشنبه , ۲۴ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » خشم و عصبانیت رژیم بعث اسد از تصویب قطعنامه سازمان ملل برای رسیدگی به وقوع جنایت جنگی در حلب

خشم و عصبانیت رژیم بعث اسد از تصویب قطعنامه سازمان ملل برای رسیدگی به وقوع جنایت جنگی در حلب

تصویب  قطعنامه ضدرژیم بشارالاسد بعثی  در مجمع عمومی سازمان ملل متحد پیرامون تحت تعقیب قرار دادن عاملان جنایات جنگی  در سوریه واکنش “بشارالجعفری” نماینده رژیم “بشارالاسد”در سازمان ملل را به همراه داشت.
به گزارش تابناک به نقل از خبرگزاری حکومتی  مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، مجمع عمومی سازمان ملل متحد پیش نویس قطعنامه غیر الزام آوری را برای تحت تعقیب قراردادن عاملان جنایات جنگی ادعایی در سوریه، تصویب کرد.در همین حال «بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد ضمن انتقاد شدید از قطر و لیختن اشتاین دو کشور ارائه کننده پیش نویس این قطعنامه، اقدام مذکور را غیرقانونی، غیرشفاف و ناسالم برشمرد.
وی در جریان جلسه مجمع عمومی سازمان ملل افزود که مفاد این پیش نویس حاوی «نفاقی بزرگ» است و با توجه به اینکه این موضوع تحت مسئولیت شورای امنیت قرار دارد مجمع عمومی از صلاحیت ایجاد چنین ساز و کارهایی برخوردار نیست.
نماینده رژیم بعثی بشارالاسد در سازمان ملل تصویب این ساز و کار را دخالت آشکار در امور یک عضو سازمان ملل متحد (سوریه) برشمرد و نسبت به این اقدام که می تواند به تلاش های دولت سوریه در زمینه مصالحه ملی ضربه بزند، هشدار داد.
وی با بیان اینکه این اقدام تهدید مستقیم دورنمای حل سیاسی بحران سوریه بشمار می رود قطعنامه مذکور را منعکس کننده نیات پنهان ارائه کنندگان آن دانست.
الجعفری افزود که تنظیم کنندگان این پیش نویس سخن گفتن از تروریسمی را که سوریه در معرض آن قرار دارد نادیده گرفته اند و حامیان آن خودشان حامی اصلی تروریسم در سوریه هستند.
وی همچنین تصریح کرد که نتیجه سیاست های اشتباه برخی کشورها این است که تروریسم به قلب کشورهای اروپایی رسیده است.