سه شنبه , ۲۶ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » درشرایطی که هنوز راننده کامیون دربرلین به دام پلیس آلمان نیفتاده، داعش مسئولیت حمله را پذیرفت!

درشرایطی که هنوز راننده کامیون دربرلین به دام پلیس آلمان نیفتاده، داعش مسئولیت حمله را پذیرفت!

تسنیم: گروه تروریستی داعش اعلام کرد حمله با کامیون به مردم در بازار کریسمس در برلین اقدام این گروه تکفیری بوده و مسئولیت آن را می پذیرد.


یک کامیون دوشنبه شب به بازار فروش کریسمس حمله کرد و 9 تن کشته و 50 تن دیگر زخمی شدند.

 

پیام همدردی دونالد ترامپ

رئیس جمهور منتخب آمریکا حمله برلین را که در آن با کامیونی به صورت عمدی به مردم حاضر در یک بازار فصلی حمله شد، محکوم کرد.
ایسنا: به نوشته روزنامه ایندیپندنت، داعش مسئولیت حمله مرگبار برلین را بر عهده گرفت؛ حمله‌ای که در آن ده‌ها تن کشته و زخمی شدند.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا در سخنانی پیش از انتشار بیانیه داعش، این گروه تروریستی و دیگر گروه‌های افراط گرا را مقصر دانست.
وی گفت: تمامی فکر و ذهن ما درگیر قربانیان حمله تروریستی وحشتناک روز دوشنبه در برلین شده و برای آنها از صمیم قلب دعا می‌کنیم. غیرنظامیان بی‌گناه در حالی‌که برای کریسمس آماده می‌شوند در این خیابان‌ها به قتل رسیدند. داعش و دیگر تروریست‌های افراط گرا به عنوان بخشی از اقدامات جهانی‌شان به صورت مداوم مسیحیان را در جوامع و عبادتگاه‌هایشان به قتل می‌رسانند.
ترامپ افزود: این تروریست‌ها و شبکه‌های منطقه‌ای و جهانی‌شان باید از زمین ریشه‌کن شوند؛ ماموریتی که ما به همراه شرکای عزیزمان آن را انجام خواهیم داد.
ترامپ در توئیتر نوشت: این روزها شاهد حملات تروریستی در ترکیه، سوئیس و آلمان هستیم و دائماً شرایط وخیم‌تر می‌شود. خوب فکر کنید، این جهان متمدن باید تغییر کند.
این در حالی است که مقامات آلمان نسبت به استفاده از چنین لحن و زبان تندی پیش از آنکه پلیس دلیل و انگیزه این حمله را تائید کند،‌ هشدار دادند. توماس دومزییر، وزیر کشور آلمان گفت: نمی‌خواهیم از واژه “حمله” استفاده کنیم اگرچه این واژه مکرراً به گوش می‌رسد. انتخاب واژه‌ها بر کل کشور تاثیر روانی خواهد داشت و ما می‌خواهیم بسیار محتاطانه عمل کنیم و تا مشخص شدن نتایج نهایی گمانه‌زنی نکنیم.