جمعه , ۲۴ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » حقوق بشر » الهام امین زاده :فردا روز رونمایی “منشور حقوق شهروندی در ایران” است.

الهام امین زاده :فردا روز رونمایی “منشور حقوق شهروندی در ایران” است.

دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی گفت: دکتر حسن روحانی رییس جمهوری فردا (دوشنبه) از سند منشور حقوق شهروندی رونمایی می کند.

خبرگزاری دانشجو: الهام امین زاده گفت: سه سال درباره این سند کار مطالعاتی بسیاری انجام شده و سعی کرده ایم فرهنگ شهروندی گفتمان قالب در کشور شود.

وی ادامه داد: در مورد این سند بین قوای سه گانه و اقشار مختلف مردم اشتراک دیدگاه وجود دارد و رییس جمهوری از سند نهایی رونمایی خواهند کرد و این سند به ملت ارائه خواهد شد.

به گفته امین زاده، در آیین رونمایی از سند منشور حقوق شهروندی، اقشار مختلف مردم، سازمان های مردم نهاد و حقوقدانان حضور خواهند داشت.

روابط عمومی معاونت حقوقی رییس جمهوری نیز اعلام کرد: رییس جمهوری در وفای به عهد و پیمانی که با مردم بسته است، منشور حقوق شهروندی را روز دوشنبه 29 آذر امضا خواهد کرد.

معاونت حقوقی رییس جمهوری افزود: رییس جمهوری در راستای حمایت از حقوق ملت که برای آن سوگند یاد کرده است، برای اجرای بخش مهمی از قانون اساسی که متضمن حقوق ملت است و با اعتقاد به کرامت و ارزش والای انسانی منشور حقوق شهروندی را امضا می کند.

امضا و رونمایی از منشور حقوق شهروندی با حضور مقامات، مسوولان و جمع بزرگی از حقوقدانان، وکلا، اساتید حقوق سراسر کشور و نیز جمعی از فعالان حوزه حقوق بشر و شهروندی انجام می شود.