شنبه , ۳۰ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » متخصص بگیر و بُکش پیشنهاد داده است که با بگیر و ببند مشکلات جامعه حل نمی شود!

متخصص بگیر و بُکش پیشنهاد داده است که با بگیر و ببند مشکلات جامعه حل نمی شود!

متخصص بگیر و بُکش پیشنهاد داده است که با بگیر و ببند مشکلات جامعه حل نمی شود​ «هم اکنون بیش از 10 میلیون پرونده در دستگاه قضائی داریم»

گویا ایشان نظرشان بر این است که همگی این 10میلیون نفر را مانند تابستان 67 به طنابهای دار بسپارند تا مشکلات قوه قضائیه مرتفع گردد!!!

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا به نقل از ایسنا،  مصطفی پورمحمدی در همایش اخلاق، تعهد حرفه ای، قوانین و حقوق پزشکی با بیان اینکه افتخار ما این است که پیرو پبامبری هستیم که اسوه اخلاق بود و خدا او را به بزرگ منشی تجلیل می کند گفت: متاسفانه در عمل چه در حوزه های تخصصی و بخشی و چه در حوزه های عمومی فاصله زیادی با خصوصیات پیامبر داریم و عوارض بداخلاقی در جامعه آزارمان می دهد.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی بیش از 10 میلیون پرونده در دستگاه قضائی کشور وجود دارد، گفت: واقعا زشت است که در یک جامعه 80 میلیونی سالانه 10 میلیون پرونده قضائی داشته باشیم. البته این موضوع نباید موجب ناامیدی‌مان شود چرا که جامعه ما دارای ویژگی های ممتازی است اما نسبت به یک سری مسائل بی توجهیم.

پورمحمدی با بیان اینکه هیچ شغلی خاصیت حرفه پزشکی را ندارد ادامه داد: یک روح انسانی و کرامت در طبابت نهفته است و از طبابت دلسوزی و شفقت بیرون می آید و عرفای ما طبابت را یکی از ویژگی های انسانی جامعه می دانند و به همین دلیل اطباء را در فرهنگ ایرانی حکیمی می دانند که دارای قدرت تعقل و اخلاق است.

وزیر دادگستری همچنین گفت: سلامت اساس جامعه است که به لطف جامعه پزشکی متخصص، باانگیزه و دلسوز تامین می شود. بنابراین باید این حقیقت را درک کنیم و انتقادها را نسبت به جامعه پزشکی در فضای دلسوزی و محبت بیان کنیم. در این صورت است که نقدمان پذیرفته می‌شود و به تعالی کشور کمک می کند.

وی با بیان اینکه کشور ما از ظرفیت های خوبی برخوردار است و توفیقات زیادی هم داشته است گفت: آیا ما در حال حاضر در عرصه جهانی کشوری ذلیل هستیم؟ آیا ملتمان ملت بی حرمتی است؟ آیا کسی می تواند ادعا کند که از نظر انسجام سیاسی و اجتماعی علی رغم مشکلات موجود مقتدر و منسجم نیستیم؟ باید توجه کرد علی رغم مشکلات موجود انسجام سیاسی و اجتماعی ما برایمان اقتدار به ارمغان آورده است.

وی گفت: همچنین ما در حوزه صنعت، فناوری و رشد علمی و پژوهشی در طی 10 سال گذشته از رتبه 34 به رتبه 16 در جهان ارتقاء پیدا کرده‌ایم و این رشد نشان از جهشی انفجاری است.

وزیر دادگستری با بیان اینکه در دنیا شرایط پرآشوبی اعم از قتل، غارت و آدم‌کشی راه افتاده است گفت: این در حالی است که کشور ما در فضایی امن بسر می برد و هیچکس جرات جسارت و یا تهدید نظامی علیه کشورمان را ندارد و این افتخاری برای ماست. بنابراین باید این ظرفیت ها را درک کرده و سپس انتقادهایمان را بیان کنیم تا نواقص رفع شود.

پورمحمدی تاکید کرد: اصلاح جامعه باید از درون جامعه اتفاق بیفتد و با دادگاه و بگیر و ببند تنها می توان کمی مشکلات جامعه را کنترل کرد اما حل نمی شوند. بنابراین انجمن ها و صنوف می توانند مشکلات را حل کنند. در حوزه پزشکی نیز انجمن ها و نظام پزشکی خودشان باید اهتمام کرده و مشکلات را از درون حل کنند. ما نیز به آنها کمک کنیم اما نمی توانیم حلال مشکلاتتان باشیم چرا که تحول از بیرون رخ نمی دهد. بر این اساس انتظارمان این است که جامعه پزشکی این کار را از دورن خودش انجام دهد.

وی با بیان اینکه اکثر پزشکان ما با دلسوزی، قناعت و با انگیزه هستند، گفت: در عین حال مشکلات در بین دو الی سه درصد جامعه پزشکی دیده می شود. حال این تعداد معمولا صاحب نفوذ، با پشتوانه و در ظاهر نماینده کل جامعه پزشکی هستند، اما آنها جامعه پزشکی را سپر خودشان می‌کنند. براین اساس ما خواهش می کنیم که اکثریت جامعه پزشکی اجازه ندهند که اقلیت تابلویی برای جامعه پزشکی شده و آنها را سپر بلای خود کنند.

پورمحمدی ادامه داد: نباید دو تا سه درصد در جامعه پزشکی جو را مخدوش کنند و تابلوی این صنف باشند. البته باید توجه کرد که نباید قضاوت ها را از یک درصد به همه جامعه پزشکی تعمیم دهیم و باید بپذیریم که گاهی افرادی که ابزار افکار عمومی را در اختیار دارند بی انصافی می کنند. به عنوان مثال دولت خدماتش را انجام می دهد و گاهی اشکالی هم در جایی پیش می آید. اما برخی آنقدر آن مشکل را برجسته و تکرار می کنند که همه فکر می کنند در کل کشور مشکل وجود دارد، این کار بی انصافی است.

وی با بیان اینکه ما از یک شرایط بسیار سخت به وضعیت کاملا متفاوت تحول یافتیم گفت: پیش از این ما جامعه ای زیر فشار، محکوم به نقض مقررات جهانی، محکوم به انتشار ناامنی و محکوم به تهجر بودیم و ادعا می کردند که ما خلاف حرکت تمدنی امروز حرکت می کنیم. اما در حال حاضر این صحنه را تغییر دادیم و از جایگاه متهم بیرون رفتیم و امروز ما به آمریکا می گوییم که چرا گفته هایتان را نقض می کنید و چرا تروریست را توسعه می دهید. باید پرسید آیا این کار ناچیز است؟

پورمحمدی در همین زمینه افزود: چرا بی انصافی می کنید و دستاوردهای یک ملت بزرگ را کم می بینید؟ باید بدانیم که دستاوردهادی ما کم نبوده است. چرا که در اوج تحریم ها و زمانی که می خواستند کشورمان را ورشکسته کنند و رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که کمرشکن ترین تحریم ها علیه ایران وضع می کند، ما ایستادگی کردیم و امروز بزرگترین قرارداد هوایی را تنظیم کرده ایم.

وی ادامه داد: دشمنان می خواستند حلب را بگیرند اما ما اجازه ندادیم و کسانی را که ادعا می کردند سر جایشان نشاندیم؛ در عین حال باید پرسید مگر امضای قراردادهای بزرگ غیر از تحریم شکنی است؟

پورمحمدی در ادامه صحبت هایش با اشاره به طرح تحول نظام سلامت که در دولت یازدهم آغاز شد گفت: وزیر بهداشت تحول بزرگی را در نظام سلامت، تعرفه ها و قیمت گذاری پزشکی انجام دادند تا وضعیت زیر میزی تغییر کند و در عین حال نرخ های معقولی را قرار دادند. البته در حال حاضر واقعا با کمبود روبرو هستیم اما اقداماتی انجام می دهیم تا طرح تحول ادامه یابد.

وی همچنین اظهار کرد: البته در حوزه تخصصی شکایات زیاد است و در برخی موارد نرخ ها رعایت نشده است. به عنوان مثال در حوزه دندانپزشکی شکایات زیاد است و می بینیم که نرخ ها رعایت نشده اند و این موضوع می تواند نگرانی ها را تشدید کند. در عین حال این اتفاق از سوی همان یک الی دو درصد رخ داده است اما می ترسیم که این ها تابلو و سوژه ای برای تبلیغات و تخریب جامعه ارزشمند پزشکی شوند. بنابراین باید مراقبت کنیم.