جمعه , ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
صفحه اول » فرق و ادیان » اعلام جنگ “جامعه مدرسین قم” با “جامعه مدنی، مدرنیته، سکولاریسم، اسلام مدنی، انسان گرایی”

اعلام جنگ “جامعه مدرسین قم” با “جامعه مدنی، مدرنیته، سکولاریسم، اسلام مدنی، انسان گرایی”

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم – که کارنامه بسیار سیاهی در فضای سیاسی – اجتماعی ایران به دلیل برپاکردن فرقه گرایی و تفرقه افکنی در میان مردم و ایجاد آپارتاید دینی به نام اسلام، اما در واقع زیر بیرق داس و چکش کمونیسم استالینستی دارد- به برپایی نشست جدیدی در شهر قم مبادرت ورزیده تا کوس نبرد تازه ای را برعلیه “اصول و ارزشهای جامعه مدرن مدنی” به صدا در آورد.

البته شکست محتوم چپاولگران آبروباخته اختلاسگر این بار بیش از پیش محتوم و مورد اطمینان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، دهمین اجلاسیه “جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد “(!!!!!!!!!!!!!!)  عصر دیروز با قرائت بیانیه ای از سوی آخوند حسینی بوشهری به کار خود پایان داد. متن بیانیه که در اختیار خبرگزاری رسا قرار گرفته و به امضای آخوند مرتجع و رفوزه در انتخابات مجلس خبرگان- محمدیزدی- رسیده به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحيم

الحمدلله رب العالمين والصلوة و السلام علي سيدنا و نبينا محمد و آله الطاهرين سيما بقية‌الله في الارضين.

دهمين اجلاس سراسري جامعه مدرسين حوزه علميه قم و علماء اعلام بلاد با هدف تبادل نظر پيرامون «حوزه انقلابي؛ بايسته ها و راهکارها» در سالروز شهادت امام حسن عسگري عليه السلام و در آستانه سالروز امامت فرزند برومندش حضرت حجت ابن الحسن المهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف) برگزار گرديد.

در اين اجلاس شرکت کنندگان علاوه بر کسب رهنمود و استماع توصيه‌هاي مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي سبحاني «دامت برکاته»و اساتيد محترم و اعاظم استانها درباره موضوع اجلاس به تبادل نظر پرداختند و بر نکات ذيل تاکيد مي‌نمايند:

1- روحانيت اصيل و انقلابي وارثان بحق انبياء عظام سلام الله عليهم اجمعين و اوصياء مکرم آنها مي‌باشند و هدف اصلي آنان اعتلاء کلمة توحيد و تحقق ارزش‌هاي الهي است و اين همان اساس هدف انقلاب اسلامي است، از اين روست که انقلاب اسلامي و به تبع آن نظام مقدس جمهوري اسلامي مولود حرکت انقلابي روحانيت اصيل مي‌باشد. لذا روحانيت و حوزه‌هاي علميه هيچگاه نسبت به آينده و سرنوشت انقلاب اسلامي بي‌تفاوت نبوده و نخواهد بود.

2- پشتيباني، هدايت، نظارت و مراقبت از جمله وظايف اصلي حوزه هاي علميه و روحانيت نسبت به نظام مقدس جمهوري اسلامي مي‌باشد که همواره بر آن اهتمام جدي خواهد داشت و هر‌گونه تلاش براي تخريب اين روحيه را توطئه اي جهت جدايي دين از سياست مي‌داند.

3- حفظ وحدت، اتحاد و همدلي در صفوف مسلمانان با تکيه بر تعاليم بلند و رهايي بخش اسلام ناب از ضروري‌ترين نيازهاي امروز جهان اسلام بوده و تلاش‌هاي خائنانه اي که در جهت ايجاد شکاف در ميان امت اسلامي توسط استکبار جهاني و نظام سلطه بويژه عناصر وابسته آن‌ها نظير رژيم سفاک سعودي، وهابيت منحط و مزدوران آنها يعني عناصر تکفيري و ارهابي صورت مي‌گيرد محکوم نموده و تعاون و همدلي علماء اسلام و طرد عناصر مزدور وابسته و جلوگيري از طرح مسائل انحرافي را تنها راه پيروزي بر توطئه‌هاي دشمنان مي‌دانيم.

4- حرکت مستقيم و پرشتاب کاروان انقلاب اسلامي مرهون کارداني و رهبري کم نظير مقام معظم رهبري حضرت آيت الله العظمي خامنه‌اي «مدظله العالي» و حضور همدلانه و مجدانه آحاد ملت ايران اسلامي در صحنه است و روحانيت و حوزه‌هاي علميه ضمن ستايش نقش بي‌بديل رهبري نظام در مهار فتنه‌ها و سکان‌داري انقلاب و مقابله با زياده خواهي‌هاي نظام سلطه و استکبار جهاني و حفظ استقلال و ارزش‌هاي والاي انقلاب اسلامي پشتيباني از نظام مقدس جمهوري اسلامي و اصل مترقي ولايت فقيه را وظيفه دائمي خود مي‌داند.

5- مرجعيت شيعه به عنوان عالي‌ترين رکن و جايگاه روحانيت در حوزه‌هاي علميه همواره پيشتاز در دفاع از کيان اسلام ناب محمدي (صلي الله عليه و آله و سلم) و انقلاب اسلامي بوده و خواهند بود و حمايت و پيروي از اين استوانه‌هاي علم و دين را وظيفه دائمي خود داشته و تلاش‌هاي مؤثر اين عزيزان را در حفظ اصول و ارزش‌هاي اسلامي ارج مي‌نهد و توجه همگان بويژه مسئولين و دست‌اندرکاران را به رعايت رهنمودهاي اين دلسوزان اسلام و انقلاب جلب مي‌نمايد.

6- تهاجم فرهنگي، سياسي و تبليغي استکبار جهاني بويژه در عرصه رسانه و فضاي مجازي واقعيت انکار‌ناپذيري است که مقابله با آن باور و عزم جدي مسئولين اجرايي و فرهنگي کشور و کليه دلسوزان نظام را مي‌طلبد که آسيب‌هاي اجتماعي برخي از آثار مخرب اين تهاجم دشمن مي‌باشد و حوزه‌هاي علميه به عنوان خاستگاه تمدن اسلامي و احياي ارزش‌هاي ديني مقابله با اين هجوم گسترده دشمن را وظيفه اصلي و ذاتي خود تلقي مي‌کند و معتقد است که مقابله با اين تهاجم گسترده و آثار مخرب آن بويژه در بخش آسيب‌هاي اجتماعي جز با همدلي همگان و برنامه‌ريزي صحيح و توجه به مقتضيات اسلام و انقلاب ميسر نخواهد بود. در اين راستا حضور نيروهاي مؤمن و انقلابي کارآمد و متخصص در عرصه فرهنگ را امري ضروري و بسيار مهم مي‌دانيم.

7- بدعهدي و پيمان شکني‌هاي مکرر آمريکايي‌ها در مسئله برجام که در حقيقت برخاسته از عمق کينه و خباثت استکبار جهاني به‌سرکردگي آمريکاست من جمله تصويب تحريم‌هاي اخير در کنگره آمريکا اين درس عبرت و پيام را براي مسئولين کشور دارد که تنها راه براي حفظ عزت و سربلندي ايران اسلامي تکيه بر توان داخلي و اقتصاد مقاومتي است. و آمريکا بايد بداند که تصويب تحريم‌ها که نقض صريح برجام مي باشد پاسخ قاطع و کوبنده ايران اسلامي را به دنبال خواهد داشت.
8- تجاوز گسترده رژيم سعودي به يمن و کشتار مکرر و مداوم مردم بي‌دفاع شيعيان عربستان، مردم بحرين، صدور تکفير و ارهاب و تروريسم به منطقه و ايجاد ناامني را محکوم نموده و از مسلمانان آزاده جهان بويژه علماء و فرهيختگان مي خواهيم اجازه ندهند که بيش از اين کساني که بي‌کفايتي آنها در اداره حرمين شريفين مکرر به اثبات رسيده است  و دست آن‌ها تا مرفق در خون مسلمانان منطقه در عراق، لبنان سوريه فرو رفته است بيش از اين با جنايات و افکار خود ساخته و منحرف وهابيت ساحت اسلام ناب محمدي(ص) را خدشه‌دار نمايند.

9- امر تبليغ از رسالت‌هاي مهم روحانيت و حوزه‌هاي علميه بوده که امروز با هجوم شبهات و نيازهاي فرهنگي جهان بويژه جهان اسلام‌، گسترش فضاهاي مجازي توجه جدي به آسيب‌هاي اجتماعي و اثرات مخرب آن، تلاش مضاعف مسئولان فرهنگي و حوزه‌هاي علميه را مي‌طلبد از اين رو لازم مي‌دانيم ضمن توجه به نيازهاي جديد و شيوه‌هاي نوين سياستگذاري‌ها در اين عرصه که منجر به افزايش ظرفيت‌ها و هم‌گرايي و استفاده از فرصت‌هاي جديد گردد با دقت و شتاب بيشتري همراه شود.

10- تحول در حوزه‌هاي علميه به معناي آمادگي و توجه روز آمد به نيازهاي جهان و براي حوزه پاسخ‌گو از مباحث مهم امروز حوزه‌هاي علميه است که همواره مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامي و مراجع عظام تقليد «دامت برکاتهم» بوده است از اين‌رو لازم است حوزه‌هاي علميه اين مباحث پر اهميت را تا حصول نتيجه دنبال نمايند.

11- ضمن توجه به تلاش‌هاي صورت گرفته در مهار تورم و رسيدگي به محرومين و اقشار کم درآمد بويژه در عرصه سلامت و بهداشت مراتب نگراني خود را نسبت به وضع اقتصادي عموم مردم خاصه طبقات ضعيف و کم در آمد ابراز داشته و از مسئولين محترم در قواي مقننه و مجريه مي‌خواهيم هر چه سريعتر با برنامه‌ريزي صحيح و استفاده بهتر از امکانات مادي و معنوي کشور با مديريت جهادي توجه جدي به اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل شايسته‌اي انجام دهند.

12- در خاتمه با گراميداشت ياد امام راحل (قدس سره)، شهيدان گلگون کفن و همه عزيزاني که ساليان قبل در کنار و همسنگر ما در پاسداري از ارزش‌هاي اسلام و انقلاب بوده‌ان و براي سلامتي و طول عمر  مقام معظم رهبري و ساير مراجع عظام تقليد «دامت برکاتهم» دعا نموده و ظهور و تعجيل در فرج مولايمان حضرت ولي عصر «ارواح العالمين لتراب مقدمه الفداء» را از خداوند منان مسئلت مي‌نمائيم و آخر دعوانا انا الحمد لله رب العالمين.

محمديزدي
رئيس شوراي عالي جامعه مدرسين حوزه علميه قم
18 آذر ماه 1395
8 ربيع الاول1438

dfeeb4c3-52ed-4dc3-add6-61645f03779a_w610_r1_s

گزارش اجمالی از نشست  مجمع ورشکسته و ضدمردمی وقرآن ستیز به اصطلاح “جامعه مدرسین حوزه علمیه قم”!!!

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه پایانی دهمین اجلاس خود،  مقوله ای زیرعنوان «تهاجم فرهنگی، سیاسی و تبلیغی،به‌ویژه در عرصه رسانه و فضای مجازی»  را«واقعیت انکار‌ناپذیر» عصر کنونی به شمار آورده برای پدافند و در مقابل پیشروی آن در عرصه علم و معرفت و عرفان، خواهان پاتک مدیران نظام و «عزم جدی مسئولان اجرایی و فرهنگی» آنان شد.

نشست پایانی این گروه خرافه گستر فرهنگ ستیز در روز پنج شنبه،۱۸ آذر،  بود و ضمن آن این نکته مورد اعتراف عجزآلود و مذبوحانه ناگزیر قرار گرفته که تحولات عظیم در فضای مجازی واقعیت کهنه را تغییر بنیانی داده است. در این بیانیه آمده است: « تهاجم فرهنگی، سیاسی و تبلیغی استکبار جهانی به‌ویژه در عرصه رسانه و فضای مجازی واقعیت انکار‌ناپذیری است که مقابله با آن باور و عزم جدی مسئولان اجرایی و فرهنگی کشور و کلیه دلسوزان نظام را می‌طلبد».حوزه‌ی علمیه «مقابله با این هجوم گسترده دشمن را وظیفه اصلی و ذاتی خود تلقی می‌کند و معتقد است که مقابله با این تهاجم گسترده و آثار مخرب آن به‌ویژه در بخش آسیب‌های اجتماعی جز با همدلی همگان و برنامه‌ریزی صحیح و توجه به مقتضیات اسلام و انقلاب میسر نخواهد بود»…« حضور نیروهای مؤمن و انقلابی کارآمد و متخصص در عرصه فرهنگ» درپیشبرد این مبارزه  «امری ضروری و بسیار مهم» است.

اخیرا ملائی عقب گرا و مرتجع در قم – که خودش با دایر کردن سایتهای متعدد به قصد خرافه گستری حضور بسیار فعالی در فضای مجازی دارد- به اسم ناصرمکارم شیرازی – از زمره به اصطلاح مراجع دست ساز حاکمیت ولایت فقیهی!!! اینترنت را «منجلاب‌ بسیار متعفن و خطرناکی» برای جوانان قلمداد کرد، که این اظهار نظر مرتجعانه اسباب مضحکه عظیم در اذهان عموم جوانان در داخل و خارج کشور برای خود او و نظام حامی و مورد حمایت او قرار گرفت!!!
ملاهای قم که کوس رسوائیشان با فضاحت های جعفر شجونی ها و محمدتقی فلسفی ها از بام فلک به زیر افتاده، برای جنگ “دن کیشوت”وار با علم و معرفت و عرفان که در گستره اعتلاء یابنده فضای مجازی بیرقی در اهتزاز دارد، عرصه فضای مجازی را محدود به “تله سکس و سکس اینترنتی”( همان چیزی که خودشان به آن علاقه و توجه کثیرو وافر دارند) نموده و افراد ذلیل و خفیف و خائنی امثال محمدعلی موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران،روز ۱۴ آذر ادعا دارند که «میلیون‌ها سایت در راستای ترویج فساد، فحشا، فیلم و عکس مستهجن»  در فضای زبان فارسی فعالند! و آخوند بی فضیلت و خیانت ورز نسبت به جایگاه منیع قضاوت دیگری از قبیله جیره خواران بیت المال مردم محروم موسوم به محمد جعفر منتظری،دادستان کل کشور، روز پنج‌شنبه، ۱۶ آذر در انتقاد از به اصطلاح عدم تحرک دولت حسن روحانی در برخورد با فضای مجازی و مقوله ای من درآوردی موسوم به “شبکه های ضددین” مدعی شد باید جلوی آزادی را سد کرد. محمدجعفر منتظری در کمال وقاحت و بیشرمی فریاد زنان و عربده کشان درحالی که برعلیه فضای مجازی یقه جر میداد گفت: «مرگ بر این آزادی که همه چیز را به نابودی می‌کشاند، این آزادی نیست، بلکه کمال اسارت است».  محمدجعفر منتظری همچنین به تاسیس یک نهاد امنیتی خفقان گستر جدید موسوم به «معاونت رصد فضای مجازی» در دادستانی استان‌های ایران اشاره کردکه موظف به رصد و کشف و متلاشی کردن شبکه‌های اجتماعی در اینترنت هستند که بر اساس اوهام او و اربابانش  «مباحث و مطالب ضد دینی و ضد اخلاقی منتشر می‌کنند».