سه شنبه , ۲۶ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » اگر یک بسیجی با همت مانند آقای دکترمحمود صادقی، جلوی “صادق سارق” نایستد، که بایستد؟!

اگر یک بسیجی با همت مانند آقای دکترمحمود صادقی، جلوی “صادق سارق” نایستد، که بایستد؟!

“صادق سارق”، دزد است و با اقدامات فراقانونی، قوه قضائیه را به “بازار دزدها” تبدیل کرده و اکنون باید گزارش جامعی از گردش مالی قوه قضائیه در سالهای گذشته را ارائه دهد!!

سازمان بسیج دانشجویی در سخنرانی محمودصادقی در دانشگاه شیراز  شعار “بسیجی واقعی – باکری و صادقی” را به آسمان فریاد کرد.

زنده باد مخالفِ من

یکی از دانشجوهای بسیجی با اظهارات محمود صادقی مخالفت کرد. محمودصادقی از او دعوت کرد که پشت تریبون برود و سخنرانی کند. و در ابتدا گفت: زنده باد مخالف من!

به گزارش ایلنا، محمود صادقی به دنبال شعار «مرگ بر فتنه گر» برخی از حاضران در  مراسم سخنرانی در دانشگاه  شیراز گفت:« مرگ بر من، مرگ بر من. مرگ بر منی که با دستان خودم جسد تکه تکه شده پدرم را از زیر آوارها بیرون کشیدم. مرگ بر منی که در جبهه مجروح شدم و سر و کمرم ترکش خورد و در بیمارستان شهید کلانتری دزفول یک هفته بستری شدم، پس از یک هفته دوباره به جبهه برگشتم.»

دکتر محمود صادقی مطالبی نیز علیه رسانه های خارجی طرح کرد،  اما جوانی با صدای بلند حمله او به رسانه های خارجی را مغرضانه خواند. محمود صادقی از این دانشجو دعوت کرد که پشت تریبون برود و با آزادی و آرامش  حرفهایش را بزند. آن جوان هم پشت تریبون رفته و گفت : «حرف های شما درباره خارجی ها نژادپرستانه است. از سویی نامه امام خمینی به جان اف کندی و جیمی کارتر موجود است. این نامه منتشر شده اما اصولگرایان و اصلاح طلبان نامه امام را انکار می کنند.»

صادقی  خطاب به جمعیت گفت:« زنده باد مخالف من.»

محمود صادقی: قوه قضاییه گزارش گردش حساب‌های خود را به دیوان محاسبات ارائه کند

به گزارش ایلنا و کانال تلگرام محمود صادقی، محمود صادقی، نماینده تهران در « نشست حاکمیت قانون و آزادی‌های سیاسی»در دانشگاه شیراز به مناسبت روز دانشجو  گفت : حتی اگر صادق لاریجانی حساب سپرده غیر شخصی برای قوه قضاییه باز کرده باشد، چنین اقدامی هم غیر قانونی است و قوه قضاییه می بایست گزارش گردش حساب‌های خود را به دیوان محاسبات ارائه کند.

«من تشکر می کنم از رئیس محترم قوه قضائیه به خاطر اینکه از دیروز تا الان دارند مقداری شفاف سازی می کنند. جای تقدیر دارد که ایشان گروه گروه برخی نمایندگان را دعوت کرده اند و به آنها توضیح داده اند. مثلا دیروز فراکسیون روحانیت را دعوت کردند و به آنها نشان دادند که این حساب‌ها شخصی نیستند. این خیلی خوب است.خدا را شکر که این حساب‌ها شخصی نیستند. مگر ما ادعا کرده بودیم که این حساب‌ها شخصی هستند؟ ما فقط درباره حساب‌ها سوال کردیم!»

پس از افشاگریهای شبکه جهانی تلویزیونی  “دُرّ تی وی” برای نخستین بار در آبان ماه و طرح مساله وجودشصت و حساب درقوه قضائیه که بهره بانکی موجودی وثیقه های مردم را به عنوان “اموال بلاصاحب” بالا میکشد و ملاخور میکند، دکتر محمودصادقی نماینده اصلاح طلب مجلس شورا از رئیس قوه قضائیه خواست تا در خصوص این به اصطلاح “شایعه” قوت گرفته درخصوص واریزمیلیاردها تومان از وجوه قوه قضائیه به حسابهای مذکور توضیح بدهد.

در ادامه افشاگریهای شبکه جهانی تلویزیونی “دُرّ تی وی”، دکتر محمودصادقی در صحن مجلس گفت:«کدام موازین شرعی وجود دارد که باید این وجوه تصرف و سود حاصله را تملک کند. از رئیس قوه قضائیه تقاضا دارم برای جلوگیری از سوء‌استفاده بیگانگان و شفاف شدن موضوعات، گزارشی از عملکرد این حسابها در طی ۵ ساله اخیر را ارائه دهد.»

اما درخواست صریح شفاف سازی از سوی دکترمحمودصادقی در صحن علنی مجلس با هیاهوی ناگهانی عباس جعفری دولت آبادی  دادستان تهران و سپس غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه و سخنگوی این قوه مواجه شد و “صادق سارق” به گله گزاری از حسن روحانی و علی لاریجانی روسای دوقوه دیگر مبادرت ورزید و در عین حال شورایعالی امنیت ملی با صدور مصوبه ای هرگونه مصاحبه با شبکه جهانی تلویزیونی “دُرّ تی وی” را جرم و قابل پیگیری قانونی اعلام کرد. از سوی دیگر دادستان تهران نیز دریک حرکت فراقانونی اقدام به صدور حکم جلب دکتر محمودصادقی نمود و مصونیت پارلمانی او را شکست و گردنه بندان قرارگاه ثارالله به محله و  اطراف منزل او رفته تا او را توقیف و کت بسته به زندان ببرند. اما دکترمحمودصادقی خودش روز بعد با پای خودش به دادگاه ویژه روحانیت رفته و در آنجا تفهیم اتهام شد!!! اما این سروصداها و داد و فریادها و قیل و قالهای بیحاصل مانع از آن نشد که دکتر محمود صادقی با صداقت هرچه تمامتر از مواضع خود پا پس بکشد و مقهور غوغاسالاران دزد و قانون شکن قرار گیرد.

اظهارات دکتر محمودصادقی خطاب به “صادق سارق” در دانشگاه شیراز

محمود صادقی در ادامه گفته است: «حضرت آیت الله آملی لاریجانی! اولا شما اگر برای قوه قضائیه حساب سپرده هم باز کرده باشید، غیر قانونی است؛ ولو اینکه این حساب‌ها شخصی نباشد. ثانیا گردش این حساب‌ها باید به دیوان محاسبات گزارش بشود. که البته ما بعدا این گزارش را از آنها خواهیم خواست و در این راه کوتاه نخواهیم آمد.من تشکر می کنم از رئیس محترم قوه قضائیه به خاطر اینکه از دیروز تا الان دارند مقداری شفاف سازی می کنند. جای تقدیر دارد که ایشان گروه گروه برخی نمایندگان را دعوت کرده اند و به آنها توضیح داده اند. مثلا دیروز فراکسیون روحانیت را دعوت کردند و به آنها نشان دادند که این حساب‌ها شخصی نیستند. سوال اصلی من اصل ۵۳ قانون اساسی است. این اصل می گوید کلیه دریافت های دولت در حساب های خزانه داری کل متمرکز می شود و همه پرداخت ها در حدود تعیین شده باید انجام بگیرد. این مستقیما زیر نظر مجلس باید باشد. به رئیس دیوان محاسبات نامه نوشتم تا گزارش تفریغ پنج سال اخیر قوه قضاییه را به ما بدهید، بخصوص ردیف‌ درآمدهای اختصاصی و درآمدهای مصرفی. ما می‌خواهیم امسال به قوه قضاییه بودجه بدهیم. وقتی می‌خواهیم بودجه بدهیم، می‌خواهیم ببینم که این دستگاه چقدر دخل و چقدر خرج دارد و باید دخل‌ها و خرج‌ها مشخص شود.»

دکتر محمود صادقی همچنین  گفت قرار است روز شنبه با رییس قوه قضاییه ایران دیدار کند. روز چهارشنبه سخنگوی هیات نظارت بررفتار نمایندگان مجلس اعلام کرد که در خصوص اظهارات محمود صادقی با موضوع حساب‌های قوه قضائیه٬ این قوه تاکنون شکایتی از وی به هیات نظارت ارسال نکرده است و از تصمیم این هیات برای ارسال بخشی از پرونده محمود صادقی به قوه قضائیه خبر داد.