یکشنبه , ۲ مهر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور مطرح شد: اعتراض به لغو 3 سخنرانی علیرضا زاکانی در مشهد

در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور مطرح شد: اعتراض به لغو 3 سخنرانی علیرضا زاکانی در مشهد

علیرضا زاکانی در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور با انتقاد از لغو سه برنامه سخنرانی اش در شهر مشهد از سوی مسئولان دولتی نوشت: دولت محترم از بیان کدام حقیقت در کلام این حقیر هراس دارد که تصمیم به خاموش کردن این صداگرفته است؟ مبارزه با مفسدان و در میان گذاشتن فساد آنان با مردم چه ضرری را متوجه دولت می‌کند که دست به برخوردهایی این‌چنین می‌زند؟

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس علیرضا زاکانی نماینده سابق تهران و رئیس کمیسیون بررسی برجام در مجلس نهم، نامه‌ای انتقادی خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور پیرامون لغو سخنرانی‌هایش در مشهد مقدس نوشت.  متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

جناب حجت‌الاسلام روحانی

ریاست محترم جمهور

سلام علیکم

لغو سه سخنرانی این‌جانب در مشهد مقدس از سوی عوامل دولتی، هیچ پیامی جز این ندارد که کسانی در این کشور، تمایل به ایجاد یک جامعه تک‌صدایی دارند، جامعه‌ای که در آن، حامیان جریان سیاسی حاکم بر دولت، آزاد باشند تا از هر تریبونی که اراده می‌کنند، همه مرزهای شرع و قانون و اخلاق را بشکنند و اگر کسی به آن‌ها اعتراض کرد، انواع برچسب‌ها از متحجر تا تجزیه‌طلب! را به او بزنند؛ و در مقابل، صدای منتقدان، باتدبیر دولت و در سکوت مطلق، خاموش شود و مدعیان آزادی بابت این موفقیت عظیم خود که توانسته‌اند این دو رویکرد متناقض را زیر پرچم آزادی بیان جمع کنند، مسرور شده و به ملت ریشخند زنند.

اما برادر بزرگوار!

دولت محترم از بیان کدام حقیقت در کلام این حقیر هراس دارد که تصمیم به خاموش کردن این صداگرفته است؟ مبارزه با مفسدان و در میان گذاشتن فساد آنان با مردم و نخبگان چه ضرری را متوجه دولت می‌کند که دست به برخوردهایی این‌چنین می‌زند؟ این‌جانب به جد قائلم که فقر و تبعیض در این کشور ریشه‌کن نخواهد شد مگر با کوتاه شدن دست فاسدان از مناصب و فرصت‌های کشور و با همه توانم این مسیر را ادامه خواهم داد. دولت محترم اگر دغدغه اصلاح امور و بهبود وضع مردم را دارد، باید با این صدا همراه شود و بلکه بدون همراهی و همکاری و عزم دولت، این مهم تحقق‌یافتنی نیست. خاموش کردن صدای مبارزه با فساد توسط دولت، پیامی نیست که مردم را امیدوار و مفسدان را ناامید کند.

والسلام

علیرضا زاکانی

15 آذرماه 1395

انتهای پیام/