پنجشنبه , ۴ مرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » جعفری دولت آبادی -به اصطلاح “دادستان تهران”- از وحشت لرزه بر استخوانهایش افتاده و برای ترساندن عربده میکشد!

جعفری دولت آبادی -به اصطلاح “دادستان تهران”- از وحشت لرزه بر استخوانهایش افتاده و برای ترساندن عربده میکشد!

به آقای دادستان تهران باید گفت اگر حساب آقای صادق لاریجانی پاک است، او را از ارائه اسنادمربوط به شصت و سه حساب بانکی چه باک است؟ً! و حالا چرا شما رابرای عربده کشیدن به میان میدان انداخته اند؟!

دادستان تهران:جعفری دولت آبادی در یک اعتراف بیسابقه، اظهارکرد که :” ادعای حساب های بانکی از سوی یک شبکه مورد حمایت برخی گروهک ها صورت گرفته است”!!

اشاره جعفری دولت آبادی به نقش شبکه جهانی تلویزیون” درّ تی وی” در افشای اسرار پشت پرده شارلاتان بازیهای رئیس قوه قضائیه در بالاکشیدن پولهای نجومی مربوط به هزاران میلیارد تومان پول مردم محروم است که با سوء استفاده از اهرم قوه قضائیه حیف و میل میشود.

جعفری دولت آبادی عربده کشان میگوید:”مصاحبه برخی (!!!) با شبکهء مدعی حساب‌های بانکی قوه قضائیه(مقصود این طفلکی تلویزیون “دُرّ تی وی” است) و حمایت از نشردهندگان اخبار کذب قابل تعقیب قضایی است

جعفری دولت آبادی مدعی است که “عملکرد دستگاه‌ها در حوزه فضای مجازی رضایت بخش نیست”!!

تهدید دوباره دادستان تهران به پیگرد نشردهندگان اخبار «حساب‌های شخصی» دستگاه قضایی

رادیوفردا درباره شبکه اینترنتی که برای نخستین بار اسرار پشت پرده دزدیهای کلان رئیس قوه قضائیه را افشاء کرد مینویسد:

دادستان تهران روز شنبه  تهدید کرد که مصاحبه برخی افراد در داخل کشور با یک تلویزیون اینترنتی که به گفته او «مورد حمایت برخی گروهک‌ها و افراد مسئله‌دار» است، و نیز حمایت از نشردهندگان «اخبار کذب» به ویژه پس از مصاحبه وزیر اقتصاد در این زمینه، «قابل تعقیب قضایی است».آقای جعفری دولت‌آبادی پیش از این نیز تهدید کرده بود که با رسانه‌هایی که اخبار «کذب» درباره موضوع حساب‌های قوه قضائیه را حتی به نقل از مقام‌های رسمی منتشر کنند، برخورد خواهد شد.در سخنان روز شنبه، دادستان تهران اشاره‌ای به نام شبکه تلویزیونی و افرادی که به گفته او از داخل ایران با این شبکه مصاحبه کرده‌اند، نکرده است،

رادیو فردا در ادامه تصریح میکند: اما این اشاره می‌تواند به مصاحبه فائزه هاشمی، با تلویزیون اینترنتی «در تی وی» باشد. همزمان خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه، نیز در گزارشی از مصاحبه فائزه هاشمی با این شبکه و حمایت او از انتشار گزارش‌ها درباره واریز پول‌های قوه قضائیه به حساب«شخصی» رئیس این قوه انتقاد کرده است.فائزه هاشمی در روزهای گذشته در مصاحبه با تلویزیون اینترنتی «درتی وی» تهدید دادستان تهران مبنی برخورد با منتشرکنندگان گزارش‌ها درباره واریز پول‌های قوه قضائیه به حساب «شخصی» را «غیرقانونی» خوانده بود. فائزه هاشمی  تأکید کرده بود که سخن گفتن درباره این موضوع ایرادی ندارد، چرا که رئیس قوه قضائیه می‌تواند درباره این حساب‌ها توضیح دهد و اگر مشکلی در این حساب‌ها نبوده، موضوع خاتمه پیدا می‌کند و اگر مشکلی نیز وجود دارد، باید به آن رسیدگی شود.

فائزه هاشمی همچنین از سخنان محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس، و درخواست او برای توضیح رئیس قوه قضائیه درباره این حساب‌ها دفاع کرده بود.

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس، روز دوشنبه ۲۵ آبان، در سخنانی که با واکنش تند رئیس قوه قضائیه، روبه‌رو شد، از او در خواست کرده بود که درباره گزارش‌های منتشرشده مبنی بر واریز پول‌های این قوه به «حساب شخصی»، توضیح دهد.

پس از واکنش صادق لاریجانی به این موضوع، آقای صادقی در نامه‌ای به او ضمن ابراز نگرانی از «شیوع فساد اداری و مالی در همه دستگاه‌ها»، تأکید کرده بود که این مسئله به دلیل «پاره‌ای غفلت‌ها، سوء‌مدیریت‌ها و مصلحت‌اندیشی‌ها و عدم اهتمام کافی به شفافیت در خرج و دخل‌ها» رخ داده است.

این نماینده مجلس روز شنبه خبر داده که به دادسرا احضار شده اما دلیل احضارش «شکایت دادستانی» به خاطر اظهاراتش «درباره یاشار سلطانی» است.

 در زمان محاکمه کرباسچی، موضوع حساب های قوه قضاییه مطرح شد / طرح مجدد این موضوع قابل تامل است / ادعای حساب های بانکی از سوی یک شبکه مورد حمایت برخی گروهک ها صورت گرفت / مسوولان ارشد نظام از موضوع حساب ها به خوبی آگاه بوده اند
به گزارش سایت «انتخاب»، روز چهارشنبه سوم آذر سال جاری نشست دادستان‌های شهرستان‌های استان تهران با موضوع مبارزه با مواد مخدر، فرصت ها و تهدیدات فضای مجازی با حضور معاونان دادستان، سرپرستان نواحی دادسرا، دادستان‌های شهرستان‌ها و رؤسای حوزه‌های قضایی بخش استان تهران، سردار زاهدیان رئیس پلیس مواد مخدر ناجا، سردار هادیان‌فر رییس پلیس فتا، سردار ناظری فرمانده انتظامی شرق استان تهران و سردار خانچرلی فرمانده انتظامی غرب استان تهران، به ریاست دادستان تهران در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار شد.خیر و شر در فضای مجازیجعفری دولت آبادی دادستان تهران با اشاره به این که استفاده از فضای سایبری به نوعی میان مردم رایج شده که می‌توان گفت فضای مجازی به فضای حقیقی تبدیل شده و تعبیر فضای مجازی برای این فضا، امری اعتباری است افزود: بعد از این که استفاده از اینترنت رایج شد، تحولات چشمگیری در حوزه فضای مجازی رخ داد و بر همین مبنا موج‌هایی که فضای سایبری ایجاد می‌کند ده‌ها برابر رسانه‌های مکتوب است. امروزه می‌توان گفت فضای مجازی خیر و شر را با هم دارد اگر چه که در جهان سوم ویژگی شر آن غالب شده و تهدیدات مرتبط با آن افزایش یافته است.سرعت انتشار مطالب و ارتباط‌گیری افراد در این فضا موجب شده است که اقدامات مجرمانه با سرعت بیشتری رخ دهد و میزان آثار تخریبی آن افزایش یابد.

دادستان تهران با خاطر نشان کردن این که در حال حاضر بیش از سی دستگاه در زمینه‌ی فضای مجازی فعالیت دارند گفت: عملکرد این نهادها رضایت بخش نیست.

جعفری دولت‌آبادی با تاکید بر این که باید آمادگی دادستانی و پلیس در مقابله با تهدیدها افزایش یابد اظهار داشت: در برخی کشورها تفکیک امور ارزشی و غیر ارزشی وجود ندارد، اما نظام سیاسی ایران، مبتنی بر مردم‌سالاری دینی است و لازم است فضای مجازی به گونه‌ای مدیریت شود که فضای مجازی پاک در دسترس شهروندان قرار گیرد که این امر مستلزم همکاری همه دستگاه های مرتبط است.فیلترینگ و مسدودسازی سایت های غیراخلاقی حق حاکمیت است و در برخی کشورها مسدوسازی سایت هایی که برخلاف موازین اخلاقی جامعه و مقررات باشد مرسوم است و مسؤولین باید از فعالیت سایت‌های مخالف ارزش‌های دینی و اخلاقی جلوگیری نموده و دستورات قضایی در این زمینه را اجرا نمایند.

دادستان تهران با خاطر نشان کردن این که امروزه فضای مجازی با زندگی مردم عجین شده، نتیجه گرفت حذف فضای مجازی ممکن نیست، اما مدیریت آن میسر است. هم‌چنان که در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، ظرفیت‌های مثبت اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جعفری دولت آبادی بر لزوم تبدیل کردن تهدیدها در فضای مجازی به فرصت‌ها تاکید کرد و با اعلام دشوار دانستن ولی امکان پذیربودن آن تصریح کرد: به دلیل حاکمیت نظام دینی در کشور باید کاری کرد که مردم بتوانند از تهدیداتی که در فضای مجازی وجود دارد، در امان باشند.

لزوم خودداری از انتشار و بازنشر اخبار کذب
جعفری دولت آبادی با ذکر توضیحاتی در خصوص ادعاهای ضد انقلاب در مورد حساب‌های قوه قضاییه، اظهار داشت: نخستین بار در سال 1373 و در زمان ریاست حجت‌الاسلام رازینی رئیس کل وقت دادگستری استان تهران، در دوران ریاست آیت‌الله یزدی و آیت الله شاهرودی روسای سابق و اسبق قوه قضاییه حساب‌های مورد نظر با رعایت موازین شرعی و قانونی و اخذ مجوزهای لازم به نام قوه قضاییه افتتاح شد.
دادستان تهران با اشاره به بازتاب این موضوع در روزنامه‌ها در زمان محاکمه کرباسچی شهردار وقت تهران اظهار داشت: در آن زمان موضوع این حساب‌ها علیه برخی مسئولان قوه قضاییه مطرح شد و طرح مجدد آن در این دوره نیز قابل تأمل است.
جعفری دولت‌آبادی خاطر نشان کرد: مدیران و مسوولان ارشد نظام از موضوع حساب ها به خوبی آگاه بوده و می‌دانند اصل سپرده‌ها در بانک محفوظ بوده و قابل تصرف نمی‌باشد.
وی با اشاره به پخش این ادعاها از سوی یک شبکه‌ تلویزیونی اینترنتی مورد حمایت برخی گروهک‌ها و افراد مسأله دار اعلام کرد مصاحبه برخی افراد در داخل کشور با این شبکه و حمایت از نشردهندگان اخبار کذب به ویژه پس از مصاحبه وزیر اقتصاد در این زمینه، قابل تعقیب قضایی است.
جعفری دولت‌آبادی با اشاره به ماده‌ی 9 قانون مطبوعات که افترا به مقامات، نهادها و افراد را ممنوع نموده و بند 9 ماده‌ی 6 قانون مذکور که نقل مطالب از مطبوعات، احزاب و گروه‌های منحرف و مخالف اسلام (داخلی و یا خارجی) به نحوی که تبلیغ از آن‌ها باشد را مجرمانه محسوب کرده و هم‌چنین به موجب بند 11 از ماده‌ی 6 این قانون انتشار شایعات و مطالب خلاف واقع ممنوع است، اظهار داشت: ادعای برخی افراد دائر بر تهدید رسانه‌ها در منع افشاگری علیه فساد از سوی دادستانی تهران مردود بوده و اقدام و عملکرد دادستانی تهران مستند به قانون مطبوعات و از جمله مواد فوق‌الذکر است.
دادستان تهران ضمن تأکید بر ضرورت انطباق اقدامات و فعالیت اصحاب رسانه بر قوانین و مقررات،  افزود: ادعای مبارزه با فساد که از سوی برخی افراد مطرح می‌شود، از طریق انتشار اخبار کذب که صریحاً مخالف قانون مطبوعات است قابل پذیرش نبوده و مبارزه با فساد باید در چارچوب قانون به عمل آید.
وی اظهارات برخی مسوولین و افراد و انتشار شایعات اخیر را با هدف فضاسازی، تخریب و تضعیف قوه قضاییه در برخورد قاطعانه با عوامل فساد دانست.

لزوم مبارزه با آسیب‌های اجتماعی

جعفری دولت‌آبادی با اشاره به از جمله لزوم مبارزه با مفاسد اجتماعی ، خواستار اقدام‌دادستان‌ها در این زمینه شد و تأکید کرد انتظار از دادستان‌ها فراتر از انجام وظایف روزمره است و باید با همکاری و مشارکت سایر دستگاه ها به نحوی اقدام گردد که رشد آسیب‌های اجتماعی مهار یا کاهش یابد.

وی خواستار تشکیل جلسات مشترک میان دادستان‌ها با مسوولان اجرایی محلی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی شد.

لزوم بازدید مقامات دادسرا از زندان‌ها

جعفری دولت آبادی به اقدامات دادستانی تهران ظرف هشت ماه گذشته در خصوص اجرای سیاست کاهش جمعیت کیفری اشاره نمود و اظهار داشت: رفع مشکلات زندانیان در اولویت کاری دادسرای تهران بوده و با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته است از مرداد ماه سال جاری تا پایان آذر ماه چند گروه از معاونان دادستان با حضور در زندان‌های استان تهران، ضمن ملاقات و مصاحبه با زندانیان، مشکلات و امور قضایی آنان را پیگیری می نمایند.

وی با انتقاد از کمرنگ بودن موضوع زندان‌ها و زندانیان در برنامه‌های دادسراهای شهرستان‌ها، به ضرورت بازدید مستمر توسط دادستان‌ها از زندان‌‌ها تاکید نمود و از آنان خواست اجرای احکام مواد مخدر و روان‌گردان با مقادیر عمده مواد را در اولویت قرار دهند.

استفاده از تجربیات موفق

جعفری دولت‌آبادی به اهمیت پیشگیری از وقوع جرم ،اقدامات و تجارب دادستانی تهران در این زمینه اشاره کرد و از برگزاری نشست‌های دادسرا با مسوولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی، تشکیل شعب ویژه سرقت در نواحی دادسرای تهران، دستگیری محکومان سرقت با همکاری پلیس تهران طی دو سال اخیر خبر داد و با موفق خواندن این تجربه‌ها اظهار داشت: برنامه‌های دادستانی در موارد فوق تداوم می‌یابد.

دادستان تهران به ضرورت اتخاذ رویه‌های واحد در موضوعات مشابه به ویژه در مبارزه با مواد مخدر، برخورد با مجرمان حرفه‌ای، مقابله با مفاسد اجتماعی از طریق تعقیب مزاحمین نوامیس و توقیف اتومبیل در صورت کشف حجاب توسط راننده یا سرنشین از سوی دادستان‌ها تاکید کرد و با اشاره به ضرورت همکاری دادستان‌ها با پلیس و مسوولان محلی که از جمله با برگزاری نشست‌های مشترک محقق می‌گردد، اظهار داشت: شرایط حساس کشور که تا زمان برگزاری انتخابات استمرار خواهد داشت، ایجاب می‌نماید دادستان‌ها، فرماندهان پلیس و مسؤولان محلی همکاری بیشتری با یکدیگر داشته باشند و در همین رابطه خواستار تشکیل کارگروه مشترک میان پلیس و دادستانی برای طرح و پیگیری مشکلات قضایی در استان تهران شد.

ضربه زدن به بنیان مالی قاچاقچیان

جعفری دولت‌آبادی بر ضرورت ضربه زدن به بنیان مالی باندهای قاچاق مواد مخدر جهت برخورد با این پدیده تاکید نمود و صدور اجازه ردیابی حساب‌های بانکی این افراد را راهکاری مناسب دانست و افزود: استفاده از نظرات افراد صاحب‌نظر، هوشیاری دادستان‌ها، انعکاس نتیجه پرونده‌های مواد مخدر به پلیس، رسیدگی سریع و قاطع به پرونده‌ها و اجرای احکام مهم و عمده مواد مخدر، از جمله راهکارهای قابل توجه در مبارزه با مواد مخدر و روان‌گردان است.

مبارزه با مواد مخدر در استان تهران

سردار خانچرلی، گزارشی از وضعیت مبارزه با مواد مخدر در غرب استان ارائه نمود و اعلام کرد طی هشت ماه گذشته 8 تُن انواع مواد مخدر در غرب استان تهران کشف شد که نسبت به سال گذشته 13 درصد افزایش داشته است.

وی هم‌چنین به دستگیری10000 نفر در رابطه با مواد مخدر و تشکیل 6000 پرونده در شهرستان‌‌های غرب تهران اشاره کرد و از افزایش 25 درصدی دستگیری‌ها و 18 درصدی آمار پرونده‌های مواد مخدر خبر داد.

سردار ناظری فرمانده انتظامی شرق استان نیز گزارش مشابهی در مورد هفت شهر در شرق استان ارایه داد و میزان کشفیات در مدت مشابه در شرق استان را چهار تُن مواد اعلام کرد.

سردار زاهدیان رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، با ذکر آمار مقایسه‌ای کشفیات مواد مخدر و روان‌گردان طی هشت ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال 1394 اظهار داشت: مجموع کشفیات استان تهران در هشت ماه 23 تُن بوده است و در این راستا 480 قاچاقچی دستگیر و پنج هزار معتاد متجاهر در تهران جمع‌آوری شدند.

سردار زاهدیان از دستگیری 000/40 نفر ظرف هشت ماه گذشته در رابطه با مواد مخدر در استان تهران خبر داد که شامل قاچاقچی، توزیع کننده و مصرف کننده‌ و خرده فروشان مواد است.

اهم اخبار شهرستان‌ها

دادستان بهارستان برگزاری جلسات مشترک با دادستانی تهران به منظور بررسی مشکلات قضایی دادسراهای شهرستان‌ها را اثربخش و مفید دانست.

دادستان دماوند از تشکیل پرونده‌ای برای برخی متهمان منسوب به گروه داعش در این حوزه قضایی خبر داد و پیشنهاد کرد که در مسیر جاده‌های شرق استان تهران ایستگاه‌های بازرسی برای جلوگیری از ورود مواد مخدر به استان ایجاد شود.

جهت‌گیری یوتیوب به نفع رژیم صهیونیستی

سردار هادیان‌فر رییس پلیس فتا در بیان اهمیت فضای سایبر، با اشاره به این که بسیاری از تهدیدات فضای سایبر در فضای واقعی رخ نمی‌دهد، آماری از کاربران این فضا در جهان و ایران ارائه داد.

وی با اعلام این که از 7 میلیارد و 300 میلیون نفر جمعیت دنیا 3 میلیارد و 700 میلیون نفر کاربر اینترنت می‌باشند، اظهار داشت: در ایران از هر 100 نفر، 85 نفر اینترنت همراه دارند و تعداد کاربران اینترنت در جهان طی سال‌های 2005 تا 2014 دو برابر شده است.

وی افزود: در کشور ما تقریبا 46 میلیون کاربر وجود دارد که 29 میلیون کاربران جوان هستند.

سردار هادیانفر با اشاره به فعالیت های ایران ستیزی شبکه «یوتیوب» اظهار کرد: هر چیزی که به زیان ایران باشد به راحتی در دسترس قرار می‌گیرد، ولی هر آنچه علیه اسرائیل باشد در کسری از ثانیه حذف می‌شود و این شبکه برای رژیم صهیونیستی چهره‌سازی می‌کند.

سردار  هادیان‌فر افزود: آنچه امروز کاربران بدون استفاده از ابزارهای پلیسی می‌توانند در اینترنت مشاهده کنند، چهار درصد آن چیزی است که اکنون قابل مشاهده است و 96 درصد آن قابل مشاهده نیست و جرایم سازمان یافته در این لایه غیرقابل مشاهده ارتکاب می‌یابد.