دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » فرق و ادیان » همزمان با سرکوبهای گسترده گرایندگان به آئین مسیحیت در داخل کشور، تعدادی از آخوندها و حوزه ای ها در واتیکان با پاپ اعظم ملاقات کردند و راجع به تقریب میان “اسلام” و مسیحیت گفتگو کردند!!

همزمان با سرکوبهای گسترده گرایندگان به آئین مسیحیت در داخل کشور، تعدادی از آخوندها و حوزه ای ها در واتیکان با پاپ اعظم ملاقات کردند و راجع به تقریب میان “اسلام” و مسیحیت گفتگو کردند!!

هیات همراه عبدالحسین خسروپناه  برای گفتگو پیرامون تقریب میان “اسلام” و مسیحیت با پاپ و هیات همراه او در واتیکان ملاقات کرد!!

یکی نیست از این اعضای این هیات بپرسد از کی “چاه پرستی” و خرافات زدگی و چپاول و اختلاس و فضاحت تجاوز جنسی در مکتبة التعلیمات القرآنی “اسلام” نام گرفته است؟

کسی نیست به اعضای این جمع بگوید چه کسی به امثال آقای عبدالحسین خسروپناه – بسیجی نمونه – اجازه داده تا به عنوان “نماینده مسلمانان ایرانی” در چنین نشستهایی شرکت کند!!

گزارش سایتهای داخل حاکمیت از دیدار هیات ارسالی از ایران به واتیکان به شرح زیر است:

دکتر ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و هیئت دینی و مذهبی همراه روز چهارشنبه 3 آبان ماه با حضور در واتیکان ، با پاپ دیدار کردند.
به گزارش تابناک، در ابتدای این دیدار کاردینال توران قائم مقام پاپ و رئیس شورای پاپی گفت و گوی ادیان گزارشی از دهمین دور گفت و گوهای اسلام و مسیحیت که در حال برگزاری است ارائه نمود.
درادامه پاپ فرانسیس هم ضمن اظهار خرسندی از این دیدار و ملاقات با جمعی از علماء و اندیشمندان اسلامی گفت : با فرهنگ ایران احساس قرابت فراوانی دارم و این اقدام شما در جهت گفت و گوی بین اسلام و مسیحیت، تلاشی قابل تقدیر است و از شما می خواهم که ما را دعا کنید.
دکتر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی هم ضمن ابراز خرسندی از این دیدار گفت: این گفت و گوها که دهمین دوره آن را به میزبانی واتیکان برگزار نموده ایم فرصت مغتنمی است که با تاکید بر مشترکات دینی و توسعه همکاری های مشترک می تواند زمینه را برای ایجاد صلح و ثبات در جهان فراهم نماید.
بنابر اعلام اين خبر، ابراهیمی‌تركمان و هیأت دینی و فرهنگی از کشورمان به منظور شركت در دهمين دور گفت‌وگوهاي ديني مركز بين‌المللي گفت‌وگوي اديان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با شوراي پاپي گفت‌وگوي اديان كليساي كاتوليك واتيكان، با عنوان «افراط‌گرایی و خشونت به نام دین؛ کدام رویکرد به دین؟»، افتتاح اولین دور گفتگوهای فرهنگی ایران و اروپا و دیدار با مقامات عالی اين كشور، به رُم پایتخت ایتالیا سفر كرد.
اين دور از گفت‌وگوهاي اسلام و مسيحيت از امروز دوم آذرماه به مدت دو روز با حضور و سخنراني ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و رييس شوراي سياست‌گذاري اديان، محمد جواد صاحبي، ريیس شورای علمی دبیرخانه دین پژوهان کشور، سيد يحيي يثربي، استاد گروه فلسفه دانشگاه علامه طباطبايي (ره)، محمدمهدی مظاهري، عضو هيأت علمي دانشگاه تهران و رييس مؤسسه فرهنگي اكو، حجج ‌اسلام مرتضی جوادی‌آملی، رييس مؤسسه علوم وحياني اسراء، ابوالقاسم عليدوست، عضو هيأت علمي پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي، سيد مهدي خاموشي، رييس سازمان تبليغات اسلامي، عبدالحسین خسروپناه، رييس مؤسسه پژوهشي حكمت و فلسفه ايران، محمد مسجدجامعي، عضو شوراي سياستگذاري اديان و حضور حجت الاسلام و المسلمین ربانی سفیر کشورمان در واتیکان، قولی رایزن فرهنگی کشورمان در ایتالیا ، خانم ها هايده رمضان‌رستم‌آبادي  از اداره مسيحيت كاتوليك مركز بين‌المللي گفت‌وگوي اديان و جمیله کوکبی از مرکز مطالعات فرهنگی و بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار مي‌شود.
دهمین دوره گفتگوی اسلام و مسیحیت و اولین گفتگوی فرهنگی ایران و اروپا از سوی معاونت آموزش و پژوهش سازمان فرهنگ و راتباطات اسلامی و مرکز گفتگو ادیان و مرکز  مطالعات فرهنگی و بین المللی این سازمان به اجرا درآمده است.

 

دهمین دور گفت‌وگوی دینی ایران و واتیكان، با حضور هیئت عالی دینی جمهوری اسلامی ایران در محل شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان رُم آغاز شد
به گزارش فرقه نیوز و به نقل از سرویس دینی جام نیـوز ، دهمین دور گفت‌وگوهای دینی مركز بین المللی گفت‌وگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان كلیسای كاتولیك واتیكان پیش از ظهر امروز (دوم آذرماه) با حضور کاردینال توران، رئیس شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان و ابوذر ابراهیمی‌تركمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رئیس شورای سیاست‌گذاری ادیان در رأس هیئت ایرانی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ربانی، سفیر ایران در واتیکان و اكبر قولی، رایزن فرهنگی كشورمان در شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان رُم آغاز شد.
این دور از گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت با سخنرانی ابراهیمی‌تركمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمد جواد صاحبی، رئیس شورای علمی دبیرخانه دین‌پژوهان کشور، سید‌یحیی یثربی، استاد گروه فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی، محمدمهدی مظاهری، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و رییس مؤسسه فرهنگی اكو، حجت‌الاسلام مرتضی جوادی‌آملی، رئیس مؤسسه علوم وحیانی اسراء، ابوالقاسم علیدوست، عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، عبدالحسین خسروپناه، رئیس مؤسسه پژوهشی حكمت و فلسفه ایران، محمد مسجدجامعی، عضو شورای سیاستگذاری ادیان و خانم هایده رمضان‌ رستم‌آبادی، از اداره مسیحیت كاتولیك مركز بین المللی گفت‌وگوی ادیان از امروز به مدت دو روز در واتیكان برگزار می‌شود.
در این دور از گفت‌وگوها اندیشمندان مسلمان و مسیحی مقالات خود را با موضوعات «افراط‌گرایی و خشونت به نام دین؛ دلایل حامیان و عاملان آن؛ نقطه نظر کاتولیکی/ نقطه نظر اسلامی» و «رویکرد خردمندانه به دین: نشان امید برای بشریت مجروح؛ رویکرد اسلامی/ رویكرد کاتولیکی» و «بشریت و خانه مشترک آن؛ سهم دین برای داشتن جهانی بهتر؛ چشم‌انداز اسلامی/ چشم انداز کاتولیکی» ارائه خواهند داد.
نهمین دور گفت‌وگوی دینی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان واتیكان با عنوان «‌گفت‌وگوی سازنده‌ مسلمانان و مسیحیان برای مصلحت جامعه»، آذرماه سال ۱۳۹۳ در تهران برگزار شد. 

دهمین دور گفت‌وگوی دینی ایران و واتیكان آغاز شد + عکس

دهمین دور گفت‌وگوی دینی ایران و واتیكان آغاز شد + عکس

دهمین دور گفت‌وگوی دینی ایران و واتیكان آغاز شد + عکس