جمعه , ۴ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » شورای هماهنگی حزب الله خواستار «اشد مجازات» برای «سعید طوسی» شدند
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-07-18 06:12:12Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

شورای هماهنگی حزب الله خواستار «اشد مجازات» برای «سعید طوسی» شدند

در پی موضع گیری عبدالله گنجی مدیر مسئول «سایت جوان» ( از سایتهای وابسته به اطلاعات سپاه) در مقاله ای زیر عنوان «ضرورت بررسی ماجرای سعید طوسی و صدور حکم قضایی از برائت تا اعدام» اکنون مدیر مسئول سایت و نشریه «يالثارات»، حسین الله کرم در مورد فضاحت بر پا شده در قضیه سعید طوسی اعلام موضع کرد.

حسین الله‌کرم، از اعضای گروه انصار حزب‌الله، در صفحه اینستاگرام خود بیانیه شورای هماهنگی حزب‌الله درباره اتهام‌ سواستفاده جنسی سعید طوسی، قاری قرآن، را منتشر کرد. این گروه در بیانیه خود این موضوع را بهانه ای برای زیر سوال «مکتب اسلام و قرآن» از یک سو و از سوی دیگر «حمله به دفتر رهبری» عنوان کرده‌اند. cx3ghwzw8aec8-6
براساس این بیانیه سعید طوسی گرچه از اتهام تجاوز به یک نوجوان قرآن‌آموز تبرئه شد، اما خانواده سه نوجوان دیگر از او به اتهام «فاعلیت، تشکیل خانه فساد و دعوت به فحشا» شکایت کردند. براساس بیانیه شورای هماهنگی حزب‌الله، سعید طوسی به دلیل یکی از شکایت‌ها در دادگاه بدوی به چهار سال زندان محکوم شد.
محمد گندم‌نژاد طوسی، معروف به سعید طوسی، از قاریان قرآن، به سواستفاده جنسی از نوجوانان متهم است. شکایت از او چندین سال پیش ثبت شد، اما گفته می‌شود با دخالت علی مقدم، مسئول ارتباطات دفتر آیت‌الله خامنه‌ای، برای او قرار منع تعقیب صادر شد. ابتدای آبان ماه غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه، اعلام کرده بود برای سعید طوسی درباره اتهام «اعمال منافی عفت» قرار منع تعقیب صادر شده، اما حکم منع تعقیب برای اتهام «تشویق به فساد» نقض شد.
شورای هماهنگی حزب‌الله از «مدعی‌العموم» خواسته است که علاوه بر درخواست «اشد مجازات برای سعید طوسی»، اقدام به تشکیل «پرونده دیگری برای حامیان او» کند، چرا که «کلاس‌هاى قرآن در محله ها و مساجد با کاهش حضور نوجوانان روبروست و خانواده هاى تحت تاثیر مطالب فوق الذکر ممانعت دارند». انصار حزب‌الله در این بیانیه همچنین با اشاره به اخباری که درباره حمایت فردی از دفتر آیت‌الله خامنه‌ای از سعید طوسی وجود دارد، نوشت: «اگر فردى در دفتر رهبرى با سوءاستفاده از دفتر به حمایت از طوسى برخواسته و یا در ایام محاکمه او را در مجالسى با حضور رهبرى یا در افتتاحیه مجلس کنونى و … شرکت داده به اتهام وهن دفتر رهبرى محاکمه گردد». براساس این بیانیه ارتباط این موضوع با دفتر ایت‌الله خامنه‌ای علاوه بر «وهن اسلام»،‌ موجب «کاهش محبوبیت» رهبر ایران هم می‌شود، آن هم در شرایطی که «مشروعیت دفاع از سوریه و عراق و شهادت مدافعان حرم، به حکم رهبری است».
این گروه همچنین خواستار آن شده اند که شورایعالی قرآن یا هر دستگاهی از جمله صد و سیما، مجلس کنونی و …. اگر با اطلاع از پرونده اتهام طوسی، اقدام به حمیات از طوسی و اجرای برنامه های او داشته اند را به اتهام وهن اسلام و قرآن محاکمه نمایند.

منبع: زیتون