شنبه , ۳۰ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » تنها یک روز بعد از انتشار مصاحبه «در تی وی» با مهدی خزعلی و تاکید بر سکوت صادق لاریجانی، ایشان به میدان آمدند.

تنها یک روز بعد از انتشار مصاحبه «در تی وی» با مهدی خزعلی و تاکید بر سکوت صادق لاریجانی، ایشان به میدان آمدند.

روز گذشته شبکه جهانی در تی وی مصاحبه ای را با «دکتر مهدی خزعلی» منتشر کرد که این مصاحبه توسط کانالهای مختلف از جمله کانال تلگرامی افشاگر آمد نیوز پوشش داده شد .

در این مصاحبه که قسمت اولبه حسابهای شخصی و فساد مالی رئیس قوه قضائیه پرداخته شد، مجری برنامه بر سکوت رئیس قوه قضائیه در طی این چند هفته که از افشای این فساد مالی می گذرد تاکید کرد و گفت، در تمام این مدت آقای صادق لاریجانی سکوت کرده و دادستان تهران را به میدان فرستاده تا با تهدید مردم و رسانه ها به این موضوع خاتمه دهد، و درست یک روز بعد از انتشار گسترده این مصاحبه، صادق لاریجانی به میدان آمد و بعد از هفته ها سکوت با حمله به رئیس جمهور سعی در دفاع از خود کرد.

در زیر توجه شما را به سخنان صادق لاریجانی که در سایت انتخاب منتشر شده جلب میکنیم

رئیس قوه قضاییه با گلایه از رئیس جمهور و رئیس قوه مقننه گفت: لغو سخنرانی یک نماینده برای رئیس جمهور مسئله است اما در برابر شایعه علیه رئیس دستگاه قضا دفاعی نمی‌کنند از آن طرف در مجلس به رئیس قوه قضاییه تهمت می‌زنند و رئیس مجلس سکوت می‌کند.
 آملی لاریجانی گفت: امروز آنچه را که سبب توفیق بسیج می دانیم ایمان، بصیرت و مجاهدت بوده است و دشمنان این سه مهم را نشانه گرفته اند.
وی افزود: صدها کانال ماهواره ای به زبان فارسی راه انداخته اند، فیلم های مستهجن تهیه می کنند و جوانانی را که باید در مسیر باشند به انحراف می کشانند.
آملی لاریجانی گفت: دشمنان همین را نشانه گرفته اند و جهاد در راه خدا را.
رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: در زمان اصلاحات جهاد را خشونت تعبیر می کردند و برای مبارزه با خشونت کنفرانس می گذاشتند و در فتنه ٨٨ غرب با تمام توان به میدان آمد و به مردم گفت ما از شما حمایت می کنیم.
وی تصریح کرد: عده ای از افراد داخلی شان را تحریک کردند تا به رهبری توهین کنند و جالب است که یک دختر فراری را شهید معرفی کردند و سران فتنه در مراسم این دختر حاضر شدند.
آملی لاریجانی گفت: در مورد دستگاه قضایی هجمه ها را می بینید و اخیرا در هجمه به دستگاه قضایی و رئیس قوه بحث حساب های قوه قضاییه را مطرح می کنند.
شبتاب
رئیس قوه قضاییه گفت: گفتند رییس قوه قضاییه هزار میلیارد از اموال بیت المال را به حساب شخصی خود ریخته است و چیزی که کذب محض است و اثبات دروغ بودن آن راحت است و اسنادش موجود است.
وی تصریح کرد: با اجازه رهبری در سال ها قبل نه دوره من فقط اموال قوه به نام قوه قضاییه شده و شورای پول و اعتبار تصویب کرده و اذن رهبری داشته است.
آملی لاریجانی به موضوع مشهد اشاره کرد و گفت: دادستان مشهد بر حسب تشخیص خود و برخی اطلاعات که نهادها به او داده بودند تصمیمی گرفت نمی خواهم قضاوت کنم آیا حق بوده یا باطل.
وی افزود: اما من از رییس جمهور که تمام قد به میدان آمد و قبل رسیدگی حکم خود را داد تعجب می‌کنم کاش عجله نمی کردید تا رسیدگی شود.
رئیس قوه قضاییه گفت: آیا اینکه گفتید برای حفظ حقوق اساسی مردم این کار را کردید آیا برای رییس قوه قضاییه صدق نمی‌کند. رئیس قوه قضاییه از مردم نیست؟
آملی لاریجانی گفت: لغو سخنرانی یک نماینده یک مساله است اما شایعه علیه رییس قوه را مسئول نبودید دفاع کنید؟ برای سخنرانی یک نماینده اظهار نگرانی کردید اما اینکه نماینده لیست امید که به نحوی به شما هم مرتبط است رییس قوه را متهم کرده آنوقت شما وظیفه ندارید این مایه شرمساری نیست؟
وی تصریح کرد: این گلایه را از رییس مجلس هم دارم اما ایشان منصفانه تر گفته است. عرض من به رییس محلس این است به رییس قوه قضاییه در مجلس تهمت زدند و سکوت کردید البته من به دفاع شماها نیازی ندارم.
رئیس قوه قضاییه گفت: به دنیال همین بحث ها گفتند مقام معظم رهبری هم از رییس قوه به شدت ناراحت است و حتی دیگر رییس قوه را به محضرشان نمی پذیرند در حالی که من دو بار به محضر رهبر انقلاب رفتم.
وی افزود: به دروغ گفتند که رهبری می خواهند آیت الله جنتی را به عنوان رییس قوه انتخاب کنند که رهبری خنده شان گرفت که این دروغ ها را از کجا می آورند؟
آملی لاریجانی گفت: اگر امروز برخی بدنه فاسد اصلاحات خواب قبل را می بیند سخت در اشتباه هستند بسیج با قدرت ایستاده از خدا بخواهیم نور حق را در قلب همه مسلمین بتاباند.
رئیس قوه قضاییه افزود: راه حق را تشخیص دهید که ما را به این حواشی متهم نکنند از مسئولان عالی قضایی و سردار سلیمانی هم تشکر می‌کنم.