شنبه , ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » زرتشت احمدي راغب را حمايت كنيد. به قلم احسان فتاحي

زرتشت احمدي راغب را حمايت كنيد. به قلم احسان فتاحي

زرتشت احمدي راغب را حمايت كنيد !!!
به قلم :احسان فتاحيوای بر اسیری که از یاد رفته باشد . اسیران گرفتار در چنگال بی قانونی را فراموش نکنیم . شگفتا که فریاد آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی که همگی فعالیت های انسانی و در چارچوب قانون داشته اند ، باشید و از دستگاه امنیتی و قضایی بخواهی که فعالان مدنی و صنفی و معلمان دلسوز میهن را زندانی نکنند و آنهایی که زندانی هستند آزاد گردند ، آنگاه همان نهادها برایت حکم زندان صادر کنند ! (زرتشت احمدي راغب)همانطور كه مي دانيد  صبح روز یکشنبه ۲۳ آبان‌ماه، زرتشت (اسماعیل) احمدی راغب، در منزل شخصی اش در شهریار توسط نیروهای امنیتی لباس شخصی بازداشت و روز بعد در یک تماس تلفنی کوتاه به خانواده‌اش خبر داد که در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می‌شود.
یک منبع نزدیک به خانواده احمدی دراین‌باره گفت: از روز دوشنبه خانواده زرتشت هیچ اطلاعی از وضعیت او نداشته و در نگرانی به سر ‌می‌برند.
این فعال مدنی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز مدنی داشته است.
مورخ ۲۷ بهمن ماه سال ۹۴ شعبه اول دادگاه انقلاب شهریار، زرتشت احمدی، را به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق نشر مطالب انتقاد آمیز در فیسبوک شخصی اش به شش ماه حبس تعزیری محکوم کرده بود.
آقای احمدی راغب، پرونده دیگری نیز در ارتباط با شرکت در تجمعات اعتراضی مسالمت آمیز دارد، وی دوم آذرماه سال گذشته به همراه تعداد دیگری از فعالین مدنی در تجمعی مقابل ساختمان لاستیک دنا در تهران بازداشت و به بند هشت زندان اوین منتقل شد. وی با قرار کفالت در شانزدهم آذرماه از بابت پرونده مذکور آزاد شده بود.این واژه براندازی را اصلا” نمی دانم یعنی چه . اما آنچه را که می دانم این است که ما خواهان حکومتی هستیم عادل ، حکومتی منصف و حکومتی که در خدمت مردم باشد ،‌حکومتی که فقط در شعار از دموکراسی دم نزند.آیا حکومت امروز ایران دارای چنین خصوصیاتی هست یا خیر ، آیا مردم می توانند در انتخابات مختلف به آن کسی که دلشان می خواهد رای بدهند یا یک هیئت منتخبی ا ز سوی یک نفر ؟ آیا اساسا” درست است که یک انسان بتواند در سرنوشت٨٠ میلیون انسان این قدر تأثیر داشته باشد و ما حکومتی می خواهیم که مردم در آن سرنوشتشان دست خودشان باشد،این حکومت این ویژگی را دارد یا خیر ؟ به نظر شخص شما آیا در حکومت جمهوری اسلامی سرنوشت دست مردم است ؟.
ما با حمایت از خواسته‌های حقوقی و قانونی زرتشت احمدي راغب  از تمامی سازمان‌ها و نهادهای مدافع حقوق بشر، رسانه‌های جمعی، فعالان مدنی و سیاسی؛ واکنش مناسب و اقدام فوری نسبت به پرونده ناعادلانه زرتشت احمدي راغب  را خواستاریم. ما امیدوار هستیم همگان نسبت به بیانیه جهانی حقوق بشر، کنوانسیون‌ها و پروتکل‌های الحاقی آن مسئولانه رفتار کرده و با پرهیز کردن از بی‌عملی و سکوت اختیار کردن‌های مصلحتی، هدف والای انسانی دفاع از حقوق بشر را بدون تبعیض عملی کنند

ﺩﺭ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺍﺯ ﺗﻤﺎﻣﯽ ﻭﺟﺪﺍﻥ ﻫﺎﯼ ﺑﯿﺪﺍﺭ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﻢ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﺗﻼﺵ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﮔﯿﺮﻧﺪ ﺗﺎ زرتشت احمدي راغب  گرامی  و ﻫﻤﻪ ﯼ ﺯﻧﺪﺍﻧﯽ ﻫﺎﯼ ﻋﻘﯿﺪﺗﯽ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﮐﻪ ﺧﻮﺍﺳﺘﺎﺭ ﺗﺤﻘﻖ ﺧﻮﺍﺳﺘﻪ ﻫﺎﯼ ﻣﺸﺮﻭﻉ ﺧﻮﺩ ﻫﺴﺘﻨﺪ، ﺁﺯﺍﺩ ﮔﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﺍﺯ ﻇﻠﻢ ﺍﯾﻦ ﺭﮊﯾﻢ ﻧﺠﺎﺕ ﯾﺎﺑﻨﺪ.”.
زرتشت یک مرد عاشق وطنش هست که تلاش می‌كند برای پیشرفت کشورش و از این جهت خود را فعال مدنی می‌داند .
زرتشت گرامي ما تاآخرین لحظه در کنارشماهستیم وبه بودن شما افتخار میکنیم.
به امید این که نظام جمهوری اسلامی  در صدور حکم شما تجدیدنظر کنندوآبروی را به قوه قضائیه خود برگردانند.
٣٠آبان ماه٩٥
احسان فتاحی