یکشنبه , ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » مرگ ۴۱۲ تهرانی بر اثر آلودگی هوا در آبان ماه جاری

مرگ ۴۱۲ تهرانی بر اثر آلودگی هوا در آبان ماه جاری

حبیب کاشانی یکی از اعضای شورای  شهر تهران روز سه‌شنبه 25 آبان 95 گفت از اول آبان ماه تا 23 آبان ماه سال جاری بر اثر آلودگی هوا، ۴۱۲ شهروند تهرانی جان خود را از دست داده‌اند.
وی با اشاره به اینکه دنیا با مسئولان ناتوان چطور برخورد می‌کند، گفت: در کشوری دو قطار با هم برخورد می‌کند، وزیر کشورش به دلیل مجروحیت چند نفر استعفا می‌دهد.
عضو شورا یادآور شد: آنهایی که امروز در مسند محیط زیست نشسته‌اند سابقه گذشته و فعلی آنها بیش از ۱۱ سال است آیا فرصت خوبی نداشته‌اند که به بررسی آلودگی هوا بپردازند و برنامه درستی تدوین کنند.
کاشانی افزود: ما راجع به جان آدم‌هایی صحبت می‌کنیم که عده‌ای از آنها در چند وقت اخیر جان باختند و علت آن نیز ناشی از ناتوانی ما بوده است.افرادی که گاها سرپرست خانواده بودند و امروز خانواده شان دچار مشکل شده است.
عضو شورای شهر تهران گفت: اگر نهادهای وزارتی با رشوه و اختلاس برخورد کنند خیلی خوب است اما باید با نهادهایی که به وظایف خود به درستی عمل نمی‌کنند و باعث تهدید جان مردم می شوند نیز برخورد شود.
کاشانی افزود:‌ دولت و شهرداری اعلام کرده‌اند که مقصر نیستند پس فقط مردم مقصر هستند که دارند جان خود را از دست می‌دهند.
وی گفت:‌ اگر از مردم نظرسنجی صورت بگیرد آیا آنها از مسئولان محیط زیست رضایت دارند به یقین پاسخی مایوس کننده دریافت می شود ؛ مردم دارند آسیب می‌بینند و هیچکس حرفی نمی زند . به دلیل ناکارآمدی‌های ما، کودکان دچار اوتیسم شده‌اند و آلودگی هوا یکی از دلایل این بیماری است.
وی یادآور شد: آلودگی هوا تبدیل به توپ پینگ‌پنگ شده است و مسئولان شهرداری و دولت یکدیگر را مقصر می‌دانند.
عضو شورا افزود: زمانی ما رفتیم بجنگیم تا مردم در امنیت باشند اما امروز همان مردم در حال نابودی هستند. هوای این روزهای تهران من را یاد هوای شیمیای عملیات خیبر می اندازد .

منبع: شفقنا- عضو شورای اسلامی تهران :‌