دوشنبه , ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » تکه هایی از سایر اخبار مهم

تکه هایی از سایر اخبار مهم

روایت جدید فیروزآبادی از دستگیری ریگی

سرلشگر فیروزآبادی در گفت‌وگویی در خصوص نحوه دستگیری عبدالمالک ریگی گفت: وزارت اطلاعات ریگی را از پاکستان تا دُبی تعقیب کرده بود. در دبی وقتی «مالک» بلیط هواپیما را گرفت و قطعی شد که می‌خواهد با آن هواپیما پرواز و عبور کند به ما خبر دادند که الان وقتش است. به من ساعت 11:30 شب گفتند هواپیمای ریگی ساعت 12:15 وارد آسمان ایران می‌شود، باید به زمین بنشانید. مرز بندرعباس برای فرمانده ارتش مشخص و قرار شد که هواپیمایی که از آنجا عبور می‌کند را بگیرند. هواپیما 12:20 وارد خاک ایران شد و بلافاصله جنگنده‌ها را به سمت آن هواپیما رساندیم، خلبانان ما به آن هواپیما دستور دادند که فرود بیاید!. اما خلبان خارجی قبول نکرد و گفت از آسمان ایران عبور می‌کنم.خلبان در صحبت‌های اولیه گفت من فرود نمی‌آیم و مسیرم جای دیگری است. چون من دستور قطعی داده بودم که این هواپیما باید بنشیند، ارتش هم بر این اساس برنامه‌ریزی کرده بود و گفته بود اگر فرود نیایی ما با شما برخورد می‌کنیم. شلیک هم به سمت آن هواپیما شد؛ نه به خودش بلکه به هر دو طرف هواپیما. تا خلبان مطمئن شود که ارتش شوخی ندارد و او بالاخره قبول کرد که بیاید و بنشیند. این عملیات زیبایی‌های خاصی داشت و من آن را لطف خداوند می‌دانم.تسنیم این خبر را منتشر کرد.

کاندیداهای اصولگرایان به درد استانداری هم نمی‌خورند!

جهانبخش محبی‌نیا در گفت‌وگویی اظهارکرد: با توقف کاروان به حرکت درآمده محمود احمدی نژاد شرایط انتخابات ریاست جمهوری سال آینده به نفع دولت آقای روحانی رقم خواهد خورد و نه اصلاح طلبان. وی همچنین یادآور شد: آقای روحانی باید در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده با احتیاط وارد شود، چرا که ممکن است بر سر راه ایشان میخی ریخته شود که ماشین سیاسی‌اش پنچر شود. نماینده مردم میاندوآب در مجلس با بیان اینکه اصولگرایان با حسن روحانی در زمینه داشتن کاندیدای واحد به توافق نخواهند رسید افزود: 90 درصد مدعیان کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری آینده در بین اصولگرایان خیلی ریز هستند و حتی به درد سمت استانداری نمی‌خورند چه برسد به کاندیداتوری با انتخابات ریاست جمهوری. ایسنا این خبر را منتشر کرد.

فراکسیون کُرد زبان‌ها هم تشکیل می‌شود

همایون هاشمی اظهار کرد: ریشه زبان کُردی به هزاران سال پیش باز می‌گردد و کُردها اصیل ترین قوم ایرانی هستند. وی ضمن اشاره به اینکه فرهنگ، ادبیات و علمای کُرد در کشور جایگاه والایی دارند، افزود: کردستان همیشه در تاریخ جایگاه ویژه‌ای داشته و در بحث فرهنگ حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. نماینده مردم میاندوآب در مجلس گفت: نخبگان کُرد و اهل اقلم باید برای توسعه کردستان وارد عمل شوند چون برای توسعه و آبادی منطقه نیاز به حضور نخبگان در عرصه است. وی با عنوان اینکه قرار است در مجلس فراکسیون کُردزبان‌ها تشکیل شود، بیان کرد: ما نمایندگان در مجلس خواستار تشکیل این فراکسیون شده‌ایم تا حقوقی که متعلق به دیگر زبان‌هاست برای کُردها هم لحاظ شود. ایسنا این خبر را منتشر کرد.

توصیه‌‌های آیت‌الله مکارم‌شیرازی به زائران اربعین

زائران از هر گونه اهانت به مقدسات دیگران پرهیز کنند. رعایت نظافت، سبب آبرومندى این مراسم و نجات از انواع بیمارى‌هاست. از ورود در عراق بدون پاسپورت و ویزا جداً بپرهیزند که این کار شرعاً جایز نیست. زیارت خود را در کنار مرقد نورانى سالار شهیدان طولانى نکنید و جاى خود را به سرعت به دیگران بدهید. هرگونه خلق و خوى بد و عمل نادرست را از خود دور سازید. همگى مراقب افراد ناتوان، بیماران، سالمندان و کودکان باشید. تسنیم این خبر را منتشر کرد.

انتقاد شدید معاون سابق جلیلی از برجام

علی باقری، عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای زمان جلیلی در خصوص برجام و تاثیر آن برکشور گفت: : اخیراً برخی ادعا کرده‌¬اند که پذیرش برجام موجب جلوگیری از جنگ شده¬‌است. این ادعایی است که نه با درک راهبردی از اوضاع منطقه و جهان سازگار است و نه با واقعیت¬‌های میدانی هم¬خوانی دارد. جالب این که در حالی که رئیس جمهور امریکا که فرمانده¬ی نیروهای مسلح امریکا است، به¬‌ صراحت بر ناتوانی امریکا در به¬ کارگیری گزینه¬ نظامی اعتراف می¬‌کند، ولی متأسفانه برخی در داخل ناآگاهانه استیصال و ناتوانی امریکا را جبران کرده و تصور نادرست خود از قدرت¬مندی امریکا را بر افکار عمومی تحمیل می‌کنند. ایسنا این خبر را منتشر کرد.

کویت و عمان هم ایران را حامی تروریسم معرفی کردند

۱۱ کشور عربی از جمله کویت و عمان در نامه به سازمان ملل، ایران را حامی تروریسم و عامل بر هم زدن ثبات منطقه معرفی کردند. در این نامه آمده است که «از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که به صادر کردن انقلاب ایران به کشورهای دیگر فرا می‌خواند نگرانیم؛ ایران کشوری حامی تروریسم در منطقه است از حزب‌الله در سوریه و لبنان گرفته تا حوثی‌ها در یمن و گروه‌های تروریستی در بحرین، عراق، عربستان و کویت و غیره، حمایت می‌کند».فارس این خبر را منتشر کرد.

صادرات بیش از یکصد تن آبگوشت در شش ماه اول سال

بر اساس آمار گمرک جمهوری اسلامی٬ ایران در شش ماه منتهی به شهریورماه سال جاری٬ بیش از یکصد و یازده تن آبگوشت صادر کرده است. ارزش دلاری این میزان صادرات آبگوشت را ۴۳۰ هزار و ۶۷۷ دلار گزارش کرد. ارزش ریالی این غذای سنتی صادراتی نیز بیش از ۱۳ میلیارد ریال اعلام شده است. باشگاه خبرنگاران این خبر را منتشر کرد.

چرا احمدی نژادی‌ها از رای آوردن ترامپ خوشحالند؟

اكنون بخشي از اصولگرايان يعني حاميان تند‌رو و افراطي د‌ولت قبل و شخص احمد‌ي‌نژاد‌ و نيز فعالان د‌ر جبهه پايد‌اري سعي د‌ارند‌ از فرصت پيروزي ترامپ براي شكست د‌ولت روحاني بهره ببرند‌. همين چند‌ روز پيش از قول رييس د‌ولت قبل نقل شد‌ه بود‌ كه اگر ترامپ د‌ر امريكا پيروز شود‌ اين اميد‌واري ايجاد‌ خواهد‌ شد‌ كه او بتواند‌ د‌وباره د‌ر روند‌ انتخابات رياست‌جمهوري سال ٩٦ قرار بگيرد‌. بعد‌ از اعلام پيروزي ترامپ هم يكي از تبليغات‌چي‌هاي وي نوشت كه هر حكم رهبري تابع مصلحت روز است و الان با تغيير شرايط بايد‌ تصميم تازه‌اي گرفته شود‌ زيرا د‌ر فضاي «پسانهي»! و د‌ر عصر «ترامپيزه شد‌ن» همه‌چيز، بايد‌ مصلحت الان را ملاحظه كرد‌. آنان اميد‌وارند‌ كه نظر رهبري عوض شود‌ و امكان شركت احمد‌ي‌نژاد‌ د‌ر انتخابات رياست‌جمهوري سال بعد‌ پد‌يد‌‌ آيد‌. سران جبهه پايد‌اري البته رسما از آمد‌ن احمد‌ي‌نژاد‌ سخن نمي‌گويند‌ اما آنان هم اميد‌وارند‌ كه از آن اتفاق رخ د‌اد‌ه د‌ر امريكا بتوانند‌ براي تحقق اتفاقي مشابه د‌ر ايران استفاد‌ه كنند‌. روزنامه اعتماد این خبر را منتشر کرد.

شکایت وزارت اطلاعات، زاکانی را به دادگاه کشاند

علیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس و دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی فردا یکشنبه با شکایت وزارت اطلاعات، معاونت حقوقی ریاست جمهوری و حسین فریدون و رسول دانیال زاده به دادگاه می رود. پیش از این زاکانی درباره اوج گیری فعالیت شبکه دلالی در فضای پسابرجام اظهار نظر کرده و همچنین برخی پرونده‌های فساد را مطرح کرده بود که بخشی از این شکایت‌ها از او در این باره است دادگاه رسیدگی به شکایات از زاکانی روز یکشنبه ساعت ۹ صبح در دادگاه کیفری ۲ تهران واقع در مجتمع قضایی کارکنان دولت برگزار می‌شود. ایسنا این خبر را منتشر کرد.

کفش ضداستکباری پیاده‌روی اربعین هم رسید

 پیش بینی جالب نوسترآداموس درباره ترامپ/ توصیه‌‌های آیت‌الله مکارم‌ به زائران اربعین/ روایت جدید فیروزآبادی از دستگیری ریگی/ کنایه جدید قالیباف به دولت/ صادرات بیش از یکصد تن آبگوشت!/ درآمد همسر علی دایی چقدر است؟

تمثیل جالب نماینده سابق مجلس از برجام

بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد در مجلس نهم در گفت‌وگویی،‌ با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا،‌ اظهار داشت: بازی ترامپ و اوباما در خصوص برجام شبیه هم است هر دو پوچ بازی می‌کنند.وی افزود: ظرفی که ترامپ گفته واژگونش می‌کند خالی است و چیزی درون آن نبوده و نیست. عجیب است که بعضی خودی‌ها همچنان بر ته دیگ خالی برجام نان می‌سایند و امید دارند نانی چرب کنند. چرا اعتراف نمی‌کنند آمریکا از اول هم تصمیمی برای دادن هیچ حقی به ایران نداشته است. فارس این خبر را منتشر کرده است.

روحانی هیچ رقیب جدی ندارد

عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که دکتر روحانی هیچ رقیب جدی تا به کنون نداشته است، گفت: مردم به روحانی رای می دهند، رئیس جمهور روی اصولی که از اول انتخاب کرده بود تا اندازه ای ایستاده و توانسته وعده هایش را انجام دهد.حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی فاضل میبدی عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در پاسخ به سوالی پیرامون این که تا چه حد آقای روحانی در مسیر انتظارات اصلاح طلبان توانسته گام بردارد، گفت: اصلاح‌طلب‌تر از رئیس جمهور هم اگر می آمد همه انتظارات اصلاح طلبان را نمی توانست رفع کند، زیرا انتظارات بالا است و رئیس جمهور همه اختیارات را ندارد ؛بنابراین ممکن است وعده هایی بدهد ولی این که در عمل چقدر بتواند به آن وعده ها عمل کند واقعا کار سختی است.این مطلب در ایسکانیوز منتشر شده است.

حدادعادل: چندبار از یک سوراخ گزیده شدیم

غلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در سال 96 اظهار داشت: عقل و تجربه حکم می‌کند که جریانات هم‌سویی که تحت عنوان اصول‌گرا در عرصه سیاسی کشور فعال هستند، با یکدیگر متحد باشند. وی با اشاره به تجربه ناموفق اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری 92 اضافه کرد: چگونه باید گفت دید و فهمید که تعدد نامزد‌ها و تفرقه و اینکه هر کسی دنبال یکی برود چه نتیجه‌ای به دنبال دارد مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود اما ما چند بار گزیده شدیم. حداد عادل با طح این پرسش که ایا می خواهیم تجربیات گذشته را بار دیگر تکرار کنیم یا به هوش آمده‌ایم تصریح کرد: رقیب هم می‌خواهد که ما تفرقه داشته‌ باشیم که طبیعی است اما ما بایستی هشیار بوده و بدانیم می‌خواهیم چه کار کنیم. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه وجود رقابتی جدی در هر انتخابات از جمله ریاست جمهوری و شورا‌ها برای اصل نظام ضروری است گفت: اینکه مردم مؤثر و تعیین کننده‌اند دستاورد بزرگی برای نظام ما محسوب می‌شود در نظام جمهوری اسلامی تعیین تکلیف مسئولیت‌های سیاسی با رأی مردم است.

پیروزی ترامپ روحانی را ضعیف می‌کند

یک کارشناس مسائل سیاسی درباره سرنوشت نتیجه انتخابات آمریکا بر سیاست داخلی ایران گفت: ریاست جمهوری ترامپ در آمریکا در کوتاه مدت دولت روحانی را تضعیف می‌کند ولی در نهایت به دلایل مختلفی تقویت موضع دولت ایران را به همراه خواهد داشت.مهدی مطهرنیا درباره تاثیرگذاری نتیجه انتخابات آمریکا بر سیاست داخلی ایران و آینده دولت فعلی ایران اظهار داشت:حضور هیلاری کلینتون و ترامپ به عنوان رؤسای جمهور آینده ایالات متحده آمریکا تفاوتی در حرکت ایالات متحده آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران نمی‌گذاشت.این مطلب در تسنیم منتشر شده است

واکنش عارف به ادعای سکوتش

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان این که هیچگاه در مجلس سکوت نداشته ام، گفت: حضور من در مجلس بیشتر صرف مدیریت فراکسیون امید می شود اما گاهی تصمیمات لحظه ای و فوری باید در مجلس گرفته شود که من احساس می کنم وظایف من در این بخش است.محمدرضا عارف در خصوص عملکرد خود در مجلس شورای اسلامی، گفت: من هیچگاه در مجاس سکوت نداشته ام. بخشی از حضور در مجلس مربوط به طرح ها، لوایح و تذکر است که خوشبختانه فراکسیون امید در این زمینه مملو از نمایندگان برجسته و صاحب نظر است. ما علاقه مند هستیم که چهره های جدید و کمتر شناخته شده به صحنه بیایند و در این زمینه نیز فراکسیون امید تا به حال موفق بوده است.این مطلب در جماران منتشر شده است

کنایه قالیباف به دولت

شهردار تهران گفت: ای کاش دولت محترم هم به قانون احترام می‌گذاشت و این نمایشگاه‌ (مطبوعات) و نمایشگاه های مشابه، که پربازدید هستند را در شهر برگزار نمی کرد.محمدباقر قالیباف شهردار تهران در صفحه شخصی خود در اینستاگرام یادداشتی کوتاه در انتقاد از عدم اجرای مصوبه شورای شهر برای برگزاری نمایشگاه‌ها در شهر آفتاب انتقاد کرد.

مطهری: برخی انتقادات حقوق بشری را باید پذیرفت

نایب رییس مجلس با بیان اینکه نباید از بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در ایران ترسی داشته باشیم، تاکید کرد: حکومتی که پایگاه مردمی خوبی دارد، از ایجاد این دفترها نباید نگران باشد.علی مطهری با اشاره به مسائل مطرح شده درباره بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در ایران عنوان کرد: اتحادیه اروپا در مذاکرات ایران و ۱+۵ و اجرای برجام در مجموع خوب عمل کرده است. ضمن اینکه دفتر اتحادیه اروپا در ایران هم چیزی نیست که منحصر به کشور ما باشد.او با بیان اینکه در بسیاری از کشورها دفتر اتحادیه اروپا وجود دارد و البته ما هم می‌توانیم در اروپا دفتر داشته باشیم، به نگرانی‌های ایجاد شده در این‌باره اشاره و خاطرنشان کرد: نگرانی که در این خصوص وجود دارد، در مورد احتمال دخالت آنها در موضوع حقوق بشر است. بحث حقوق بشر دو بخش دارد؛ یک بخش مربوط به احکام اسلام است که قابل بحث نیست و برای آنها هم قابل فهم نیست. بخش دوم مربوط به امور مشترک بشری است که ربطی به یک ایدئولوژی خاص ندارد.نایب رییس مجلس شورای اسلامی کشورمان یادآور شد: در این بخش ممکن است اروپایی‌ها انتقادهایی نسبت به رعایت حقوق بشر در ایران داشته باشند که به اعتقاد من برخی از آنها درست است.مطهری خاطرنشان کرد: ما باید انتقادهای حقوق بشری درست را بپذیریم. ضمن اینکه ما نیز باید رعایت حقوق بشر در اروپا را مرتبا رصد کنیم. چون در اروپا هم موارد نقض حقوق بشر خیلی زیاد است. بنابراین رصد حقوق بشر می‌بایست رفتاری دوطرفه باشد؛ بدین معنی که همان طور که آنها ما را رصد می‌کنند، ما هم آنها را رصد کنیم و اعتراض‌های خود را اعلام کنیم. آنچه اهمیت دارد این است که اگر انتقاد درستی وجود دارد، ما باید قبول کنیم و لجاجت نداشته باشیم.این مطلب در ایلنا منتشر شده است

احتمال معرفی گزینه پوششی از سوی اصلاح طلبان

عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان درباره نظر برخی از اصلاح‌طلبان مبنی بر ارائه یک گزینه دیگر برای انتخابات ریاست جمهوری کنار حجت‌الاسلام روحانی اظهار کرد: به‌نظر من این طرح منطقی است. ارائه گزینه دیگر به‌معنای رقیب جدید نیست بلکه به‌نوعی پوشش دادن به مسئله انتخابات است. البته این طرح هنوز قطعی نشده و به‌مرور زمان در کمیته سیاستگذاری شورای عالی بحث و بررسی می‌شود.وی افزود: در انتخابات چیزی قابل پیش‌بینی نیست و جریان اصلاحات هم باید همه احتمالات را در نظر بگیرد.عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره طرح «حمایت مشروط» از روحانی که اخیراً برخی اصلاح‌طلبان عنوان می‌کنند، متذکر شد: همه ایده‌هایی که تاکنون مطرح شده زمینه عملیاتی پیدا نکرده و باید در کمیته‌های چهارگانه شورای عالی سیاستگذاری از جمله کمیته سیاستگذاری بررسی شود.این مطلب در تسنیم منتشر شده است.

غرضی برای ریاست جمهوری می آید؛ نه شورای شهر

بعد از اعلام كانديداتورى سيد محمد غرضى در انتخابات رياست جمهورى سال آينده متاسفانه رسانه اى كه در گذشته نيز با جابجايي كلمات تلاش كرده بود جو عمومى را نسبت به مهندس غرضى تغيير دهد .امروز اعلام كرد كه سيد محمد غرضى براى شوراى شهر كانديد خواهد شد.سيد محمد غرضى در مصاحبه با ٥٥ آنلاين اعلام كرد كه براى رياست جمهورى آينده برنامه شركت در انتخابات را دارد و نه شوراى شهر.

گلایه رئیس بانک مرکزی از بخش خصوصی

ولی‌الله سیف عصر امروز در حاشیه جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان یزد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وی در مورد پرداخت تسهیلات به امر سرمایه‌گذاری بیان کرد: همه باید دقت کنند تا تجربه‌های نادرست گذشته مانند بنگاه‌های اقتصادی زودبازده تکرار نشود. رئیس کل بانک مرکزی، یکی از رسالت‌های اصلی بانک‌ها براساس تعریف و تبیین نظام بانکی دنیا را تامین مالی‌های کوتاه مدت برای واحدهای کوچک دانست و افزود: از ‌آنجا که بازار سرمایه در کشور ما هنوز به بلوغ نرسیده است، در حال حاضر 90 درصد تأمین مالی‌ واحدهای بزرگ و بلندمدت نیز توسط بانک‌ها انجام می‌شود.به گزارش فارس، رئیس کل بانک مرکزی امروز در سفر خود به استان یزد ضمن شرکت در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان یزد و بازدید از مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان، در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید یزد نیز حضور یافت.

ارزان‌ شدن پسته ایرانی در بازار با شیطنت آمریکایی‌ها

معاون وزیر جهاد کشاورزی از ارزان شدن پسته ایرانی در بازار جهانی طی نیمه نخست امسال خبر داد و اعلام کرد که آمریکایی‌ها امسال میزان قابل توجهی پسته تولید کردند و با قیمتی ارزان تر از سال گذشته روانه بازار کردند که همین عامل باعث کاهش قیمت پسته ایرانی نیز شد.عبدالمهدی بخشنده در گفت‌وگو با ایسنا، یکی از دلایل کاهش صادرات میوه از نظر ارزشی را ارزان‌تر شدن قیمت پسته در بازار جهانی دانست و اظهار کرد: طی ماه‌های ابتدایی امسال قیمت پسته ایرانی به عنوان یکی از اقلام صادراتی قابل توجه از نظر وزنی و ارزشی کاهش یافت، چرا که آمریکابه عنوان اصلی ترین رقیب ایران در بازار جهانی امسال پسته زیادی تولید کرد و با قیمتی ارزان تر از گذشته و ارزان‌تر از پسته ایرانی روانه بازارهای جهانی کرد؛ بنابراین امسال قیمت پسته ایران نیز کاهش یافت.

90 درصد افراد برای خودنمایی به مراسم ختم پورحیدری آمده بودند

رضا وطن‌خواه سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا، امیدوارم مرده پرستی بدعت نشود. چرا آقایان نمی‌پرسند اکبر افتخاری سلطان دهه 60 فوتبال ایران چه کار می‌کند؟ چرا تا وقتی که بازیکنان ما زنده هستند به سراغ آن‌ها نمی‌رویم؟ 90 درصد کسانی که در ختم پورحیدری حضور داشتند به خاطر تبلیغات بود. برای چه من باید به ختم پورحیدری بروم؟ وقتی عده‌ای آدم برای خودنمایی به آنجا آمده‌اند؟ چرا در مراسم هفتم پورحیدری کسی حضور نداشت؟ فقط می‌خواهم به این آقایان بگویم خجالت بکشید.

پزشک مشهور اعتراف نکرده اما مظنون اصلی است

رئیس پلیس آگاهی کشور با اشاره به ابعاد مختلف پرونده قتل همسر و مادر همسر پزشک معروف تبریزی آخرین جزئیات این پرونده را تشریح کرد.به گزارش روزنامه «ایران»، سردار محمدرضا مقیمی اظهار کرد: بر اساس پیگیری‌های انجام شده و با توجه به نوع وقوع قتل و تناقضات موجود در اظهارات پزشک تبریزی، این فرد در حال حاضر اصلی‌ترین مظنون است.وی با بیان اینکه “پلیس تمام جوانب وقوع این قتل‌ها را بررسی می‌کند”، گفت: گرچه پزشک تبریزی تا این لحظه به قتل اعتراف نکرده ولی با توجه به شواهد و قرائن موجود در پرونده هیچ مظنون دیگری وجود ندارد.

فیس بوک هزاران کاربرش را کُشت!

مسوولان شرکت فیسبوک اعلام کردند، به دنبال بروز مشکل غیر منتظره فنی، برای مدتی حساب تعدادی از کاربران “مُرده” نشان داده شده است.مشکل فنی فیس بوک روز گذشته (جمعه) رخ داد و کاربران حتی با ارسال مطالبی به دوستان خود، اطمینان دادند که زنده هستند.یکی از سخنگویان شرکت فیسبوک در این باره گفت: این اشتباهی وحشتناک بود که حالا درست شده است. از این اتفاق خیلی متاسفیم.این پیام که برای درگذشتگان تهیه شده است به اشتباه در صفحه اصلی تعداد زیادی از کاربران از جمله “مارک زاکربرگ،” مدیر فیسبوک، ظاهر شد.

پیش بینی جالب نوسترآداموس درباره پیروزی ترامپ

داموس فیلسوف و داروساز فرانسوی در قرن شانزدهم میلادی با پیشگویی خود، نتیجه انتخابات آمریکا در سال 2016 را پیشگویی کرده بود.نظریه پردازان معتقدند: دو پیشگویی نوستر آداموس در سال 2016 بیشتر جلب توجه می کند که انتخاب مردی عربده کش و بی شرم برای کنترل ارتشی بزرگ (احتمالا ارتش آمریکا) یکی از آنهاست.

درآمد همسر علی دایی چقدر است؟

علی دایی معروف ترین چهره فوتبال ایران در گفت و گوی تازه به زوایای مختلف زندگی شخصی، حرفه ای و مخصوصا اقتصادی خود پرداخته است. در زمینه ورزشی نمایندگی آدیداس و نایک را دارم. تولیدات خودمان (برند دایی) نیز کمافی‌السابق فعال هستند. در مجتمع اداری الماس نیز فعال هستیم. در زمینه صنایع غذایی نیز با مشارکت یکی از دوستانم که از فرانسه آمده است، همکاری می‌‌کنیم. همسرم نیز کار جواهرات انجام می‌دهد و بعضا از من درآمدش بیشتر است. اخیرا با دو نفر از دوستانم شروع به فعالیت‌هایی در حوزه تبلیغات کرده‌ایم.

میزان نقدینگی در کشور

جدیدترین آمار بانک مرکزی حکایت از رشد ۱۰.۴ درصدی نقدینگی در شهریور سال جاری نسبت به اسفندماه سال گذشته دارد؛ به نحوی که حجم نقدینگی به ۱۱۲۲ میلیارد تومان رسیده است.

واکنش عجیب وزیر علوم به ماجرای حذف مقالات ایرانی

وزیر علوم از بررسی علت حذف مشکوک ۵۸ مقاله محققان ایرانی در انتشارات «اشپرینگر نیچر» خبر داد و گفت: به نظر می رسد رشد چشمگیر علمی ایران یکی از عوامل این حذف باشد!

ارسال نامه سوم کمیسیون آموزش به فرهادی درباره تحصیل «فریدون»

محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از ارسال نامه سوم این کمیسیون به وزیر علوم درباره رفع ابهام در پرونده تحصیل برادر رئیس‌جمهور خبر داد.تسنیم این خبر را منتشر کرده است.