چهارشنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » وقتی افسران جنگ نرم مصرانه دست و پا میزنند تا برنامه “روی خط” صدای آمریکا را برای تخریب “مهدی فلاحتی” مصادره نمایند!!

وقتی افسران جنگ نرم مصرانه دست و پا میزنند تا برنامه “روی خط” صدای آمریکا را برای تخریب “مهدی فلاحتی” مصادره نمایند!!

قرار بود که “برنامه روی خط این هفته صدای آمریکا” با موضوع انتخابات آمریکا اجرا شود؛ اما “یک اسکادران از افسران قرارگاه جنگ نرم سپاه پاسداران” – در کسوتِ به اصطلاح “مخاطبان این برنامه”!! به مجری این برنامه یورش برده و با تلفن زدنهای زنجیره ای از شهرهای دور و نزدیک ایران و استرالیا!!! (تا کجا ایادی قرارگاه جنگ نرم انبساط !!! یافته اند!!)  سوالات آبکی خارج از موضوعی را – به بهانه “پرونده سازی مختومه یک مجری زن برعلیه مهدی فلاحتی” – مطرح میکردند، که هربار مجری مربوطه مجبور به دعوت از آنها به صحبت کردن درچهارچوب انتخابات آمریکا، یا سکوت بود، و در برخی موارد مجبور به قطع صدای “به اصطلاح مخاطبان کذائی” میشد!

سایت مشرق – از سایتهای پوششی اطلاعات و پروپاگاندای پاسداران وابسته به قرارگاه جنگ نرم، از حذاقت و تیزهوشی مجری برنامه سخت به خشم آمده و باانتشار مقاله ای به تخطئه این امر پرداخت که گزارش و فیلم مربوط به آن در زیر به نظر میرسد:

 

به گزارش مشرق، بحث تعرض مهدی فلاحتی مجری و پرونده ساز صدای آمریکا به همکار سابقش الهام ستاکی همچنان در کانون توجه رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی قرار دارد. چندی پیش بود که انتشار ویدئویی از اظهارات ستاکی(اینجا) مجری سابق صدای آمریکا و داستان تعرض و دست درازی و پیشنهادهای مهدی فلاحتی (مجری وقت برنامه روی خط) برای ارتباط خارج از چارچوب کاری، به سرعت در فضای رسانه ای کشور پیچید و حتی دامنه آن تا رسانه های غیرایرانی نیز ادامه پیدا کرد (اینجا). کار به جایی رسید که شبکه من و تو که خود صاحب سبک در روابط غیراخلاقی است، این اقدام فلاحتی را در یکی از برنامه های خود تقبیح کرد! (اینجا ببینید).
 مجری صدای آمریکا: از دست درازی فلاحتی به همکارش حرف بزنید قطعتان می‌کنیم! +فیلم
مهدی فلاحتی با رسوایی اخلاقی‌اش، چهره خبرساز هفته‌های اخیر در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی شده است

الهام ستاکی بدلیل تعرض فلاحتی و پس از آن اخراج از صدای آمریکا تحت فشارهای این مجری و مدیران شبکه، با طرح شکایت، غرامت 150 میلیون دلاری بدلیل تعرض و آزار جنسی و ضربات روحی و جسمی ناشی از آن را درخواست کرده است.

مجری صدای آمریکا: از دست درازی فلاحتی به همکارش حرف بزنید قطعتان می‌کنیم! +فیلم

  اما تازه ترین اتفاق درباره این پرونده، برنامه اخیر روی خط صدای آمریکاست که با موضوع انتخابات آمریکا پخش شد. مجریان این برنامه که محور اصلی آن تماس مخاطبین و شرکت در بحث پیرامون موضوع است، با سوالات بسیاری از مخاطبان درباره ماجرای تعرض فلاحتی به همکارش شدند.

مجری صدای آمریکا: از دست درازی فلاحتی به همکارش حرف بزنید قطعتان می‌کنیم! +فیلم
مسعود سفیری از روزنامه نگاران سابقا اصلاح طلب داخلی، امروز جانشین مهدی فلاحتی در برنامه روی خط شده است. رزیتا ایراندوست نیز که امروز جای الهام ستاکی نشسته است، باید کمی بیشتر مراقب خودش باشد!
صدای آمریکا در برخورد با مخاطبانی که درباره پرونده فلاحتی سوال می‌پرسند، صدای مخاطبان را قطع می‌کند و در مقابل اعتراض بینندگان به رعایت دموکراسی، با صراحت اعلام می کند که دموکراسی یعنی قطع کردن صدای کسانی که میخواهند وارد این موضوع (تعرض فلاحتی) بشوند.
البته مسعود سفیری پس از اولین تماس نیز توضیحاتی درباره موضوع می دهد و تلویحا آن را تأیید و البته اعلام میکند که این موضوع در محاکم قضایی آمریکا مختومه شده است. البته حق نیز با آقای سفیری است؛ این پرونده با اعمال فشار از سوی مدیران صدای آمریکا و اخراج خانم ستاکی در نهایت بدون رسیدن به نتیجه مشخص، مختومه شده است!

در ادامه ویدئو برخورد مجری صدای آمریکا با ببیندگان برنامه را مشاهده می کنید: