پنجشنبه , ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » زاکانی- دبیرکل جمعیت رهپویان ولایت- در مجمع عمومی جمعیت رهپویان: حالا رهبر میگوید که باید در کشور “نظام سازی مجدد” صورت بگیرد!!

زاکانی- دبیرکل جمعیت رهپویان ولایت- در مجمع عمومی جمعیت رهپویان: حالا رهبر میگوید که باید در کشور “نظام سازی مجدد” صورت بگیرد!!

به ادعای علیرضازاکانی “رهبرنظام” درصدد به راه انداختن “کودتای حزب اللهیها” و”بسیجی ها” است!

گندِ کارِ نظام حاکم بر ایران آنقدر درآمده که رهبر دستور به “نظام سازی مجدد” داده است!!

علیرضا زاکانی: رهبر انقلاب وضعیت اجتماعی کنونی را غیرقابل قبول میداند و میگوید باید بر مبنای مکتب امام دوباره “نظام‌سازی” شود

دبیرکل “جمعیت رهپویان” تأکید کرد: جامعه ما اکنون از تبعیض، فساد، پارتی‌بازی و بی‌توجهی به افراد مظلوم رنج می‌برد بنابراین باید این عناصر را در یک سمت و مردم را مقابل آنها قرار داد و این دوقطبی را تشدید کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، علیرضا زاکانی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در چهارمین مجمع عمومی جمعیت رهپویان که صبح امروز جمعه 21 آبان ماه در محل این جمعیت و با حضور دبیران کل احزاب اصولگرا برگزار شد، اظهار داشت: جمعیت رهپویان بیش از 7 سال است که در عرصه سیاسی و اجتماعی کشور فعالیت می‌کند و خیرات و برکات بسیاری برای جبهه انقلاب داشته است و اساس شکل‌گیری آن به ایجاد زمینه مشارکت و حضور نیروهای انقلابی در عرصه سیاسی کشور بازمی‌گردد.

زاکانی با اشاره به امکانات محدود در این زمینه ادامه داد: این جمعیت با اخلاص نیروهای خود و تدبیر و عمل به‌هنگام توانست بین سایر احزاب و گروه‌ها نقش‌آفرین باشد و جبهه‌ای تشکیل دهد که ظرفیت‌های انقلاب را در انتخابات برعهده بگیرد.

دبیرکل جمعیت رهپویان ادامه داد: این تشکل توانست شرایطی را فراهم کند که حاصل آن بین احزاب و گروه‌ها نقش‌آفرین بوده و تلاش آن کمک در مسیر رشد و سامان‌یافتگی و تکامل انقلاب است.

وی با تاکید براینکه همان شتاب گذشته برای پیمودن این مسیر دنبال می‌شود، به حساسیت‌های شرایط کشور و لزوم ارتقا و رشد در این فضا اشاره کرد و افزود: امروز مجموعه انقلاب اسلامی شرایط خاصی دارد و از این رو رهبر انقلاب فراخوان بزرگی را برای بسیج ظرفیت‌های موجود اعلام کرده‌اند.

زاکانی با اشاره به تهدیدات انقلاب اسلامی از یک سو و نیاز موجود آن از سوی دیگر این مسئله را عامل این مطالبه رهبری برشمرد و تصریح کرد: رهبر انقلاب در دیدار فرماندهان سپاه فرمودند که آینده از امروز بهتر است و من نگران نیستم.

دبیرکل جمعیت رهپویان با اشاره به مراحل پنجگانه نظام‌سازی در انقلاب اسلامی و توقف در مرحله دوم یعنی دولت اسلامی خاطرنشان کرد: ما در مسیر دولت اسلامی حرکت می‌کنیم که این مسیر در راه شکل‌گیری جامعه اسلامی است که در نهایت به تمدن اسلامی منجر می‌شود اما این توقف باعث آسیب‌پذیری ما شده است؛ رهبری پیش از این گفتند که ما امروز در آستانه دولت اسلامی هستیم و جامعه اسلامی باید ساخته شده بر محور تقوا و پیشرفت مادی و معنوی باشد تا بتوانیم تمدن اسلامی را رقم بزنیم.

وی با بیان اینکه ما هنوز آن دولت اسلامی را هم تشکیل نداده‌ایم به رسالت سنگین نسل امروز و لزوم تشکیل دولت و جامعه اسلامی پرداخت و ادامه داد: تهدیدات متعددی علیه انقلاب اسلامی شکل گرفته است که البته دشمن خوارتر و کوچک‌تر از آن است که علیه ما اقدامی کند اما ما به این آمادگی نیاز داریم تا دشمن این خیال خام را هم از ذهن خود بیرون کند.

زاکانی در ادامه به ان انتخابات آمریکا اشاره کرد و گفت: شرایط نظام سلطه و اریکه قدرت در آمریکا معلوم است و مناظره‌های ترامپ و کلینتون مایه وهن جامعه بشری است؛ این مناظره‌ها در کشوری برگزار شد که مدعی آقایی جهان است که بوی تعفن آن کل جهان را برداشته است؛ مردم آمریکا نشان دادند دنبال کسی هستند که این وضعیت را برهم بزند و این ارمغان لیبرال سرمایه‌داری است.

دبیرکل جمعیت رهپویان منطقه غرب آسیا را منطقه متلاطم و پرآشوب دانست که تهدیدات متعددی انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند و بر همین اساس افزود: در داخل کشور نیز ما شاهد فشار اقتصادی و بحران‌های اجتماعی هستیم که به دلیل شرایط سخت و ویژه ماه‌های اخیر، رهبر انقلاب ساعت‌ها برای مرور شرایط اجتماعی وقت گذاشته و‌ آن را غیرقابل قبول عنوان کردند؛ البته در کنار این شرایط فضای فرهنگی و چندپارگی سیاسی نیز مردم را تحت فشار قرار داده است.

وی تاکید کرد: مسئله فساد به عنوان یک نمونه سیل رشد خود را  طوری طی کرده است که به یک جریان سیستمی و پیوسته تبدیل شده و این مسیر را ادامه می‌دهد تا در مرحله مقاومت جامعه را بشکند و این را از طریق ایجاد فرهنگ قارون‌صفتی دنبال می‌کند تا مردم یا فخر بفروشند و یا حسرت بخورند و فساد چیز بدی نباشد.

وی با بیان اینکه در قضیه فیش‌های نجومی نشان داده شد که این اتفاق نیفتاده و مردم در مقابل فساد حساس هستند، تصریح کرد: درواقع این مسئله حکایت از این داشت که فساد نتوانسته مقاومت را در جامعه بشکند و هنوز مسئولانی هستند که در قبال فساد حساسیت دارند و ایستادگی می‌کنند.

زاکانی بر همین اساس ادامه داد: ما نیازمند یک تحول گسترده هستیم و اگر دیر بجنبیم کار از کار می‌گذرد.

نماینده سابق مجلس در ادامه ضمن جریان‌شناسی الگوی توسعه غربی پیش از انقلاب ادامه داد: ما پس از دوران دفاع مقدس دچار قهقرا شدیم و آقای هاشمی با الگوی اقتصاد آزاد و خاتمی با الگوی توسعه سیاسی فرهنگی غربی یک ریل‌گذاری جدیدی را ایجاد کردند و این نگاه تا به امروز به جامعه آسیب زده است.

وی با تاکید براینکه این خیال خامی است که فکر کنیم الگوی غربی می‌تواند مشکلات اساسی کشور را حل کند در حالی که هیچ سنخیتی با الگوی ایرانی و اسلامی ندارد، افزود: ما باید به مکتب امام بازگردیم و جامعه را براساس منظومه فکری امام و رهبر انقلاب بسازیم.

زاکانی به لزوم جبهه‌سازی و ساماندهی ظرفیت‌ها در مسیر تکامل انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: ما باید به دنبال تکثیر باشیم و این خالص‌سازی باید در جبهه انقلاب صورت گیرد چراکه عناصر غیرانقلابی پشتیبانی دشمن را دارند و هدف آنها مقابله با انقلاب اسلامی برای ریشه‌کنی انقلاب یا حداقل راکد کردن آن است.

دبیرکل جمعیت رهپویان با تاکید براینکه هسته سخت انقلاب اسلامی باید متشکل از خالصینی باشد که به رسالت تاریخی خود باور دارند، افزود: ما برای شکل‌گیری این جبهه باید حداقل 14 گام را برداریم که گام اول این است که عناصر موثر در جبهه انقلاب و کسانی که نفوذ اجتماعی دارند باید به یک هم‌داستانی در برابر شرایط امروز برسند.

وی با بیان اینکه اگر ما این گام را برنداریم ظرفیت‌های موجود دچار تشتت می‌شود یادآور شد: ما از زمانی موفق خواهیم بود که دعوت به اسلام و انقلاب اسلامی کنیم و خدمت‌گزار و نوکر مردم باشیم.

زاکانی با تاکید براینکه ما در گام دوم وظیفه داریم که تغییر را در جبهه انقلاب از خودمان شروع کنیم، اظهار داشت: شرایط موجود دستاورد عملکرد همین کسانی است که با زرنگی خودشان این شرایط را ایجاد کردند و مسئولیت‌های جدی دارند اما مانند اپوزیسیون رفتار کرده و پاسخگوی مردم نیستند؛ عناصر دوم خردادی و کارگزارانی 27 سال است که کشور را گرفتار کرده و عمده مشکلات اقتصادی ناشی از روش آنهاست اما خود را در حوزه مبارزه با فساد نشان می‌دهد.

دبیرکل جمعیت رهپیوان ادامه داد: ما در انتخابات گذشته وحدت کرده بودیم اما این فکر را پیش رو نداشتیم و کسی حاضر نبود سینه‌چاکی کند و همانطور که عده‌ای با زیرکی گفتند افراد این لیست وضع موجود را رقم زده و امروز هم خودشان هم مدافع همین وضع موجود هستند.

وی با بیان اینکه ما در گام پنجم نیازمند ساماندهی گسترده اجتماعی و نهضت روشنگری هستیم، دوره فعلی را دوره جهاد اکبر و بصیرت عنوان کرد و گفت: گام ششم نیازمند حضور صحیح در فضای مجازی است و ما باید این زیست‌بوم جدید را دریابیم چراکه رقبای ما در آ»جا تولید فکر و عملیات می‌کنند اما ما دچار غفلت هستیم.

زاکانی با بیان اینکه ما هنوز از ذخایر اول انقلاب استفاده می‌کنیم وظرفیت جدیدی برای افزایش سرمایه اجتماعی صورت نگرفته است، افزود: ما نیازمند خلق سرمایه‌های جدی اجتماعی هستیم که با نهضت خدمت‌گزاری و نوکری مردم ایجاد می‌شود و این مسائل ناظر به انتخابات نیست بلکه ناظر به تکامل انقلاب اسلامی است.

دبیرکل جمعیت رهپویان در تبیین گام هشتم به لزوم ایجاد دوقطبی خوب پرداخت و گفت: دوقطبی ممدوح دو قطبی است که یک طرف آن شاه و مفاسدش و طرف دیگر مردم و انقلاب اسلامی قرار داشتند و دو قطبی و مذموم دوقطبی است که مردم مانند فتنه 88 در مقابل مردم قرار بگیرند.

وی تاکید کرد: جامعه ما امروز از تبعیض، فساد، پارتی‌بازی و بی‌توجهی به افراد مظلوم رنج می‌برد لذا باید این عناصر را در یک سمت و مردم را مقابل آنها قرار داد و این دوقطبی را تشدید کرد.

زاکانی در ادامه با بیان اینکه هر کس می‌خواهد رئیس‌جمهور شود باید حقوق خود را هم‌طراز معلمان قرار دهد، گفت: در قضیه جنایت فیش‌های نجومی رهبری این دوقطبی ممدوح را ایجاد کرده‌اند و به مسئولان فرمان دادند که در ملاءعام با خاطیان برخورد شود.

دبیرکل جمعیت رهپویان به موضوع توزیع یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: این اشکال به دولت وارد است که چرا امکانات را یکسان به مردم توزیع می‌کند، این خلاف عدالت است که همه اقشار جامعه از مبلغ یکسانی برخوردار شوند و زمانی که می‌گوییم چرا این کار را اصلاح نمی‌کنید می‌گویند ممکن است رای ما بریزد.

وی در تشریح گام نهم به لزوم ایجاد جنبش‌های اجتماعی- اصلاحی پرداخت و گفت: امروز اعتیاد در جامعه ما مایه وهن است اما یک عده برای خود سیاست‌گذاری اقتصادی انجام می‌دهند و توجه‌شان فقط به غارت کردن خودشان است و برخی مسئولان طبقه‌ای از اشرافیت را تشکیل داده‌اند که بسیار عجیب است.

وی با بیان اینکه ما در گام دهم نیازمند تشکیل یک هویت جدید هستیم، یادآور شد: در ‌آستانه 38 سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم اما باید در دوگانه چپ و راست باشیم در حالی که این همه استاد حوزه و دانشگاه و افراد موثر در دستگاه‌های مختلف قرار دارند که دلداده انقلاب اسلامی هستند و می‌خواهند برمبنای اصول و نه زد و بندهای جناحی وحدت کنند. بنابراین ما نیازمند کادر هستیم که با همه و جود این انقلاب را قبول داشته باشد اما یک عده اجازه نمی‌دهند که این افراد در جامعه شناخته شوند.

زاکانی با اشاره به جلسه اخیر رهبر معظم انقلاب با مسئولان فرهنگی و توصیه‌های ایشان به آنها تشریح گام سیزدهم یعنی دقت در ورود به رقابت اشاره کرد و گفت: ما نباید نگاه‌مان به پای صندوق رای باشد هرچند انتخابات شب قدر است اما ما در انتخابات ریاست جمهوری به وحدت و شایسته‌گزینی توصیه می‌کنیم.

دبیرکل جمعیت رهپویان افزود: در انتخابات ریاست جمهوری  ما جبهه انقلاب را به وحدت در مسیر رسیدن به نامزد واحد و یک حضور خالصانه برای خدمت به مردم توصیه می‌کنیم و بنابراین در گام چهاردهم ما باید به دوران پس از انتخابات که اصل کار همان جا است توجه کنیم.

انتهای پیام/