جمعه , ۴ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » سیدمحمود علیزاده‌طباطبایی وکیل مهدی هاشمی‌رفسنجانی با تائید خبر حضور مهدی هاشمی در بیمارستان فرهیختگان، گفت: آقای هاشمی در این بیمارستان حضور می‌یابد؛ ایشان را یک ساعت از زندان می‌آوردند به بیمارستان و معاینه می‌شد و سپس به زندان بر می‌گشت.

سیدمحمود علیزاده‌طباطبایی وکیل مهدی هاشمی‌رفسنجانی با تائید خبر حضور مهدی هاشمی در بیمارستان فرهیختگان، گفت: آقای هاشمی در این بیمارستان حضور می‌یابد؛ ایشان را یک ساعت از زندان می‌آوردند به بیمارستان و معاینه می‌شد و سپس به زندان بر می‌گشت.

مهدی هاشمی ۱۸ مرداد ۹۴ راهی زندان اوین شد و امروز حدوداً یک‌ سال و ۵۰ روز است که زندان اوین میزبان اوست؛ مهدی هاشمی در این مدت به بهانه‌های مختلف از جمله امورات پزشکی بارها و بارها از زندان به مرخصی رفته است.

به گزارش مشرق، خردادماه سال 94 و  پس از 991 روز رسیدگی به پرونده بین‌المللی و قطور مهدی هاشمی‌رفسنجانی، وی نهایتاً و به طور قطعی و با عناوین اتهامی اختلاس، ارتشاء، جعل و مسائل امنیتی به 25 سال حبس قطعی محکوم شد که برابر قوانین 10 سال آن را متحمل خواهد شد.

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه درباره محکومیت مهدی هاشمی گفته بود: حکم قطعی صادر شده برای پرونده مهدی هاشمی 10 سال حبس بوده و این حکم توسط دادگاه تجدیدنظر تایید شده است؛ 4 جرم اختلاس، ارتشاء، جعل و مسائل امنیتی مهدی هاشمی توسط دادگاه تجدیدنظر با رعایت قانون 134 قانون اساسی تائید شد، البته وی اتهامات دیگری در کیفرخواست داشت که برخی از آن در دادگاه بدوی ادغام شد.

بعد از اعلام حکم قطعی مهدی هاشمی توسط دستگاه قضایی، علیزاده طباطبایی وکیل وی 18 مرداد 94 با اعلام پس گرفتن تقاضای اعاده دادرسی، تاکید کرد که موکلش تا ساعاتی دیگر برای تحمل 10 سال زندان راهی زندان اوین خواهد شد.

مهدی هاشمی 18 مرداد 94 راهی زندان اوین شد و امروز حدوداً یک‌ سال و 50 روز است که زندان اوین میزبان اوست؛ مهدی هاشمی در این مدت به بهانه‌های مختلف از جمله امورات پزشکی بارها و بارها از زندان به مرخصی رفته است.

و اما طی روزهای گذشته برخی رسانه‌های اصلاح‌طلب و نزدیک به هاشمی‌رفسنجانی با انتشار تصویری از مرخصی مجدد فرزند آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به بهانه آنچه بیماری‌های مفصل و استخوان خوانده‌اند خبر دادند؛ مهدی هاشمی در حالی به بهانه یک بیماری تخصصی از زندان مرخص شده که وی به جای حضور در بیمارستان فوق‌تخصصی جهت درمان، به بیمارستانی اعزام شده که هنوز افتتاح نشده است!

میهمان زندان اوین در بیمارستانی حضور یافته که فاقد هرگونه تجهیزات پزشکی است و حتی بخش‌های تخصصی آن نیز به مرحله بهره‌برداری نرسیده است.

نکته قابل توجه آن است که این بیمارستان دردست احداث متعلق به دانشگاه آزاد و نام آن فرهیختگان است. ظاهراً این مکان محل مستمرملاقات‌های پنهان مهدی هاشمی است نه محل درمان.

سیدعلی ابطحی معاون علوم‌پزشکی دانشگاه آزاد در همین زمینه با تأیید عدم بهره‌برداری از بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد، گفت: فعلاً در حال تجهیز بیمارستان فرهیختگان هستیم، امیداریم با رسیدن تجهیزات قبل از عید نوروز بیمارستان راه‌اندازی شود.

وی همچنین درباره راه‌اندازی درمانگاه تخصصی این بیمارستان گفت: البته درمانگاه سرپایی در بیمارستان افتتاح شده و پذیرش دارد، اما چون برای کار تخصصی نیاز به آزمایشگاه و رادیولوژی است و این امکانات و تجهیزات پزشکی فعلاً در بیمارستان نیست، به همین دلیل فعلا هیچ کار تخصصی پزشکی در این درمانگاه انجام نمی‌شود، مگر اینکه در حد سرپایی باشد.
سیدمحمود علیزاده‌طباطبایی وکیل مهدی هاشمی‌رفسنجانی نیز با تائید خبر حضور مهدی هاشمی در بیمارستان فرهیختگان، گفت: آقای هاشمی در این بیمارستان حضور می‌یابد؛ ایشان را یک ساعت از زندان می‌آوردند به بیمارستان و معاینه و تست می‌شد و سپس به زندان بر می‌گشت.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا بیمارستان فرهیختگان رسما به مرحله بهره‌برداری رسیده یا نه؟ تصریح کرد: هنوز بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد به آن صورت بیمارستان نیست که آقای مهدی هاشمی در آنجا بستری شود.
وکیل مهدی هاشمی تصریح کرد: بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد که در منطقه پونک تهران واقع شده، هنوز راه‌اندازی نشده و آقای مهدی هاشمی فقط برای انجام آزمایشات به این بیمارستان می‌آمد و برمی‌گشت و وی در حال حاضر در زندان به سر می‌برد.
حضور مهدی هاشمی در بیمارستان افتتاح نشده فرهیختگان که متعلق به دانشگاه آزاد است و قرار است در آینده به مرحله بهره‌برداری برسد از جهات دیگری نیز قابل تامل است؛ از این جهت که این بیمارستان به مرکزی برای رایزنی‌های حقوقی، خانوادگی و سیاسی خاندان هاشمی با این مجرم و محکوم امنیتی شده و طبق آنچه برخی منابع خبری می‌گویند در مدت حضور مهدی هاشمی در بیمارستانی که مشخص نیست با کدام تجهیزات و پرسنل پزشکی مورد درمان قرار گرفته، شخص آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، عفت مرعشی و وکلای وی مرتب رفت و آمد دارند و بیمارستان افتتاح نشده به محلی برای دیدارهای پیاپی مهدی هاشمی با خانواده و برخی اطرافیانش شده است.

منبع: تسنیم