پنجشنبه , ۱۶ آذر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » سخنگوی ائتلاف عربی: موشک شلیک شده حوثی‌ها به مکه از داخل یک مسجد پرتاپ شد

سخنگوی ائتلاف عربی: موشک شلیک شده حوثی‌ها به مکه از داخل یک مسجد پرتاپ شد

سرلشکر احمد عسیری، مشاور وزیر دفاع سعودی روز شنبه 29 اکتبر گفت، اکنون دروغ و ریاکارانه بودن شعار (مرگ بر اسرائیل، مرگ بر امریکا) حوثی‌ها برای همه برملا شد . مشخص شد که آنها موشک‌های خود را به سوی مقدس ترین مکان مسلمانان یعنی مکه مکرمه  قبله مسلمانان شلیک کردند.

موشک بالستیک  که مکه را هدف قرار داه از داخل یک مسجد، در صعده پرتاب شده که خوشبختانه پدافند دفاعی ما پیش از رسیدن به مکه آن را در فاصله 65 کیلومتری ردیابی و سپس منهدم کرد.

عسیری در مصاحبه با روزنامه «شرق الاوسط» گفت عملیات حوثی‌ها در مرزهای سعودی به این زودی ها پایان نخواهد یافت .آنها به تلاش خود برای خرابکاری در مرزهای سعودی ادامه خواهند داد و موشک پرانی را متوقف نخواهند کرد اما در هر شرایط نیروهای سعودی با قاطعیت تمام با آنها برخورد خواهند کرد و بدون اینکه بتوانند آسیبی به کسی یا جایی برسانند همه تلاش‌ها ونقشه‌های آنها نقش برآب خواهد شد.

العسیری افزود:«موشک بالستیک حوثی ها از داخل مسجدی در صعده به سوی مکه شلیک شده است حوثی ها شعار مرگ بر اسرائیل مرگ بر آمریکا سر می دهند اما موشک هایشان را به سوی مقدس ترین مکان مسلمانان روانه می کنند».

مشاور وزیر دفاع سعودی گفت:«وقتی که محل خروج موشک ها را رد یابی کردیم و تصمیم گرفتیم آنجار ابمباران کنیم دریافتیم که حوثی ها تمام کاتیوشاها و موشک های خود را از مسجدی در صعده شلیک می کنند این اقدام حوثی ها نشان می دهد که این گروه شورشی تا چه حد نسبت به ارزش های دینی بی تفاوت و غیر متعهد است».

وی افزود:«حوثی برای ارتکاب جنایات خود به هیچ ارزش از ارزش های اخلاقی پایبند نیستند».

عسیری افزود:«تا زمانی که ایران به قاچاق اسلحه و موشک در منطقه ادامه می دهد و حوثی ها را مسلح می کند آنها همچنان به حملات موشکی خود به مکه و مدینه و دیگر مناطق سعودی ادامه خواهند داشت ایران همانگونه که حزب الله را تسلیح کرد تلاش می کند حوثی‌ها را به مزدوری خود بگیرد و برای اهداف خود از آنها استفاده کند».