شنبه , ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » پس از اذعان به عدم وجود فساد در شهرداری تهران توسط دادستان کل کشور، عمق سکوت احمد حکیمی پور رفته رفته آشکار می گردد.

پس از اذعان به عدم وجود فساد در شهرداری تهران توسط دادستان کل کشور، عمق سکوت احمد حکیمی پور رفته رفته آشکار می گردد.

حکیمی پور همچنان بر روی اظهارات عجیب خود پافشاری می کند و می گوید نسبت به انتشار این اخبار، بی اطلاع بوده است و نمی دانسته قرار است منتشر شود! به نظر می آید این عضو شورای قصد دارد با سخنان عافیت طلبانه اش، ضمن مبراسازی خود، سلطانی را به «خیانت در امانت» متهم سازد! اتهامی که به سادگی می توان، آن را در میان جملات حکیمی پور یافت.
حکیمی پور عضو شورای شهر که این روزها درصدد است خود را به عنوان رییس سازمان میراث فرهنگی مطرح کند،‌ روز گذشته پس از گذشت یک ماه از بازداشت یاشار سلطانی، اذعان کرد که مستندات منتشره را او به سلطانی داده!‌ البته طبق ادعایش به امانت، مستندات را به یک رسانه ای داده، گویی مستندات را داده تا فقط در گاوصندوق همان رسانه بماند!
به گزارش سرویس سیاسی «انتخاب» ، گوآنکه خالی کردن پشت اهالی رسانه توسط اهل سیاست، اتفاق تازه ای نیست، اما کمی عجیب به نظر می آید که فردی چون حکیمی پور که داعیه اصلاح خواهی اش، همه حا شنیده می شود، طی یک ماه اخیر و پس از این همه جنجال و هیاهو، یکبار هم اقرار نکرده که او بوده مدارک را به یاشار سلطانی داده است! شاید تصور می کرده چنین رازی، تا ابد سر به مهر می ماند! پس ترجیح داده، ساکت بماند تا فشاری متوجه او نشود.
با این احوالات و انتقادات گسترده به او، حکیمی پور همچنان بر روی اظهارات عجیب خود پافشاری می کند و می گوید نسبت به انتشار این اخبار، بی اطلاع بوده است و نمی دانسته قرار است منتشر شود! به نظر می آید این عضو شورای قصد دارد با سخنان عافیت طلبانه اش، ضمن مبراسازی خود، سلطانی را به «خیانت در امانت» متهم سازد! اتهامی که به سادگی می توان، آن را در میان جملات حکیمی پور یافت.
بی انصافی نکنید!
در همین حال، قاسم میرزایی نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی «انتخاب» ،  با اشاره به اقرار حکیمی پور عضو شورای شهر که گفته بود «مدارک را به یاشار سلطانی داده ام»، افزود: ما امروز میدانیم که چه کسی این اخبار را به دست آقای سلطانی داده است. تعجبم از این است که ایشان (حکیمی پور) نباید ترسی داشته باشد که بگويد اسناد را داديم یا ندادیم. قاعدتا در وهله اول این افراد به دنبال  شفاف سازی بوده باشند.
عافیت طلبی و بی  انصافی به شیوه حکیمی پور! / اسناد را به خبرنگار دادید تا در گاوصندوق محافظت شود؟!
او در خصوص این بخش از اظهارات حکیمی پور که گفته بود «اسناد بازرسی کل کشور را به امانت به یاشار سلطانی داده بود و قرار نبود تین اسناد منتشر شود»، گفت : این حرف حکیمی پور بی انصافی است که بگويد این مدارک را برای انتشار [به سلطانی] ندادم. او حتما مي دانسته این اسناد را به خبرنگار داده و قرار است منتشر شود.
میرزایی همچنین در واکنش به برخی اخبار رسیده از منابع آگاه در خصوص اظهارات چمران که گفته من از یاشار سلطانی شکایت نکردم و او شاکی خصوصی دارد و همچنین در واکنش به اظهارات مشابه قالیباف در جمع مجمع نمایندگان تهران گفت : قالیباف که می گوید من شایت نکرده ام، ایشان هم که چنین می گوید. توصیه من این است که اگر چمران شکایت کرده ، برود مشکل حل کند.